- برنامه‌ریزی و طراحی برای تزیین آکواریوم

قبل از آنکه با عجله هرچیزی که به ذهنتان می‌رسد را خریداری کنید، برای تزئین آکواریوم‌تان برنامه‌ریزی کنید. شاید بد نباشد یک اسکیس از طراحی مدنظرتان روی کاغذ بیاورید. یا اگر از قبل وسایل تزئینی خریداری کرده اید، کمی با پیکربندی آن‌ها بازی کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد بهترین استفاده را از فضای آکواریوم ببرید.

نکته: قانون یک سوم راه خوبی برای دکوراسیون است. براساس این قانون، فضا را به سه بخش مساوی تقسیم کنید و در نقطه‌ی تقاطع یک سوم عمودی و افقی، نقطه‌ی مورد تمرکز بیننده قرار دارد. مهم‌ترین المان‌ها را در این نقطه قرار دهید.

 
طراحی فضا برای تزئین داخل آکواریوم
 
طراحی فضا برای تزئین داخل آکواریوم
 

۲ - پیدا کردن نقطه کانونی آکواریوم

با استفاده از یک تکه چوب شناور یا گیاه یا یک مجسمه و یا هرچیز دیگری می‌توانید یک نقطه‌ی کانونی در داخل آکواریوم خود در نظر بگیرید و سایر چیز‌ها را طبق آن بچینید و برنامه ریزی کنید. بدیهی است که زمانی که در حال تزئین داخل آکواریوم هستید، داشتن یک شیء کانونی می‌تواند در تصمیم گیری درباره پالت رنگی و چیدمان‌تان کمک کننده باشد.
 
پیدا کردن نقطه کانونی آکواریوم
 
پیدا کردن نقطه کانونی آکواریوم

بیشتر بخوانید:

 دکوراسیون داخلی و چیدمان خانه

فنگ شویی ثروت و نکات مهم مربوط به آن

 ۳ - کد رنگی برای تزئین آکواریوم

یک پالت رنگی برای تزئین آکواریوم خود در نظر بگیرید. می‌توانید سه رنگ اصلی برای المان‌های داخلی درنظر بگیرید و همه چیز را طبق این سه رنگ طراحی کنید. رنگ‌های تیره و شارپ، نگاهی جسورانه به اکواریوم شما می‌دهند؛ و اگر بخواهید می‌توانید یک پس زمینه‌ی روشن از رنگ‌ها داشته باشید تا سایر چیز‌ها بیشتر به چشم بیایند. ترکیب رنگ خاکی، رنگ آبی و سبز گیاهان دریایی می‌تواند بسیار زیبا عمل کند.
 
پالت رنگی برای تزئین آکواریوم
 
تزئین داخل آکواریوم
 

۴ - رنگ کردن پشت آکواریوم

اگر می‌خواهید آکواریومتان برجسته به نظر برسد، می‌تواند قسمت پشتی آن را رنگ بزنید تا از نمایش چیز‌های پشت آکواریوم جلوگیری کنید. این ظاهر آکواریوم شما را به عنصر مرکزی خانه تبدیل می‌کند. استفاده از آینه به عنوان این شیشه‌ی پشتی آکواریوم می‌تواند ایده‌ی فوق العاده‌ای باشد. اگر هم تصمیم به رنگ آمیزی گرفتید، این کار را از بیرون انجام دهید.
 
رنگ کردن پشت آکواریوم برای تزئین داخل آکواریوم
 
رنگ کردن پشت آکواریوم برای تزئین داخل آکواریوم
 

۵ - کاشت گیاهان برای تزئین داخل آکواریوم

زمانی که در حال برنامه ریزی برای تزئین داخل آکواریوم خود هستید، به آن به عنوان فضایی نگاه کنید که به زودی یک باغچه‌ی بزرگ می‌شود. چرا که گیاهان زیادی قرار است در آن رشد کنند، مثلا اگر خزه در آکواریومتان بکارید، به زودی این خزه‌ها شروع به رشد می‌کنندو قسمت‌های سخت و ناهموار را می‌پوشانند؛ بنابراین رشد گیاهان درون آکواریوم را پیش بینی کنید. در چندماه آینده، احتمالا فضای آکواریوم شلوغ‌تر خواهد شد. اگر قرار است تمرکز شما در تزئین داخل آکواریوم بر گیاهان باشد، گیاهانی با ارتفاعات متفاوت خریداری کنید.
 
کاشت گیاهان برای تزئین داخل آکواریوم

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها