تلاشی که نتیجه داد:

پایان ارزیابی فرایند ها و تصویب اقدامات در واحد تعالی سازمانی

واحد تعالی و کنترل سازمانی شرکت فولاد سنگـان پس از تلاش مداوم در زمینه مدیریت فرایند ها ، پایان ارزیابی ، تصویب اقدامات و پروژه های بهبود را اعلام نمود. در این جلسه دکتر امرایی ضمن خدا قوت و تقدیر از تلاش مستمر صورت گرفته در این مسیر عنوان کرد: شرکت فولاد سنگان بعنوان یکی از شرکت های جوان در حوزه معدن و صنایع معدنی در حال رشد روزافزون بوده و شرکت ها در صورتی می توانند مسیر تعالی را طی نمایند که در کلیه فرایند های جاری سازمان، نگاهی توسعه گرا و سیستماتیک داشته باشند.

امرایی طراحی فرایند ها در شرکت ها را لازمه رشد و تعالی دانست و افزود: طراحی و اجرای فرایند ها، لازمه رشد و توسعه روزافزون است و اصلاحات به موقع، لازمه کارایی و نتیجه بخش بودن اقدامات است. انشالله شرکت فولاد سنگان با رویکرد سیستم محور و با بهره مندی از ظرفیت های موثر در این مسیر و با مشخص نمودن اولویت های لازم الاجرا در سال جاری، شاهد تعالی روزافزون در سال جاری خواهد بود.

در ادامه  رضازاده (مدیرتعالی و کنترل سازمانی ) با ارزیابی، شناسایی  و تشریح اقدامات افزود:

خوشبختانه با همت و تلاش مستمر کلیه همکاران موثر در این مهم، ارزیابی 160 فرایند در مدت زمان پنج ماه انجام و با برگزاری بیش از پنجاه جلسه ارزیابی با حضور مالکین، ناظـرین و همکاران فرایند ها، بیش از چهارصد اقدام و پروژه قابل بهبود شناسایی و بررسی گردید.

وی با اشاره به اولویت بندی پروژه های بهبود مصوب شده در سال جاری گفت:

پس از اولویت بندی  پروژه های بهبود بر مبنای  معیارهای هفت گانه ” سلامت مالی -تحقق اهداف استراتژیک-رعایت قوانین و مقررات فولاد مبارکه-زمان اجرا-سهولت اجرا و منافع ذینفعان و با در نظر گرفتن ضرایب اهمیت ، فرایند تحلیل  سلسله مراتبی  توسط تیم مهندسی صنایع ، تعالی سازمانی و مشاور مدیریت فرایند انجام و ضرورت پیاده سازی آن تشریح گردید.

در ادامه عمویی  ( مشاور اجرای فرایندها) به تصویب اجرای اقدامات بهبود فرایند اشاره و افزود :

با در نظر گرفتن اقدامات مصوب شده در فرایند بهبود از طریق سامانه مدیریت اقدامات اصلاحی ، مقرر گردید  تمامی  فعالیت های بهبود فرایند تا پایان سال 1400 به نحو شایسته  برنامه ریزی، اجرا و  در ادامه بر نقش محوری و اعضای دفتر فرایند در ادامه مسیر تاکید شد.

گفتنی است در این مراسم از میثاق نامه مدیریت فرایندها  که نشان از تعهد و پای بندی مسئولین شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به اصول و نگرش مدیریت فرایندهاست، توسط مدیرعامل  رونمایی و به امضای کلیه حاضرین رسید و از اعضای دفتر مدیریت فرایند با اهدای لوح و گواهینامه  آموزشی مدیریت فرایندها، تجلیل گردید.

به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان، این نشست با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران ، روسا و اعضای دفتر فرایند شرکت فولاد سنگان برگزار و فرایندها،اهداف،  مراجع و روش های مورد ارزیابی و پروژه های بهبود فرایند  بررسی  و تشریح گردید.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها