تمرین مخفیانه، غیر قانونی و غیر اخلاقی است

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: تمرین تیم‌ها به صورت مخفیانه کار غیر اخلاقی است چرا که امکان انتقال ویروس وجود دارد.

منصور قنبرزاده، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، درخصوص آخرین تصمیم‌گیری پیرامون ادامه رقابت‌های لیگ برتر، اظهار داشت: ستاد مبارزه با کرونا در کشور، در این خصوص و برگزاری رقابت‌های ورزشی، تصمیم‌گیری می‌کند. بنابراین، فدراسیون و سازمان لیگ و دیگر مراجع، تابع تصمیمات این ستاد هستند. تا به این لحظه، تاریخ مشخصی برای آغاز تمرینات و رقابت‌ها مشخص نکرده‌اند.  

قنبرزاده ادامه داد: مصاحبه‌های ایرج حریرچی (معاون وزارت بهداشت) و مهرزاد خلیلیان (رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش)، نشان می‌دهد در خصوص ورزش همگانی و ورزش در پارک‌ها تصمیم‌گیری شده است و درباره ورزش قهرمانی هنوز چیزی اعلام نشده است.

او درمورد آغاز تمرینات برخی از تیم‌ها بیان کرد: اینگونه موارد، کار غیر قانونی و غیر اخلاقی است. چرا که ممکن است ویروس از فرد ناقل به دیگر هم‌تیمی‌ها منتقل شود، اما من هم قبول دارم که تکلیف باشگاه‌ها باید مشخص شود اما در تمام جامعه این بلاتکلیفی وجود دارد و ورزش هم جزیی از جامعه محسوب می‌شود. البته اختیار، در این موضوع، با ورزشی‌ها نیست. وزارت بهداشت و ستاد کرونا باید مجوز فعالیت را صادر کنند.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ افزود: کانون مربیان کشور همفکری کردند و به این نتیجه رسیدند که با توجه به تعطیلی ۲ ماهه تیم‌های لیگ برتری، نیاز به مدت زمان ۶ هفته‌ای برای آمادگی تیم‌ها وجود دارد. چرا که نباید صدمات بدنی به بازیکنان وارد شود.  

او درخصوص شایعه آغاز رقابت‌های لیگ، پس از عید فطر بیان کرد: مطمئن باشید هیئت رئیسه سازمان لیگ، تا به حال چنین جلسه‌ای را برگزار نکرده و چنین چیزی را به باشگاه‌ها اعلام نکرده است. طبق قاعده، ستاد مبارزه با کرونا باید زمان آغاز لیگ را اعلام کند.  

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها