بیشتر از زمان اردو در خانه تمرین می‌کنم

عضو تیم ملی شمشیربازی سابرگفت: اکنون که در خانه هستم، هر روز تا جایی که بتوانم حتی بیشتر از زمان اردو در خانه ورزش می‌کنم.

بیشتر از زمان اردو در خانه تمرین می‌کنم

کیانا باقرزاده عضو تیم ملی شمشیربازی سابراظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی اردو‌های ورزشکاران لغو شد. اکنون در خانه هستم، نسبت به زمان اردو بیشتر ورزش و تمرین می‌کنم. با مربی تیم در ارتباط هستم و هر چند وقت یک بار عملکرد تیم را بررسی می کند. 

او افزود : رشته شمشیربازی یک رشته خاص است و نیاز به تجهیزات خاصی دارد. تمرینات شمشیربازی هم به حریف و هم به پیست مناسب جهت تمرین نیاز دارد. تمرین گارد پایه را در خانه انجام می‌دهم، اما باید تمرینات خاص شمشیربازی را انجام بدهیم که سالن شمشیربازی را می‌طلبد. اگر بتوانیم آمادگی جسمانی و آمادگی ذهنی را داشته باشیم می‌توانیم آمادگی خود را تا حدودی حفظ کنیم. تمرین با کش، تمرینات چابکی و استقامتی از جمله تمرین هایی است که در خانه انجام می‌دهم.

عضو تیم ملی اسلحه سابر با اشاره به تفاوت کیفیت تمرین‌ها در خانه در مقایسه با اردو گفت: تا زمانی که به پیست برای تمرین بر نگردم نمی‌توانم دقیق بگویم، ولی تا حدودی سعی کردم که آمادگی جسمانی خود را حفظ کنم، زیرا بدنسازی می‌کردم و وزنه می‌زدم. الان هر چه قدر که بخواهم در خانه بر روی پاهایم کار کنم به آن شدت تمریناتی که در سالن انجام می‌دادم نیست. اما خیلی سعی می‌کنم آمادگی خود را حفظ کنم.

باقرزاده ادامه داد: شاید در روز‌های عادی در هفته یک روز را به خود استراحت می‌دادم، ولی اکنون که در خانه هستم هر روز تا جایی که بتوانم را تمرین می‌کنم. با ورزش کردن در این روز‌ها هم روحیه خود را حفظ می‌کنم و هم انرژی بیشتری دارم. این مدت غیر از تمام بدی‌هایی که داشت فرصت بیشتری پیدا کردم تا روی اشتباهات گذشته ام تمرکز کنم و بار‌ها فیلم بازی‌ها را دیدم و عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کردم. در این مدت آمادگی ذهنی خود را حفظ کردم.

عضو تیم ملی شمشیربازی سابر درباره به تعویق زمان المپیک گفت: من و دیگر بانوان هم تیمی ام در مسابقاتی که سالانه برگزار می‌شد به طور مرتب شرکت نکردیم. انتظار می‌رفت که بودجه صرف افرادی شود که توانایی کسب سهمیه المپیک را دارند که تیم سابر آقایان بودند. برای رشته شمشیر بازی حدود ۱۲ مسابقه در سال در اقصی نقاط دنیا برگزار می‌شود که شرکت در هر کدام از این مسابقه‌ها هزینه‌های سرسام آوری برای ما دارد.

او افزود: سهمیه حضور در المپیک برای تیم سابر بانوان در مسابقات زون آسیا تعیین می‌شود. در تیم ملی سابر بانوان ۴ نفر هستیم که ابتدا چند دوره انتخابی در ایران برگزار می‌شود و از ما ۴ نفر فقط یک نفر می‌تواند در انتخابی زون شرکت کند.

باقرزاده ادامه داد: قرار بود اسفند ماه، مسابقات انتخابی برای شرکت در مسابقات زون آسیا را داشته باشیم. در اردویی که حضور داشتیم مقرر شده بود اردوی بعد از آن انتخابی باشد که متاسفانه آخرین اردوی ما لغو شد و به دلیل شرایط کرونا از ما خواستند تا به محل سکونت خود برویم. این وضعیت تاکنون نیز ادامه دارد و تاریخ مسابقات انتخابی المپیک هنوز مشخص نشده است.

عضو تیم ملی اسلحه سابر گفت: چون مسابقات زون آسیا برای ما همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا انجام می‌شود برای همین موضوع هر ۴ نفر برای قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند، ولی در مسابقه زون که یک روز قبل از مسابقات دیگر است فقط یک نفرمی تواند شرکت کند برای همین دقیقا معلوم نیست چه کسی قرار است در مسابقات زون شرکت کند.

او درباره تعویق زمان المپیک گفت: برای تیم سابر بانوان تعویق زمان المپیک بد نبود، زیرا فرصت کوتاهی داشتیم تا خودمان را آماده کنیم. البته این تعویق منوط بر این است که بتوانیم زودتر تمرینات تخصصی خود را آغاز کنیم، اگر نشود شاید برایمان این موضوع بد نیز باشد.

باقرزاده گفت: بعد از شکست کرونا اولین کاری که انجام می‌دهم ساک شمشیربازی خود را بر می‌دارم و به روی پیست می‌روم که بازی کنم. خیلی دلتنگ بازی کردن هستم.

او گفت: از تمامی پزشکان و پرستارانی که این مدت برای ما زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. امیدوارم بتوانیم به قطع کردن زنجیره کرونا کمک کنیم تا خستگی از تن کادر پزشکی درمانی کشورمان بیرون برود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها