گوشت تا پایان سال گران نمی‌شود

منصور پوریان، رئیس مجمع ملی صادر‌کنندگان دام کشور گرفت: طبق اذعان مسئولان سازمان دامپزشکی، مازاد دام سنگین در استان تهران به ۱۴۰ هزار راس می‌رسد.

گوشت تا پایان سال گران نمی‌شود

منصور پوریان، رئیس مجمع ملی صادر‌کنندگان دام کشور، با اشاره به اینکه تعداد زیادی دام در دامداری‌ها انباشت شده است، گفت: طبق اذعان مسئولان سازمان دامپزشکی کشور با مازاد دام در سطح کشور رو به رو هستیم به طوری که میزان مازاد دام سنگین در استان تهران به ۱۴۰ هزار راس می‌رسد از این رو برای جلوگیری از شیوع بیماری در واحدهای دامداری باید هشدارهای مسئولان را جدی گرفت.

رئیس مجمع ملی صادر‌کنندگان دام کشور افزود: اگر چه رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اذعان می‌کند صادرات دام در تلاطم بازار گوشت تاثیر‌گذار است، اما صادرات مدیریت شده تنها از زیان تولید‌کنندگان جلوگیری می‌کند و هیچ تاثیری در التهاب بازار ندارد.

پوریان نرخ هر کیلو دام سنگین درب دامداری را ۲۵ هزار تومان و دام سبک را ۳۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید از ترافیک دام در واحدهای دامداری مطلع است، انتظار می‌رود تدابیری برای صادرات اندیشیده شود چرا که به سبب وضعیت مناسب زایش در فصل پاییز احتمال شیوع بیماری در واحدها تشدید می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: زایش مناسب دام در فصل پاییز بدان معنا است که تا پایان سال به سبب شرایط مساعد عرضه، دچار نوسان نرخ نخواهیم شد.

او نرخ هر کیلو لاشه گوسفندی در بخش عمده را ۶۸ هزار تومان و لاشه گوساله را ۶۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به انبوه دام در دامداری ها، پیش‌بینی می‌شود که افت نرخ گوشت در بازار ادامه یابد و اظهار نظر برخی مسئولان مبنی بر تلاطم نرخ گوشت در پی صادرات دام صحت ندارد.

رئیس مجمع ملی صادر‌کنندگان دام کشور در پایان درباره تاثیر ازدیاد دام در دست دامداران بر بازار، تصریح کرد: نرخ گوشت تابع مکانیزم عرضه و تقاضا است و بدیهی است که ازدیاد عرضه دام در دامداری‌ها بر افت نرخ گوشت در بازار تاثیرگذار است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها