مخالف برگزاری بازی‌های لیگ هستیم

مالک باشگاه تراکتور گفت: به هر حال ۹۵ درصد درآمد‌های فوتبال مال شرکت‌ها و افراد حاشیه‌ای است که در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند.

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور درباره سرمایه گذاری در باشگاه‌های تراکتور، ماشین سازی و میزان سود بدست آمده اظهار کرد: دوستان می‌دانند که من از سال ۷۵ تیمداری می‌کنم و از تیم فوتسال شروع کردم تا به تراکتور رسیدم. به هر حال در این چند سال که در فوتبال بودم این رشته ورزشی درآمد آن چنانی نداشته است و به طور معمول درآمد‌های فوتبال به باشگاه‌های فوتبال نمی‌رسد و شرکت‌ها و افرادی که در حاشیه فوتبال هستند خیلی بیشتر از باشگاه‌ها سود می‌کنند. اپلیکیشن و کار‌های مختلفی در اطراف فوتبال انجام می‌شود که آن‌ها از طریق هواداران سود می‌برند. همچنین  ۹۵ درصد درآمد‌های فوتبال  مال شرکت‌ها و افراد حاشیه‌ای است که در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند و ۵ درصد به باشگاه‌ها می‌رسد.  

زنوزی درباره اینکه هزینه‌های باشگاه‌های تراکتور و ماشین سازی در یک فصل چقدر است، گفت: اصلا ۸۰ واحد ما خرج این ۲ باشگاه تبریزی کنیم برگشتی ندارد و در حال تولید اپلیکیشن هستیم تا از طریق آن بتوانیم هواداران خود را جمع کنیم و با سرویس دادن به هواداران خود از طریق آن اپلیکیشن درآمدی بدست آوریم.  

من باشگاه تراکتور به عشق هواداران تحویل گرفتم 

او درباره اینکه امیدوار است  باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هم خصوصی شوند و بستر مناسبی برای خصوصی سازی این ۲ باشگاه وجود دارد، گفت: من فکر نمی‌کنم و اکنون زیر ساختی که فراهم شود تا کسی بتواند این ۲ باشگاه را اداره کند سخت است. مگر اینکه راه‌های را باز کنند و کار‌هایی انجام بدهند که بخش خصوصی بیشتر بتواند سرمایه گذاری کند. من باشگاه تراکتور به عشق هواداران  تحویل گرفتم.  

زنوزی: درآمد فوتبال به شرکت ها و افراد حاشیه ای می رسد/ مخاف برگزاری بازی های لیگ هستیم

رئیس فدراسیون فوتبال را باید باشگاه ها انتخاب کنند 

زنوزی درباره اینکه دولت چه کمکی به او در فوتبال می‌کند و چه تسهیلاتی باید در اختیار بخش خصوصی بگذارد، گفت: ما کمکی از دولت ندیدیم. به نظرم دولت باید یک مقدار ما را راحت بگذارد و کار‌هایی را  انجام ندهند مشکلات حل می‌شود. وزارت ورزش و جوانان می‌خواهد که فدراسیون فوتبال در اختیارش باشد  و باید مشخص شود پول فوتبال از کجا تامین می‌شود. اگر ۱۶ باشگاه لیگ برتری و ۱۸ باشگاه لیگ دسته یکی وجود نداشته باشد فوتبالی وجود ندارد. زمانی که باشگاه‌ها هزینه فوتبال را پرداخت می‌کنند باید رئیس فدراسیون فوتبال  از آرای باشگاه‌ها  تعیین شود. من به نبی گفتم که ۵۱ درصد آرای انتخابات فدراسیون فوتبال باید به باشگاه‌ها داده شود، چون هزینه‌های فوتبال را باشگاه‌ها تامین می‌کنند. در حال حاضر قصد دارند اساسنامه فدراسیون فوتبال را اصلاح کنند ۷۰ رای  را به ۹۱ رای تغییر دادند و سهم باشگاه‌ها را ۲۰ درصد افزایش دادند.

ما مخالف برگزاری لیگ برتر فوتبال هستیم 

مالک تراکتور درباره بیانیه این باشگاه مبنی بر پایان لیگ برتر بیان کرد: صددرصد ما مخالف برگزاری لیگ برتر فوتبال هستیم  و ما باید سلامت بازیکنان و افرادی که در فوتبال هستند را اولویت اول خود قرار بدهیم. به هر حال نمی‌شود هم هزینه فوتبال را پرداخت کنیم و هم خدای نکرده بازیکن کرونا بگیرد و به خانواده اش انتقال بدهد. من با یکی از مدیران ارشد وزارت بهداشت صحبت می‌کردم و او بیان کرد که هر بازیکنی که کرونا بگیرد باید فوتبال را کنار بگذارد، چون ۴۰، ۵۰ درصد ریه اش از بین می‌رود و دیگر نمی‌تواند به صورت حرفه‌ای ورزش کند.

فیفا از طریق وویس و پیامک باشگاه ماشین سازی را محکوم کرد 

زنوزی درباره اینکه پرونده بازیکنان خارجی خود را برطرف کرده است، بیان کرد:  من به کسی تهمت نمی‌زنم و براساس اسناد و مدارک صحبت می‌کنم. ما یک بازیکن خارجی در ماشین سازی داشتیم که چند بار تمرین کرد و بعد از آن جدا شده و  شکایت کرده است. ما می‌گوییم که آقای مدیر! شما  مدیریت فوتبال بلد هستی  یا نیستی! شما که ادعای مدیریت در فوتبال را داری و مدعی هستی قوانین فدراسیون فوتبال را می‌نویسی  چگونه  از بازیکن تسویه حساب گرفتی و  یک پیامک به بازیکن دادی و همان وویس و پیامک را بازیکن خارجی به فیفا برد و بیان کرد که به زور از من تسویه حساب گرفتند. فیفا رای خود  برای باشگاه ماشین سازی  طبق پیامک  و وویس  که در گوشی بازیکن خارجی بوده است صادر کرد  و وکیل خارجی به جای اینکه از ما حمایت کند حرف‌های بازیکن خارجی را تایید کرده است. من می‌گویم آن فرد وکیل ما بوده یا وکیل  بازیکن خارجی بوده است.  

او ادامه داد: آقای مدیر! شما که اطلاعات مدیریت ورزشی تان خوب بوده است چرا به  بازیکن خارجی وویس و پیامک دادی! مگر نمی‌دانستی که اگر این مدارک را به فیفا ارائه بدهد این نهاد اجرایی باشگاه ماشین سازی را محکوم می‌کند. به هر حال  نتیجه‌ای که می‌گیریم یا آگاهی وجود نداشته است یا اینکه مدیر باشگاه به بازیکن گفته است که برود و به فیفا شکایت کند.  

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها