ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شد

محققان استرالیایی نسخه ای از ویروس کرونا را در آزمایشگاه کشت کرده اند. این اقدام به ساخت واکسن کرونا و شناسایی بیماری کمک می کند.

ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شد

دانشمندان به طور موفقیت آمیزی نسخه ای از ویروس کرونا را در آزمایشگاه کشت دادند. این اقدام مسیر را برای ساخت واکسن این بیماری خطرناک هموارتر می کند.

محققان «موسسه عفونت و سیستم امینی پیتر دوهرتی» در ملبورن اعلام کرده اند  کشت این ویروس به آنها کمک می کند تا تحقیقات دقیق تری انجام دهند و ویروس  را راحت تر تشخیص دهند.

جولیان دروس مدیر آزمایشگاه شناسایی ویروس این موسسه معتقد است کشت این ویروس در آزمایشگاه تحولی بزرگ است.

او در این باره می گوید: مقامات چینی توالی ژنوم ویروس جدید کرونا را منتشر کردند که برای شناسایی این بیماری کمک حال است اما در اختیار داشتن این ویروس به طور واقعی به ما کمک می کند تا تمام روش ها را آزمایش و تایید و علاوه بر آن حساسیت ها و ویژگی های هر روش را مقایسه کنیم. این ویروس به عنوان یک ماده برای کنترل بیماری در شبکه آزمایشگاههای بهداشتی استرالیا استفاده  می شود. همچنین این ویروس برای آزمایشگاه های تخصصی در اروپا ارسال می شود که با سازمان جهانی بهداشت همکاری می کنند.

این ویروس روز جمعه از نمونه دریافتی از یک بیمار در موسسه دوهرتی دریافت و کشت شد. پیش بینی می شود این ویروس کشت شده در آزمایشگاه  برای تولید یک تست آنتی بادی به کار رود . این تست به شناسایی ویروس در افرادی کمک می کند که هنوز نشانه های بیماری در بدن آنها آشکار نشده است.

به گفته یکی دیگر از محققان این موسسه، تست آنتی بادی به پژوهشگران کمک می کند افراد مشکوک به ابتلا به بیماری را آزمایش کنیم. به این ترتیب می توان تصویری واضح و دقیق از میزان گستردگی ویروس و میزان دقیق مرگ و میر ناشی از آن به دست آورد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها