شغل غیرمنتظره پرویز مظلومی

مربی سابق استقلال به احتمال زیاد به زودی به عنوان سرمربی جدید تیم جوانان ایران انتخاب خواهد شد؛ تیمی که بعد از جدایی سیروس پورموسوی هنوز سرمربی ندارد.

به گزارش مستقل آنلاین،مربی سابق استقلال به احتمال زیاد به زودی به عنوان سرمربی جدید تیم جوانان ایران انتخاب خواهد شد؛ تیمی که بعد از جدایی سیروس پورموسوی هنوز سرمربی ندارد.

به نظر می رسد پروژه انتخاب مربی باتجربه و نامدار برای تیم جوانان ایران ، حالا به یک اسم آشنا رسیده است؛ پرویز مظلومی. مربی سابق استقلال دیروز به فدراسیون فوتبال آمده بود و مذاکراتی را در این رابطه انجام شده است.

بیش از یک ماه از جدایی سیروس پورموسوی از هدایت تیم جوانان ایران می گذرد و هنوز به طور رسمی نام سرمربی آینده این تیم مشخص نشده است. طی هفته های اخیر اما نام های متفاوت و سرشناسی برای هدایت این تیم مطرح شده اند.علیرضا منصوریان، حمید استیلی، امیرحسین پیروانی، امید نمازی ، علی دوستی مهر و چند نام دیگر برای سرمربیگری تیم جوانان کاندید بودند. منصوریان و استیلی که خیلی زود این پست را نپذیرفتند با این حال مرتضی محصص بیش از یک هفته پیش گفت که تا دوروز دیگر سرنوشت سرمربی تیم جوانان مشخص خواهد شد.

اما حالا از فدراسیون فوتبال خبر می رسد پرویز مظلومی سرمربی سابق تیم استقلال بعد از مذاکراتی که دو روز پیش در فدراسیون فوتبال داشت ، به توافقات نهایی برای هدایت تیم جوانان ایران دست پیدا کرده است. تیم جوانان ایران باید در مهرماه در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا شرکت کند، مسابقاتی که به نوعی مقدماتی جام جهانی جوانان هم هست و از این نظر مسابقات مهمی است. ضمن اینکه گویا مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فنی سرانجام به این نتیجه رسیدند که تیم های ملی نوجوانان و جوانان به عنوان پشتوانه های اصلی فوتبال ایران ، باید از مربیان باتجربه و حتی سرشناس استفاده کنند.

مظلومی آخرین بار هدایت تیم استقلال را در لیگ پانزدهم به عهده داشت. او که خودش زمانی بازیکن تیم ملی جوانان و امیدهای ایران بوده ، در لیگ پانزدهم با استقلال نتوانست به عنوانی دست پیدا کند و وقتی فینال جام حذفی را برابر ذوب آهن از دست داد از این تیم جدا شد و از آن پس در تیم دیگری کار نکرده است.

این مربی 65 ساله کارش را به عنوان مربی با دستیاری منصور پورحیدری در استقلال شروع کرد. بعد از 9 سال که او در کنار پورحیدری حضور داشت از سال 81 با هدایت صبا به جرگه سرمربیان بپیوندد. در سال 2007 وقتی امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی شد ، پرویز مظلومی سرمربی تیم ب ایران شد و توانست با یک تیم جوان مقام قهرمانی در غرب آسیا را به دست بیاورد. او در لیگ هشتم با مس کرمان مقام سوم را به دست آورد و در لیگ دهم و دراولین سال حضورش روی نیمکت تیم محبوبش با استقلال به مقام نایب قهرمانی لیگ رسید. در این سال او اما کار بزرگ را انجام داد و پرسپولیس را در دو بازی رفت و برگشت برد تا القاب تازه برای او ساخته شود. در ساال 90 دوبار دیگر هم با استقلال در دربی برنده شد تا او مرد تاریخ ساز آبی ها در دربی شد هرچند در پایان همین سال شکست سه بردو برابر پرسپولیس در آن بازی که ایمون زاید هت تریک کرد نوار موفقیت های او دردربی را پاره کرد.

مظلومی اگر هدایت تیم ملی جوانان را به عهده بگیرد بیست و دومین مربی این تیم از سال 1347 تا امروز خواهد بود.

منبع :فرتاک ورزشی

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها