درباره حامیان مالی حماس اطلاعات بدهید و جایزه 10 میلیون دلاری بگیرید!

وزارت خارجه آمریکا برای ارائه اطلاعات درباره 5 نفر از حامیان مالی حماس 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

درباره حامیان مالی حماس اطلاعات بدهید و جایزه 10 میلیون دلاری بگیرید!

سه نفر از این حامیان مالی در ترکیه و دو نفر دیگر در سودان مستقر هستند. 

آمریکا از هدف رژیم اسرائیل در جنگ غزه برای نابودی جنبش مقاومت فلسطین، حماس حمایت کرده‌ است. 

با وجود این، بسیاری از تحلیلگران، حتی در داخل فلسطین اشغالی نابودی حماس را هدفی غیرقابل تحقق می‌دانند. 

به عنوان مثال «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی چند وقت در یک یادداشت در روزنامه هاآرتص نوشته بود که نتانیاهو خودش هم می‌داند که قادر به حذف حماس نیست.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس از زمان آغاز به کارش تا کنون از تلاش‌های مکرر رژیم اسرائیل برای حذف خود جان سالم به در برده است.

متخصصان مسائل نظامی و سیاسی می‌گویند ساختار این سازمان به گونه‌ای طراحی شده که توان مقاومت در برابر توطئه‌ها برای نابودی خود را داشته باشد.

گیورا ایلاند، افسر سابق اسرائیلی که سابقه ریاست بر شورای امنیت داخلی اسرائیل را دارد در مصاحبه‌ای امروز چهارشنبه به روزنامه نیویورک‌تایمز گفت حماس نشان داده که از توانایی لازم برای جایگزین کردن فوری فرماندهان کشته شده‌اش با افراد دیگری که به همان اندازه توانمند هستند را دارد.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید هم شامگاه چهارشنبه اعتراف کرد که جنبش مقاومت حماس هنوز هم توانمندی‌های نظامی قابل توجهی در نوار غزه دارد.

این مقام کاخ سفید درباره حماس اظهار داشت: «حماس هنوز هم در نوار غزه توانمندی‌های قابل توجهی دارد. ما معتقد نیستیم که حمله نظامی، تفکر حماس را از بین می‌برد و این ایده را می‌پذیریم که حماس به حیات خود ادامه خواهد داد».

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها