حضور اصغر فرهادی و دخترش در افتتاح موزه‌ی اسکار

مستقل آنلاین: بلاخره پروژه 480 میلیون دلاری موزه اسکار به پایان رسید و بازدید کنندگان می‌توانند از روز پنجشنبه برای بازدید از این موزه مراجعه کنند.

به گزارش مستقل آنلاین، در مراسم افتتاحیه این موزه نیکول کیدمن، لیدی گاگا، سوفیا لورن، اسپایک لی، تام هنکس، شر، وارن بتی، هالی بری کلوئی ژائو، باب ایگر، آنت بینگ و چندین نفر از مسئولین آکادمی علوم و هنرهای سینمایی حضور داشتند. همچنین اصغر فرهادی و سارینا فرهادی هم از مهمانان ایران مراسم بودند. این موزه بعد از چندین سال به تعویق افتادن بلاخره افتتاح شد و تاریخ سینما را در خود خواهد داشت و به قول تام هنکس (یکی از مسئولین هیئت مدیره این موزه)، اینجا «پانتئون» تمام موزه‌های سینمای سرتاسرجهان خواهد بود. این موزه که یک سالن هزارنفره و بالکنی به سمت نشان معروف هالیوود دارد، بزرگترین موزه سینمایی سرتاسر ایالات متحده آمریکاست. افرادی مانند استیون اسپیلبرگ، باربارا استرایسند و جورج لوکاس کمک‌های مالی فراوانی برای ساخت این موزه انجام داده اند تا آنجا که نام یکی از گالری‌ها به نام اسپیلبرگ و یکی از پل‌های منتهی به موزه به نام استرایسنداست. نتفلیکس هم بعد از کمکی قابل توجه، نام یکی از بالکن ها را به نام خود زده، سیدنی پوآتیه، سوفیا لورن و تونی کرتیس هم نامشان را به بخش‌های مختلف این موزه داده اند.

این موزه که بیش از 30 هزار متر مساحت دارد شامل پوسترها، فیلمنامه‌ها، لباس‌ها و وسایلی از مهمترین آثار تاریخ سینماست از جمله سورتمه رزباد از فیلم «همشهری کین» کفشهای قرمز دوروتی از فیلم «جادوگر شهر آز» کوسه معروف فیلم «آرواره‌ها» و فیلمنامه اصلی فیلم «روانی» هیچکاک

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها