مواجهه تمام قد «بانک رفاه » با «کرونا»

بانک رفاه در مواجهه با ویروس کرونا، در گذر از « هفته سلامت» به منظور قطع زنجیره شیوع ویروس کووید ۱۹ و تامین سلامت مردم، خدمات بانکی از راه دور خود را تقویت کرد.

مواجهه تمام قد «بانک رفاه » با «کرونا»

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تابناک،، بانک رفاه در راستای رعایت پارامترهای تامین سلامت مردم و خانواده بزرگ بانک، با تامین اقلام بهداشتی و حفاظتی مقابله با کرونا، علاوه بر رفع نیازهای اولیه پرسنل خود در مواجهه با این ویروس، اقدامات گسترده ای در قالب کمک های مالی، اهداء‌ تجهیزات مقابله با این ویروس و تامین سلامت مردم در کشور کرده است.

مبارزه بانک رفاه با «کرونا» در بستر اینترنت و خدمات آنلاین

گسترش و توسعه خدمات آنلاین، یکی از شاخص هایی به شمار می آید که بانک رفاه نیز با تقویت و توسعه خدمات بانکداری الکترونیک، اجرای آن را با هدف تامین سلامت کارکنان و مشتریان در کشور عملیاتی کرد.
اجرای دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا، پیش از ابلاغ وزارت بهداشت در کشور، افزایش سقف برداشت و نقل و انتقال وجوه با توجه به توصیه بانک مرکزی، از اقدامات اجرایی این بانک در مواجهه با کرونا است.
بهره گرفتن از خدمات آنلاین بانکداری در کشور با هدف کاهش مراجعه حضوری به شعب بانک ها با استفاده از خدمات الکترونیک و آنلاین بانک رفاه نیز در این موقعیت افزایش یافت که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سامانه اطلاع رسانی پیام کوتاه
سامانه‌های اینترنت بانک موبایل بانک
همراه‌ کارت (مشاهده موجودی و۳ گردش آخر کارت و پرداخت قبوض، دریافت رمز دوم و ...)
تبلت بانک
خدمات اینترنتی رفاه کارت (CIS)
همبانک (تنها با شماره گیری #713* بدون نصب هیچ نرم افزاری، آگاهی از موجودی، ۳ گردش آخر، انتقال وجه کارت به کارت در صورت دریافت رمز از شعبه و ... )
تلفن‌ بانک رفاه کارگران رمز یکبار مصرف موبایلی (OTP)
اپلیکیشن موبایلی همراه کارت رفاه سامانه مدیریت یکپارچه مالی (سمیم)
دستیار دیجیتال رفاهرفاه پرداخت
به این ترتیب مردم می توانند با حفظ سلامت خود بدون نیاز به تردد در سطح شهرها امور بانکی مورد نظرشان را با سهولت و اطمینان خاطر انجام دهند.
استفاده از خدمات تلفنبانک رفاه با در اختیار داشتن نام کاربری و رمز ورود و تماس با شماره 8307-021 ممکن می شود. در این خدمت غیرحضوری، کارفرمایان تامین اجتماعی می توانند حق بیمه کارگاه مورد نظر را پرداخت کنند و مشتریان بانک هم می توانند از خدماتی چون دریافت سه گردش آخر حساب، دریافت موجودی، انتقال وجه شناسه دار، شارژ تلفن همراه، پرداخت جرایم رانندگی، پرداخت قبوض، پرداخت اقساط تسهیلات، عملیات کارت از جمله تغییر رمز، اطلاع از وضعیت چک و دریافت صورت حساب بهره ببرند.
سامانه همبانک رفاه هم با شماره گیری کد #713* در کنار دیگر خدمات آنلاین بانک رفاه است که مخاطبان می توانند با استفاده از آن کارهای بانکی خود را در خانه یا محل کار با سهولت انجام دهند.
همچنین مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه (فراد) به شماره 8525-021 به سوالات و درخواست های مشتریان پاسخ می دهد.

توجه به کرامت انسانی و اقدامات فراگیر

اهدای کمک به دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی و بهداشتی کشورکه در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند، اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان مواد شوینده و بهداشتی، حمایت از صاحبان کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای کوچک که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا متضرر و با مشکلات مالی مواجه شده اند، تنفس سه ماهه پرداخت اقساط تسهیلات کادر درمانی و توزیع بسته های بهداشتی در بیمارستان ها، مناطق حاشیه نشین، مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و مراکز خیریه از فعالیت های بانک رفاه در بخش کلان و کشوری عرصه مبارزه با بیماری کروناست و در بخش خرد نیز، توزیع بسته های بهداشتی، رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی در سطح شعب، نصب روشویی در جلوی در ورودی شعب و یا تعبیه مکان ضد عفونی دست برای مشتریان، از جمله اقداماتی است که بانک رفاه با هدف تامین سلامت مردم به ویژه در « هفته سلامت» به آن اهتمام جدی نشان داد.

حذف مرحله بازدید حضوری مکان استقرار 

با هدف بهبود محیط کسب و کار و به منظور تسهیل در فرآیند ثبت نام مودیان در نظام مالیاتی و تخصیص کد اقتصادی صورت گرفت:

وزیر امور اقتصادی و دارایی با هدف بهبود محیط کسب و کار و به منظور تسهیل در فرآیند ثبت نام مودیان در نظام مالیاتی و تخصیص کد اقتصادی، طی بخشنامه ای، با اصلاح رویه دریافت کد اقتصادی دستور حذف مرحله بازدید حضوری مکان استقرار و دریافت مدارک فیزیکی از مؤدیان را به سازمان امور مالیاتی ابلاغ نمود.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه در بخشنامه وزیر اقتصاد آمده است، تمامی اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی برای تخصیص کد اقتصادی به اشخاص حقوقی به صورت الکترونیکی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مراجع ذیصلاح صدور مجوز دریافت و بدون نیاز به حضور مودی در شعب سازمان امور مالیاتی، کد اقتصادی تخصیص داده شود. 
همچنین بر اساس این بخشنامه برای اشخاص حقیقی با دریافت اطلاعات از مراجع صدور مجوز و یا پس از ثبت نام در سامانه امور مالیاتی بلافاصله ثبت نام انجام ‌پذیرد.
این گزارش می افزاید: براساس مفاد این بخشنامه برای اشخاص حقوقی شناسه ملی به عنوان شماره اقتصادی و برای اشخاص موضوع ماده (2) قانون و صاحبان مشاغل پس از ثبت نام ، شماره اقتصادی با بهره گیری از شناسه یا شماره ملی آنها صادر خواهد شد. 
شایان ذکر است مادامی که برای اشخاص موضوع ماده (2) قانون و صاحبان مشاغل، کد اقتصادی جدید صادر نشده باشد، حسب مورد از شناسه ملی، شماره ملی، شناسه مشارکت مدنی و شماره اختصاصی اشخاص خارجی استفاده خواهد شد.
گفتنی است، این دو اقدام می‌تواند زمان صرف شده برای شروع یک کسب و کار در کشور را که از جمله زیرشاخص های نماگر سهولت انجام کسب و کار (Doing Business)است، با ارتقاء قابل توجهی روبه رو سازد. 
در این رابطه مطابق با برآوردهای بانک جهانی میانگین زمان مورد نیاز برای شروع یک کسب و کار در کشور حدود 72.5 روز تخمین زده می شود، که با انجام این اصلاحات بر اساس مطالعات، پیش بینی می شود این مقدار به 15.5 روز کاهش یافته و تا 48 رتبه ارتقاء در این زیرشاخص صورت پذیرد.
لازم به ذکر است، در دستورالعملی که از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی به منظور تسهیل انجام امور مالیاتی صادر گردید، صدور گواهینامه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده لغو و ثبت نام در سامانه به منزله گواهی ارزش افزوده می‌باشد. همچنین ثبت نام‌های قبلی به عنوان ثبت نام قطعی تلقی می‌شود. در این ثبت نام فقط کافی است مؤدی گزینه مشمولیت در نظام مالیات بر ارزش افزوده را در سامانه ثبت نام مالیاتی انتخاب نماید. همچنین در مواردی که اطلاعات بعدی از مراجع ذیربط تأسیس یا صدور مجوز فعالیت دریافت شود، ثبت نام به صورت خودکار انجام می شود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها