با احداث یک نیروگاه خورشیدی بزرگ مقیاس، برداشته می شود؛

گام بلند شرکت مس سونگون آذربایجان برای تولید انرژی پاک

مدیر عامل شرکت مس سونگون آذربایجان از آغاز احداث دو نیروگاه برق با ظرفیت تولید قریب به ۳۰۰ مگاوات خبر داد.

گام بلند شرکت مس سونگون آذربایجان برای تولید انرژی پاک

محمد جعفر عظمایی، در این ارتباط تصریح داشت: این دو پروژه با هدف تکمیل زیرساخت های مورد نیاز مجتمع مس سونگون در حوزه انرژی طراحی شده و عملیات احداث آنها طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.

او با بیان این که قرارداد احداث نیروگاه ۴۲ مگاواتی برای تامین نیازهای اضطراری مجتمع مس سونگون با شرکت "مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران - مپنا" با اعتباری معادل ۳۵ میلیون دلار منعقد شده خاطر نشان کرد: این پروژه در داخل سایت مجتمع مس سونگون طی چند روز آینده کلنگ زنی شده و برای احداث و تکمیل آن مدت زمان ۱۶ ماه پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت مس سونگون آذربایجان درباره پروژه نیروگاهی دیگری که در شهرستان هریس احداث خواهد شد، اظهار کرد: فرایند اداری و دیوانی این پروژه، در قالب یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۲۵۰ مگاوات آغاز شده و در روزهای آینده مناقصه رسمی آن برای انتخاب پیمانکار منتشر خوهد شد.

عظمایی افزود: برای این پروژه نیز اعتباری معادل ۱۵۰ میلیون دلار تخصیص یافته و در فاز نخست تولید ۱۰۰ مگاوات برق خورشیدی هدف گذاری شده است.

او تصریح داشت: این پروژه زیرساختی مهم در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار به اجرا درآمده و یکی از بزرگترین پروژه های تولید برق خورشیدی در کشور خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها