ایران به کمک قره‌باغ می‌رود/ آوارگان قره‌باغ مورد حمایت کمک‌های بشردوستانه ایران

وزیر امورخارجه ایران گفت: ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به آوارگان قره‌باغ، آمادگی دارد.

ایران به کمک قره‌باغ می‌رود/ آوارگان قره‌باغ مورد حمایت کمک‌های بشردوستانه ایران

آرمن گریگوریان، دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان روز دوشنبه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند روبه به رشد  مناسبات دو کشور ، ابراز امیدواری کرد که با تسریع در اجرای توافقات، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور سطح هدف گذاری شده ۳ میلیارد دلار افزایش یابد.

وزیر امورخارجه کشورمان تدوین سند جامع و بلند مدت همکاری برای دستیابی به چشم انداز مناسبات اقتصادی  و گسترش و تعمیق روابط را ضروری ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرزهای بین المللی و تمامیت ارضی کشورها، بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه تاکید و چارچوب ۳+۳ را  سازوکار  موثری  برای حل مسائل منطقه ای بدون مداخله قدرت‌های خارجی توصیف کرد.

وزیر امورخارجه همچنین بر  آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت ارسال کمک‌های بشردوستانه به آوارگان قره باغ تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان در این دیدار  روند مناسبات اقتصادی دو کشور را روبه افزایش و در جهت دستیابی به هدف‌گذاری انجام شده از سوی طرفین ارزیابی کرد.

گریگوریان با  ابراز قدردانی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی ارمنستان  از چارچوب مذاکراتی ۳+۳  استقبال و  ابراز داشت: ارمنستان مصمم است مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را گسترش و تعمیق بخشد و نقش ایران در تحولات قفقاز جنوبی و استقرار صلح پایدار، سازنده و مهم ارزیابی می کند.

خاطر نشان می سازد امروز ۵۰ تن کمک‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وارد ارمنستان شد.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها