مشکلات و کم و کاستی فنی را تمام قد برعهده می‌گیرم

گل‌محمدی: ۲ سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و به آن پایبندم

من زیر کلاه نیروی انتظامی بودم، اما آنها هیچ حفاظی نداشتند و بازهم من را اسکورت کردند تا آسیبی به من نرسد. از آنها تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد، دو سال دیگر با سرخپوشان قرارداد دارد و خود را پایبند به این تعهد می‌داند. 

به گزارش مستقل آنلاین، یحیی گل‌محمدی که پس از پایان دوران محرومیتش توانست در نشست خبری پیش از بازی سرخپوشان برابر شهر خودرو شرکت کند، اظهار داشت: خوشحالم که بعد از مدت‌ها در خدمت شما (خبرنگاران) هستم. اتفاقات زیادی در این فصل رخ داد و در شرایطی هستیم که به پایان مسابقات نزدیک می‌شویم. در دو دیداری که در پیش داریم، باید از اسم و نام پرسپولیس که برای ما مهم است، دفاع کنیم.

فوتبال یک بازی گروهی است و در تمام ابعاد باید قوی باشید
وی در ادامه افزود: با بچه‌ها صحبت کردم و امیدوارم این دو بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم. می‌دانم که هواداران دوست نداشتند در این شرایط باشیم و برای دومی بجنگیم. سال گذشته یک درس خوب به ما داد که باید متوجه باشیم، فوتبال یک بازی گروهی است و در تمام ابعاد باید قوی باشید. این درس را ما گرفتیم و فکر می‌کنم می‌تواند در سال‌های آینده به ما کمک کند.

قطعاً برای گرفتن 3 امتیاز، تمام انرژی و تلاش‌مان را خواهیم گذاشت
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره دیدار با شهر خودرو، خاطرنشان کرد: مقابل تیمی هم بازی داریم که آخرین امیدهایش برای بقا در لیگ برتر است و از طرفی تیم ما هم قطعاً برای گرفتن سه امتیاز تلاش خواهد کرد. تقابل این انگیزه‌ها در بازی فردا باعث می‌شود که شاهد بازی خوبی باشیم. پدیده تیمی است که خوب دفاع می‌کند و انتقال به حمله خوبی دارد. شهر خودرو تیم جوانی است، چیزی برای از دست دادند ندارد و فردا با تمام انگیزه بازی می‌کند. ما هم چیزی برای از دست دادن نداریم و قطعاً برای گرفتن سه امتیاز، تمام انرژی و تلاش‌مان را خواهیم گذاشت.

در تبریز شرایط برای انجام مسابقه مهیا نبود
گل‌محمدی درباره اتفاقات هفته گذشته دیدار با تراکتور و حواشی پیش آمده، اظهار داشت: ما رفته بودیم فوتبال بازی کنیم، اما واقعاً شرایط انجام مسابقه، مهیا نبود. اتفاقاتی که افتاد، عادی نبود و نمی‌دانم دلیل آن چه بود. از زمانی که این اتفاقات رخ داده، سؤالی که هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال می‌پرسند، این است که چرا این اتفاقات رخ داده و جوابی برای آن ندارم. واقعاً جای تأسف داشت و شرایط طوری بود که داور مسابقه هم نتوانست بازی را ادامه بدهد. تصمیم‌گیری اینکه چه اتفاقاتی رخ بدهد، بر عهده مسئولان فدراسیون است.

از کیانی و ساغلام تشکر می‌کنم 
وی درباره اینکه بین دو نیمه هم مورد حمله تماشاگران در بازی تراکتور قرار گرفت و بعد از نیمه تمام ماندن بازی هم با کمک یگان ویژه، کاپیتان و سرمربی تراکتور توانست به سمت رختکن برود، گفت: ابتدا باید از مهدی کیانی و آقای ساغلام تشکر کنم که خیلی تلاش کردند من سالم به رختکن برسم. من زیر کلاه نیروی انتظامی بودم، اما آنها هیچ حفاظی نداشتند و بازهم من را اسکورت کردند تا آسیبی به من نرسد. از آنها تشکر می‌کنم.

در ورزشگاه یادگار امام صحنه‌های آخرالزمانی بود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: همانطور که گفتم، شرایط عادی نبود. از ابتدای بازی که می‌خواستم به جایگاه بروم شروع شد. در بین دو نیمه اجازه ندادند به رختکن بروم و آخر بازی هم آن اتفاقات را همه دیدند و صحنه‌های آخر الزمانی بود. صحنه‌های وحشتناکی بود و خدا را شکر به کسی آسیب نرسید و در پایان بازی، فقط خوشحال بودیم که به کسی از تیم خودمان یا تراکتور و هواداران تراکتور آسیبی نرسید و شبیه معجزه بود که اتفاقی برای کسی رخ نداد. این مسئله حتماً باید واکاوی و درباره آن صحبت شود. این اولین اتفاق نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود و این نشانه‌ای است که روی بحث‌های فرهنگی، نظم و انضباط ورزشگاه بیشتر دقت شود و بیشتر کار کنیم. فکر می‌کنم، نقطه تاریکی در فوتبال ایران بود این اتفاق و باید از این اتفاقات درس بگیریم و حواس‌مان باشد که تکرار نشود.

قبل از آغاز مسابقه هم مورد لطف تماشاگران قرار گرفتم!
گل‌محمدی درباره اینکه معاون فرهنگی باشگاه تراکتور مدعی بود سرمربی پرسپولیس رفتار تحریک‌آمیز داشته است و مستنداتی هم موجود است، گفت: من چنین چیزی را نخواندم، اما ابتدای بازی برای بررسی وضعیت چمن به زمین رفتم که همان جا مورد لطف تماشاگران قرار گرفتم! همیشه نسبت به هواداران تراکتور و مردم تبریز، احساس خوبی داشتم و الان هم دارم. آنجا هم بازی کردم و شروع فوتبالم از تبریز بوده است. من آنجا مربیگری کردم، برای آنها کار کردم و زحمت کشیدم. هر چند نتایج آنطور که می‌خواستیم نشد، اما فرهنگ هواداری، فرهنگ خوبی بود و الگو بودند. ما هفته سوم باختیم، اما هفته چهارم آمدند و تیم را تشویق کردند تا توانستیم روند خوبی پیدا کنیم. تا هفته سوم با تراکتور امتیاز نگرفتیم، هفته چهارم بدون اینکه اتفاقی رخ بدهد، تیم را تشویق کردند و نمی‌دانم در این چند وقت چه اتفاقاتی افتاده است. باید این مسائل بررسی شود که دلیل آن چه بوده است.

حساسیت‌ها به تیم قهرمان زیاد می‌شود
وی در واکنش به این موضوع که برخی از هواداران سایر تیم‌ها معتقدند دلیل اصلی درگیری‌ها به حضور تیم پرسپولیس در یک مسابقه بستگی دارد، گفت: وقتی یک تیم پنج سال متوالی قهرمان می‌شود، یک مقدار حساسیت‌ها نسبت به  آن تیم زیاد می‌شود. این مسئله‌ای است که وجود دارد. خودآگاه یا ناخودآگاه احساسی به وجود می‌آید که این تیم چرا باید پنج سال متوالی قهرمان باشد. به هر حال بازیکنانی که من در این چند سال در این تیم دیدم بازیکنان بافرهنگ و بدون حاشیه‌ای بودند. مربیان هم همینطور و هیچکس دنبال حاشیه نبوده و الان هم نیست. همیشه تمرکز بچه‌ها و مربیان فوتبال و بحث‌های فنی بوده است، ولی متأسفانه بخشی از این اتفاقاتی که برای پرسپولیس می‌افتد به خاطر همین مسائلی است که گفتم.

به درویش گفتم بعد از پایان لیگ در مورد نقل‌وانتقالات حرف زده شود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد برنامه‌هایش برای فصل آینده و اینکه گمانه‌زنی‌هایی درباره مذاکره با بیرانوند و پورعلی‌گنجی مطرح می‌شود، گفت: من دو سه جلسه با درویش داشتم. در دو سه جلسه اخیر بحث‌هایی مبنی بر نقل‌وانتقالات انجام شد، ولی من هیچ وقت این بحث‌ها را ادامه ندادم. به خود ایشان هم گفتم فقط باید بعد از پایان بازی‌ها در مورد نقل‌وانتقالات حرف زده شود. الان هم ما دو بازی مهم در پیش داریم که خیلی برای ما باید مهم باشد. تمام تمرکزمان روی این دو بازی است. بعد از پایان بازی‌ها فصل نقل‌وانتقالات می‌رسد و در موردش صحبت می‌شود. حتماً در مورد سؤالات شما و هواداران هم صحبت می‌کنیم.

با واگذاری باشگاه در بورس خیلی از مشکلات مالی ما برطرف می‌شود 
گل‌محمدی در واکنش به اظهارنظری مبنی بر اینکه اگر تا لحظه آخر پرسپولیس اقدامی انجام ندهد مثل سال گذشته «کلاه سرش» خواهد رفت، گفت: سال قبل کلاه سرمان نرفت. اتفاقات سال گذشته به خاطر مشکلاتی بود که باشگاه داشت. باز هم به صحبت‌ها استناد می‌کنم که می‌گفتند اجازه نمی‌دادند برای تیم هزینه شود. این یک واقعیت بود. متأسفانه این عدم اجازه هم فقط برای پرسپولیس بود. ما اگر این اجازه را داشتیم که بازیکن بگیریم، قطعا می‌توانستیم این بازیکنانی که از جمع ما جدا شدند را نگه داریم. به هر حال مشکلات مالی و نهادهایی که اجازه نمی‌داند ما برای جذب بازیکن و نگهداشتن بازیکن هزینه کنیم ما را اذیت کرد. امسال فکر نمی‌کنم این مسائل را وجود داشته باشد و با واگذاری باشگاه در بورس فکر می‌کنم خیلی از مشکلات مالی باشگاه از این طریق حل شود و فکر نکنم مشکلی بابت نگهداشن یا جذب بازیکن داشته باشیم.

2 سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و به آن پایبندم
وی راجع به اینکه برای آینده به درویش برنامه داده و این در حالی است که شایعه شده بود با علی دایی مذاکره شده و خود او این مسئله را تکذیب کرده است، گفت: من دو سال دیگر با باشگاه قرارداد دارم، به این قرارداد پایبند هستم و مشکلی برای ادامه همکاری ندارم، پایبند هستم و مشکلی از این بابت ندارم. تصمیمی اگر از سوی باشگاه گرفته شود، من نمی‌توانم تصمیم‌گیری کنم و بخواهم موضع‌گیری داشته باشم. وقتی تیم قهرمان نمی‌شود، همیشه حرف و حدیث می‌شود. هر کسی از هر جایی که می‌تواند، مصاحبه انجام می‌دهد تا من یا تیم را بکوبند. از افرادی مصاحبه گرفته می‌شود که با تیم مشکل و دشمنی دارند. همه این اتفاقات رخ می‌دهد و بخشی از این مسائل، وقتی در تیم بزرگ کار می‌کنید، عادی جلوه داده می‌شود. همیشه وقتی یک گروهی سالم کار می‌کنند، گروهی هستند که دوست ندارند اینها کار کنند. ما با تمام وجودمان برای تیم کار کردیم و خیلی‌ها منفعت و منافع شخصی‌شان را در نظر می‌گیرند و این همه هجمه و مصاحبه مختلف علیه من و تیم می‌کنند. این برای من روشن است که از کجاست و برای بخشی از هواداران هم روشن بوده و اینها سازماندهی شده هستند. آدرس دوری هم ندارد و آدرس بسیار نزدیکی دارد.

چرا آن زمان که به فینال آسیا رفتیم کسی نگفت تیم مشکل ندارد؟!
وی درباره اینکه بحثی مطرح بوده که شیوه بدنسازی این فصل پرسپولیس مشکل داشته است، گفت: گروه بدنسازی و مربیان ما، همانهایی هستند که دو سال تیم را قهرمان کردند و به فینال آسیا رفتند و هیچ تغییری صورت نگرفته است. آن زمان که قهرمان شدیم یا به فینال آسیا رفتیم، چرا کسی نگفت که تیم مشکلی ندارد و بدنسازی خوبی داشته است؟ این ادامه صحبت‌های قبل من است که وقتی تیم قهرمان نمی‌شود برخی می‌آیند و صحبت می‌کنند. البته آقای صالح‌نیا استاد بنده است، من شاگرد او بوده‌ام، از مربیان خوب کشور ما بوده و هستند، نسبت به شخصیت و توانایی او احترام قائل بوده و هستم. ایشان از بهترین مربیان بدنساز تاریخ فوتبال ایران بوده و هست و برای وی آرزوی سلامتی دارم. یک مسئله را می‌خواستم بگویم و الان که مشکلات جسمی برای بازیکنان به وجود آمده، به مسئله زمین تمرین باز می‌گردد. من 9 ماه به آقای صدری گفتم که زمین می‌خواهم و ما واقعاً چهار پنج ماه در زمین یخ زده تمرین می‌کردیم. این مسئله هم روی کار فنی تأثیر می‌گذارد و هم آسیب‌دیدگی را بالا می‌برد. اگر بگوییم، می‌گویند بهانه می‌گیرند، اما اینطور نیست. آن زمان که زمین تمرین نداشتیم، می‌گفتیم و همیشه صحبت می‌کردیم که گوش شنوایی وجود نداشت. متأسفانه نتوانستیم زمین تمرین خوب پیدا کنیم و وقتی خوب تمرین نکنید، روی شما اثر می‌گذارد.

همه چیز داخل زمین نیست و بیرون زمین بخش مهمی از فوتبال است
«شاید در فصل جاری کادر فنی و شما هم تمرکز زیادی نداشتید و چندین‌بار از سمت خود استعفا دادید، شاید همین موضوع هم باعث به وجود آمدن حاشیه‌ها شده است؛ بنابراین نمی‌توان تمام ایرادات را هم از حاشیه‌ها دانست و کادرفنی هم در این زمینه نقش داشت.»، گل‌محمدی در واکنش به طرح این موضوع گفت: من هیچ وقت نسبت به کاری که خودم انجام می‌دهم؛ نمی‌گویم درست و کامل بوده و ایردای نداشته است. هیچ مربی بی‌ایراد نیست. هر مربی هم سبک کاری خودش را دارد و به تعداد مربیان دنیا سبک کاری وجود دارد. سبک کار من هم مشخص است ودر هر تیمی بودم تمرکزم روی مسائل فنی بوده است. اول صحبت‌هایم گفتم؛ سال گذشته تجربه خوبی برای همه ما شد. باشگاه فقط بازیکنان و مربیان نیستند. همه ارکان باشگاه باید نسبت به انجام وظایف خودشان دقت لازم را داشته باشند. تا جایی هم که از دست‌شان برمی‌آیند باید کار کنند. همه چیز داخل زمین نیست و بیرون زمین بخش مهمی از فوتبال است. خصوصاً در فوتبال ایران؛ باید همه حواشی را جمع کنید و درباره متحد کردن هواداران، فضای رسانه‌ای و ارکان فدراسیون مدیریت خوبی داشته باشید. من فکر می‌کنم اگر بتوانیم کار جمعی خوبی انجام دهیم می‌توانیم موفق شویم. مشکلات و کم و کاستی فنی را تمام قد برعهده می‌گیرم. امیدوارم این اتفاقاتی که افتاد بتواند به ما کمک کند تا تجربه بیشتری برای آینده داشته باشیم.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها