اشتباهاتی رایج و خطرناک در شستن و پختن مرغ

اگر نتوانید مرغ را به صورت اصولی بشویید و بپزید موجب انتشار باکتری در محیط آشپزخانه می شوید ، زیرا ۶۰ درصد مرغ ها حاوی کامپیلوباکتر هستند و بسیاری از مردم در هنگام شستشوی مرغ این اشتباهات را مرتکب می شوند .

اشتباهاتی رایج و خطرناک در شستن و پختن مرغ

رها کردن مرغ به مدت طولانی در فضای باز

گاه افراد هنگام بعد از خریدن مرغ  آن را در فضای آشپزخانه رها می‌کنند و به کارهای دیگر خود می‌پردازند در حالی که گذاشتن مرغ در مجاورت هوا عامل خطرناک برای رشد باکتری بر روی گوشت می باشد پس اگر قصد شستن و پاک کردن آن را ندارید در یخچال نگهداری نمایید ولی اگر مرغ یخ زده است برای طبخ آن حتماً روز قبل از فریزر خارج کنید .

نگهداری اشتباه مرغ در فریزر

گذاشتن مرغ در هر طبقه فریزر کاری اشتباه است زیرا ممکن است آب مرغ بر روی مواد غذایی دیگر بریزد پس مرغ های خود را در طبقه زیرین فریزر نگهداری نمایید .

شستن مرغ قبل از پخت آن

بعضی از افراد قبل از پختن مرغ آن را آب می کشند و این کار اشتباه می باشد زیرا موجب انتشار باکتری می گردد و همچنین گوشت مرغ را سفت می کند .

استفاده مجدد از پلاستیک مرغ

بعد از آنکه مرغ را از کیسه پلاستیکی اش خارج کردید دیگر از آن کیسه پلاستیکی استفاده نکنید زیرا باعث رشد میکروب و انتشار باکتری می شود و تمام وسایلی که به مرغ زده اید را با دقت بشویید .

اضافه کردن ادویه به گوشت خام

ادویه را هنگام پختن مرغ به آن اضافه نمایید و به گوشت خام نزنید ، زیرا موجب تولید باکتری می گردد و اگر به مرغ خود ادویه زده اید حتماً در داخل یک کیسه پلاستیکی در بسته در فریزر نگهداری نمایید .

دست زدن به مرغ و نشستن دست

حداقل امکان برای پختن مرغ و شستن آن از دستکش استفاده نمایید زیرا گوشت خام مرغ موجب انتقال باکتری به پوست دست شما می شود  حتماً قبل و بعد از طبخ مرغ دست های خود را به خوبی بشویید .

اسکاچ خود را به به مرغ نزنید

اگر در هنگام شستن مرغ در ظرفشویی اسکاج شما کثیف شد حتماً با دقت آن را تمیز نمایید تا باکتری‌های روی آن به ظرف های دیگر منتقل نشود .

خشک کردن مرغ قبل از پختن

بعضی از افراد بعد از یخ زدایی مرغ با دستمال آن را خشک می کنند که این کار اشتباه می باشد و باید اجازه دهید مرغ به طور طبیعی خشک شود .

ادویه های اشتباه زده شده به مرغ

تنها به فلفل و نمک برای طعم دار کردن مرغ اکتفا نکنید و ادویه های دیگر را برای گرفتن بوی آن و طعم دار کردن گوشت خود به غذا اضافه نمایید .

آب پز کردن نادرست مرغ

برای درست آب پز کردن مرغ ابتدا قابلمه را با نصف آب سرد پر کنید و مرغ ها را درون آن قرار دهید سپس ادویه های  مورد نظر را به آن بزنید و حرارت را بر روی متوسط بگذارید و بعد از آب پز شدن سریع باید مرغ را سرو کنید .

سرخ کردن نادرست مرغ

هنگام سرخ کردن مرغ درون تابه یا قابلمه مرغ ها را تکان ندهید زیرا موجب می‌شود آمینو اسید موجود در پروتئین مرغ با قند و شکر واکنش نشان دهد و در نتیجه مرغ شما قهوه ای شود و مزه بدی را به خود بگیرد .

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها