افشاریان: درگیری ماجدی و اسکوچیچ کذب محض است

ماجدی کارش را به درستی انجام می‌دهد و امیدوارم اتفاقات خوبی برای فدراسیون فوتبال رخ بدهد.

خداداد افشاریان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تأکید کرد، تیم ملی نیازمند آن است که با آرامش راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شود.

 خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به برگزاری کلاس‌های داوری برای داوران فوتسال بانوان و آقایان با حضور رئیس کمیته داوران فوتسال فیفا، گفت: به دنبال برگزاری کلاس برای داوران لیگ برتری هم هستیم تا بتوانیم یک بازپروری و دانش‌افزایی خوب و بهینه به داوران بدهیم تا فصل جدید را با شرایط حرفه‌ای‌تری شروع کنیم. خیلی خوش‌بین هستم با نفر اول داوری فیفا شرایط خوبی داشته باشیم.

وی درباره اینکه داوران مشکلاتی بابت نداشتن VAR دارند که به همین دلیل از لیست داوران بین‌المللی کنار می‌روند، گفت: در این خصوص با آقای ماجدی و دوستان صحبت شده است و برخی مشکلات وجود دارد. سعی می‌کنیم در اوایل مهر ماه آنها را به کلاس‌های آموزشی بفرستیم یا داخل ایران برای آنها کلاس بگذاریم. درباره موضوع VAR هم مشکلی در زمینه آقای فغانی نداریم که با تیم قضاوتش در جام جهانی است و آقای بنیادی‌فر هم کلاس‌ها را رفته و فقط باید یک بازی با VAR برود تا لایسنس را بگیرد. برای سایر داوران مشکل داریم و می‌خواهیم آنها را به کلاس آموزشی در قطر بفرستیم تا مشکلی نداشته باشند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره پرداخت دستمزد داوران، گفت: برای لیگ برتر مشکل نداشتیم و حق‌الزحمه داوران لیگ دسته اول را هم پرداخت کردیم. کارهای سایر رده‌ها را هم سازمان لیگ انجام داده است. در فوتسال نیز آقای جابری (رئیس سازمان لیگ فوتسال) مسئله را پیگیری می‌کند. من از پرداختی به داوران راضی هستم و سعی می‌کنیم فصل آینده مشکلی برای پرداختی نداشته باشیم. برخی داوران اکنون تا نیم‌فصل حق‌الزحمه خود را گرفته‌اند، اما برای پرداخت آن با سازمان لیگ مشکلی نداریم.

افشاریان درباره اینکه آیا قرار است تعداد داوران نسبت به فصل‌های گذشته کمتر شود، گفت: تعداد بازی‌های ما مشخص است و تعداد بازی‌های کمی داریم، اما تعداد داوران زیاد است که این مسئله ارثی بود که به من رسید. فصل گذشته هم ما تعداد را کم کردیم، اما به حد استاندارد نرسید. پنجشنبه جلسه داریم که لیگ برتر را به استاندارد 30 داور و 50 کمک داور برسانیم و در این راستا مشکلات را کاهش دهیم. از این شرایط عاجز و ناراحتم که یک داور هفته اول قضاوت کند و دوباره هفته دهم به او قضاوت برسد. با این وضعیت داور انگیزه و آمادگی‌اش را از دست می‌دهد.

وی در مورد به حدنصاب نرسیدن جلسات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال پس از خروج مهرداد سراجی و اینکه چه زمانی قرار است جایگزین او مشخص شود، گفت: فکر می‌کنم ما مشکلی برای تصمیم‌گیری در هیئت رئیسه نداریم. هر مسئله‌ای که باشد، آقایان ماجدی و کامرانی‌فر می‌توانند تصمیم بگیرند و ما اعضای هیئت رئیسه بدون تشکیل جلسه آن را امضا کنیم و به سرانجام برسانیم. فکر می‌کنم در اولین جلسه هیئت رئیسه که شاید هفته آینده باشد، در این زمینه تصمیم بگیریم. همت ما در جهت موفقیت تیم ملی و جام جهانی است و دوست داریم با آرامش راهی جام جهانی شویم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تأکید کرد: فدراسیون فوتبال فقیر است، پول‌مان نیست، حق پخش تلویزیونی را نمی‌دهند و حامی مالی هم نداریم. آقایان دولتی و نظامی کمک مالی کنند که بتوانیم کار را به خوبی پیش ببریم.

وی درباره اینکه دولت اعلام کرده است در مسیر جام جهانی به فدراسیون کمک خواهد کرد، گفت: باید کار آنی و سریع انجام شود. ما برای فیفادی بعدی به دو بازی نیاز داریم که باید رایزنی کنیم و تدارک ببینیم که نوشدارو بعد از مرگ سهراب نباشد.

افشاریان درباره غیبت شهره موسوی در جلسات هیئت رئیسه و بلاتکلیفی بخش بانوان فدراسیون، گفت: آقای ماجدی مسئولیت مستقیم دارد و تمام کمیته‌ها هم فعال هستند. شاید خانم موسوی بود کار بهتر انجام می‌شد، اما کارها پیش می‌رود. قطعاً همه چیز در انتخابات 8 شهریور مشخص می‌شود.

وی در واکنش به اینکه درگیری میان میرشاد ماجدی و دراگان اسکوچیچ پیش آمده است، اظهار داشت: شما احتمالاً آقای ماجدی را نمی‌شناسید. او فردی آرام و فوتبالی است که کار را فنی می‌بینید. این مسئله کذب محض است و ماجدی کارش را به درستی انجام می‌دهد و امیدوارم اتفاقات خوبی برای فدراسیون فوتبال رخ بدهد.

افشاریان درباره اینکه چرا فدراسیون حامی مالی‌اش را انتخاب نمی‌کند، گفت: فراخوان منتشر کردیم، اما به نتیجه نرسیدیم. این مسئله یک مقدار مشکلات اداری و حقوقی دارد، اما حیاتی است که اکنون به ما کمک مالی صورت بگیرد. ان‌شاءالله اتفاقات خوب رخ بدهد. شاید فدراسیون هم مقصر است، اما فراخوان داده‌ایم و امیدواریم اتفاقات خوبی رخ بدهد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها