با تعطیلی لیگ برتر فوتبال، نتیجه آن باید معلوم و پذیرفته شود

پیشکسوت پرسپولیس گفت: در صورت ادامه نیافتن رقابت‌ها، لیگی که بیش از دو سوم آن برگزار شده، نمی‌تواند بدون نتیجه بماند.

به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حمید درخشان اظهار داشت: در ارتباط با تصمیم‌گیری برای سرنوشت لیگ برتر فوتبال، اولویت اول به مسایل بهداشتی و سلامت همه عوامل و دست اندرکاران به ویژه تماشاگران مربوط می‌شود. با هیچ توجیهی به خطر افتادن این موارد قابل بحث نیست.

نایب رئیس دوم کانون مربیان فوتبال ایران، در ادامه در خصوص اینکه کانون مربیان در بیانیه خود خواستار تعطیلی رقابت‌های لیگ شده است خاطر نشان کرد: کانون مربیان با توجه به نظرات مختلفی که جمع‌آوری کرد نسبت به صدور بیانیه مبادرت ورزید و ما نظر شخصی خود را اعمال نکردیم. قطعا این موضوع به منزله آن نیست که لیگی که انجام شده بلا اثر باشد و به هیچ نتیجه‌ای ختم نشود. در کل می‌توان راهکار‌های مختلفی را در مورد لیگ، مورد توجه قرار داد.

وی ادامه می‌دهد: نظر خود من این است اگر امکان ادامه لیگ با حفظ سلامت تماشاگران، عوامل تیم‌ها و برگزارکنندگان مسابقات فراهم شود، اتفاق بهتری است. البته در آن حالت هم باید بررسی کنیم که آیا از نظر امکانات و رفتار تماشاگران شرایط لازم برای حضور ایمن آن‌ها در ورزشگاه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد که با بلیت فروشی محدود امکان حضور آن‌ها را فراهم کنند یا این که به صورت موقت، بازی‌ها بدون تماشاگر انجام شود؟

پیشکسوت و سرمربی سابق پرسپولیس، تصریح کرد: با شما موافق هستم که در کنار طرح پیشنهاد تعطیلی رقابت‌های لیگ باید درباره سرانجام بازی‌هایی که انجام شده هم ارائه راهکار می‌شد. به نظر من اگر جمع بندی‌ها به شکلی بود که لیگ ادامه پیدا نکند، باید با توجه به نتایجی که کسب شده است برای مواردی مثل قهرمان لیگ و سهمیه‌های آسیایی تصمیم گیری شود. در این حالت قطعا بعضی تیم‌ها متضرر می‌شوند و با توجه به شرایط خاصی هم که پیش آمده است، شاید چاره دیگری باقی نماند. البته با افزایش تعداد تیم‌ها، می‌توان مشکل تیم‌های سقوط کننده را حل کرد، ولی به هر حال فدراسیون در بحث صعود تیم‌ها به دسته‌های بالاتر، ناچار به تصمیم گیری خواهد بود و تیم‌ها هم ناچار به پذیرش تصمیم‌هایی که اخذ خواهد شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها