پرسپولیس؛ صدرنشین بازیهای خانگی لیگ برتر!

پرسپولیس در لیگ بیست و یکم با حفظ شکست ناپذیری در ورزشگاه خانگی، بهترین عملکرد را در خانه داشته است.

این هفته پرسپولیس سیزدهمین بازی خانگی خود در لیگ بیست و یکم را در حالی برگزار کرد که آخرین دیدار این تیم در ورزشگاه آزادی، هفته بیست و نهم مقابل شهرخودرو خواهد بود و بازی برابر سپاهان به میزبانی شهر بی طرف به انجام خواهد رسید.

پرسپولیس در 13 بازی خانگی این فصل 10 پیروزی به دست آورده و سه بار هم مقابل استقلال، هوادار و گل‌گهر متوقف شده تا با کسب 33 امتیاز بالاتر از استقلال قرار بگیرد. البته آبی پوشان یک بازی خانگی کمتر انجام داده‌اند و در هفته‌های پیش رو سه بار در ورزشگاه آزادی به میدان خواهند رفت.

قرمزها همچنین در ورزشگاه آزادی موفق شدند 21 گل به ثمر برسانند تا بهترین خط حمله لیگ برتر در خانه را هم به خود اختصاص بدهند. نکته جالب اینکه استقلال و سپاهان به ترتیب 12 و 16 گل در خانه وارد دروازه حریفان کردند تا آمار ضعیف تری داشته باشند.

با این حال رکورد ویژه پرسپولیس، شکست ناپذیری در ورزشگاه آزادی در بازیهای لیگ برتر است که از هفته بیست و هشتم فصل 1398-99 تاکنون پابرجاست. شاگردان یحیی گل‌محمدی آخرین بار در دیدار تشریفاتی مقابل ذوب آهن که جشن قهرمانی این تیم نیز پس از آن بازی برگزار شد، شکست خوردند و سپس در 29 بازی هیچ باختی را تجربه نکردند.

به عبارتی آخرین شکست پرسپولیس به 637 روز قبل بازمی‌گردد که این رکورد تا دیدار با شهرخودرو به 655 روز خواهد رسید و در صورتی که نماینده مشهد از پس پرسپولیس بر نیاید، قرمزها به استقبال دو سال شکست ناپذیری در خانه خواهند رفت.

بهترین آمار پرسپولیس به لیگ بیستم برمی‌گردد که آنها 13 برد و دو تساوی به دست آوردند تا با 41 امتیاز ورزشگاه خانگی را ترک کنند. به عبارتی قرمزها  از آخرین باخت خود تا حالا در 29 بازی 77 امتیاز کسب کردند و فرصت این را دارند تا در سی‌امین دیدار مقابل سپاهان به آمار استثنایی 80 امتیاز برسند.

باتوجه به اینکه هر فصل در لیگ برتر فوتبال ایران 30 بازی است، کسب 80 امتیاز این تعداد مسابقه یک رکورد فوق العاده برای هر تیمی محسوب می‌شود و اگر قرمزها می‌توانستند همین نتایج را در بازیهای خارج از خانه نیز کسب کنند، فرصت قهرمانی مقتدرانه و همچنین عبور از رکورد 67 امتیاز در یک فصل (متعلق به خود پرسپولیس) را داشتند.

نکته قابل توجه اینکه در 29 بازی خانگی پرسپولیس تنها سه دیدار در حضور تماشاگران برگزار شده و در 26 بازی دیگر سرخ‌ها بدون حمایت هوادارانشان توانستند این نتایج مثبت را کسب کنند که همین موضوع نکات قابل تامل دیگری را هم می‌تواند در خود داشته باشد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها