اوجاقی شانس بالایی برای ریاست ووشو دارد

قهرمان ووشو کشورمان گفت: سفرم به چین به علت ویروس کرونا لغو شد، اما بعد از بهتر شدن شرایط به این کشور می‌روم.

 اوجاقی شانس بالایی برای ریاست ووشو دارد

محسن محمد سیفی قهرمان ووشو  کشورمان درباره وضعیتش اظهار کرد: شرایط برای ما ورزشکاران سخت شده است و بدنسازی و دویدن را در کوه‌های اطراف شهرمان انجام می‌دهم و علاوه بر این مشغول فعالیت در خانه هم هستم تا آمادگی جسمانی خود را حفظ کنم. البته ما حریف تمرینی نداریم تا تمرینات تخصصی ووشو را در خانه انجام بدهیم.

سیفی درباره برنامه هایش در سال ۹۹ گفت: در صورتی که ویروس کرونا از بین برود قرار است مسابقات جام جهانی ووشو در آذرماه برگزار شد که من در این مسابقات شرکت می‌کنم، چون در وزن ۷۰ کیلو توانستم سهمیه جام جهانی بدست آورم. همچنین من قصد داشتم بعد از عید به مدت ۳ ماه به چین بروم تا در آنجا تمرین کنم، اما سفرم به علت شیوع ویروس کرونا لغو شد و شرایط بهتر شود به چین می‌روم.  من با تیم فیست وان چین قرارداد دارم و مدیر این باشگاه چینی پیگیر است که اگر قسمت شد بتوانم دوباره برای این تیم چینی مبارزه کنم.  

رئیس جدید ووشو باید ورزشکاران را درک کند 

او درباره علیرضا خسروی سرپرست فدراسیون ووشو بیان کرد: واقعیتش این است که از وضعیت فدراسیون ووشو بی اطلاع هستم، اما تا جایی که می‌دانم خسروی ووشو کار بوده است و سال‌ها در فدراسیون فعالیت می‌کرد و از شرایط ووشو به خوبی شناخت دارد. همچنین از زحمات علی نژاد در ۱۳ سال فعالیت در ووشو تشکر می‌کنم. به هر حال ووشو رسالت خاص خود را دارد و  هر فردی که رئیس جدید ووشو می‌شود باید بداند که برنامه و مسیر مشخص است و همه مسائل هدف گذاری شده و  باید این مسیر مدیریت شود و برنامه‌های تدوین شده را به موقع انجام بدهد.

سیفی درباره اینکه رئیس جدید فدراسیون ووشو باید چه خصوصیاتی داشته باشد، اظهار کرد: یکی از مهمترین خصوصیات رئیس جدید ووشو این است که باید ورزشی باشد و ووشو را خوب بشناسد. برنامه ریزی انجام شده است و فقط رئیس جدید باید اردو‌ها را هماهنگ کند و ورزشکاران را درک کند.  

اوجاقی می تواند راه علی نژاد در ووشو ادامه بدهد 

ملی پوش ووشو کشورمان درباره ثبت نام اوجاقی در انتخابات فدراسیون ووشو بیان کرد: اوجاقی یکی از ارکان اصلی فدراسیون ووشو است و شانس بالایی برای ریاست فدراسیون دارد. انتخاب اوجاقی به عنوان رئیس جدید فدراسیون ووشو دور از انتظار نیست و او یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند راه علی نژاد را ادامه بدهد و اتفاقات بهتری را رقم بزند. به هر حال فدراسیون ووشو با تلاش‌های اوجاقی مستقل شد.  

هنوز پیر نشدم تا از ووشو خداحافظی کنم 

سیفی درباره اینکه قصد خداحافظی از تیم ملی ووشو ندارد، گفت: در حال حاضر شرایط بدنی ام خوب است و هنوز پیر نشدم که از ووشو خداحافظی کنم.  

او درباره اینکه ووشو ورزش المپیکی نیست، بیان کرد: بله ووشو ورزش المپیکی نیست و  حسرتی برای ووشو کاران است که در این رویداد بزرگ حضور ندارند. اگر ووشو در المپیک حضور داشت در نهایت این رشته ورزشی می‌توانست برای کشورمان عناوین خوبی بدست آورد و مدال‌های زیادی نصیب کشورمان شود. البته ووشو  در بخش جوانان به المپیک راه یافته است و این موضوع نوید بخش حضور این رشته ورزشی در المپیک خواهد بود.  

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها