روغن ماهی باعث کاهش وزن می شود

روغن ماهی باعث کاهش وزن بدن می شود. همچنین روغن ماهی باعث کاهش موثر دور کمر و اندازه لگن می شود. بنابراین، روغن ماهی ممکن است، به شما در کاهش وزن کمک نکند، اما از دست دادن سایز را برای شما راحت تر کرده و به شما در کاهش اندازه لباس کمک می کند.

روغن ماهی باعث کاهش وزن می شود

روغن ماهی به شما در از دست دادن چربی یا سایز بیشتر کمک می‌کند، بدون اینکه در واقع وزن خود را در مقیاس کاهش دهید.

در میان جدیدترین مطالعات نشان داده شده، روغن ماهی تأثیر مثبتی بر وزن یا کاهش چربی دارد، دوزهای روزانه 300 تا 3000 میلی گرم توصیه شده است.

طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، در صورتی که دوز روزانه بیش از 3000 میلی گرم در روز نباشد، مصرف روغن ماهی امگا 3 ایمن تلقی می شود. با این حال، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA)، مصرف روزانه 5000 میلی گرم از مکمل ها را بی خطر می داند.

خوب است به خاطر داشته باشید، که امگا 3 دارای اثرات رقیق کنندگی خون است، حتی ممکن است، باعث خونریزی بیش از حد در برخی افراد شود. اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید، قبل از افزودن مکمل های روغن ماهی به رژیم غذایی خود با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

علاوه بر این، به نوع مکمل های روغن ماهی که مصرف می کنید، دقت داشته باشید. بعضی از آن ها ممکن است، حاوی ویتامین A باشند، که مصرف آن ها به مقدار زیاد به خصوص در خانم های باردار و کودکان خردسال می تواند، سمی باشد. حتماً به محتوای مکمل های روغن ماهی توجه کنید. همه انواع مختلف روغن ماهی در واقع حاوی روغن ماهی، EPA یا DHA نیستند. برای جلوگیری از این محصولات "جعلی"، مکملی را انتخاب کنید، که قبلاً آزمایش شده باشد.

برای به دست آوردن بیشترین مزایا از مکمل های امگا 3، یکی از آن ها را انتخاب کنید، که حداقل 50٪ EPA و DHA داشته باشد. به عنوان مثال، باید حداقل 500 میلی گرم EPA و DHA ترکیبی در هر 1000 میلی گرم روغن ماهی داشته باشید.

مصرف روغن ماهی به طور کلی بی خطر است. برای به حداکثر رساندن مزایای مکمل ها، 300 تا 3000 میلی گرم در روز مصرف کنید. اگر غلظت خون پایینی دارید، قبل از افزودن مکمل های روغن ماهی به رژیم غذایی خود، با یک متخصص مشورت کنید.

اسیدهای چرب امگا 3 موجود در روغن ماهی مزایای بالقوه ای برای سلامتی دارند، که یکی از آن ها کاهش وزن است.

مهمتر از همه، روغن امگا 3 ممکن است، به شما در از دست دادن سایز و چربی بدن کمک کنند.

با این حال، مطالعات نشان داده اند، که این اثرات نسبی ​​بوده و ممکن است، برای همه صدق نکند. در کل، روغن ماهی امگا 3 احتمالاً بیشترین تأثیر را در ترکیب با عوامل شیوه زندگی مانند تغذیه مناسب و فعالیت بدنی منظم دارد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها