توضیح حسن‌زاده درباره استوری عجیب علیه پیروانی

مدافع اسبق استقلال و تیم ملی ایران با انتشار یک عکسی در صفحه اینستاگرامش نسبت به صحبت‌های اخیر افشین پیروانی واکنش عجیبی را نشان داد.

توضیح حسن‌زاده درباره استوری عجیب علیه پیروانی

 در پی اظهارات افشین پیروانی سرپرست حال حاضر تیم فوتبال پرسپولیس درخصوص امیر قلعه نوعی و بیانیه‌ای تندی که در همین رابطه منتشر کرد، رضا حسن‌زاده همبازی امیر قلعه نوعی و سرمربی حال حاضر امیدهای استقلال هم با انتشار عکسی تاریخی از یکی دربی‌های قدیمی نسبت به این صحبت‌های اخیر پیروانی واکنش نشان داد.


وی در گفتگو با خبرنگار"ورزش سه" دراین‌ارتباط گفت: «اول اینکه این عکس بسیار قشنگی است و در تاریخ دربی برای همیشه ماندگار است، اما درباره با صحبت‌های آقای پیروانی باید بگویم یک سری صحبت‌هایی است که من فکرمی کنم در اندازه‌های هرکسی نباشد. بالاخره باشگاه قدیمی پرسپولیس بزرگانی دارد که می‌توانند در موارد خاصی بیایند و حرفشان را بزنند. اما وقتی بحث ارزش‌های استقلال و هواداران وسط می‌آید شما شک نکنید که ماها جلوی آن تمام‌قد می‌ایستیم . به این سادگی‌ها هم  نیست که هرکسی هر چه دلش بخواهد درباره استقلال بگوید و تمام شود و برود. کسی که این حرف‌ها را می‌زند تبعاتش را هم باید بپذیرد. درست است که امیر قلعه نوعی در حال حاضر سرمربی تیم فوتبال سپاهان است اما فراموش نکنید او یکی از بازیکنان پرافتخار استقلال بوده و درعین‌حال در دوران مربی‌گری‌اش هم توانسته افتخارات زیادی را برای استقلال کسب کند، پس بدانید که اگر به امثال او و ناصر حجازی و یا منصور پورحیدری، فرهاد مجیدی و ... بخواهد حرفی زده شود بازهم می‌گویم بدون شک مقابلش می‌ایستیم و حرفمان را می‌زنیم.»


مدافع باشگاه استقلال و تیم ملی در دهه 70 در ادامه اظهار داشت: « تمام این حرف‌ها  را هم اگر بخواهیم کنار بگذاریم ، وقتی بحث هواداران می‌شود و اگر خدای‌نکرده بخواهیم بااحساست آن‌ها بازی کنیم و یا اصطلاحاً به آن‌ها بگوییم بالای چشمتان ابرو است، دیگر پای خودم وسط کشیده می‌شود.»


سرمربی امید استقلال همچنین در ادامه بیان کرد: «این را بدانید اگر حتی استقلال را داغان کنند، این هواداراست که تیم استقلال را نگه می‌دارد چون این تیم در قلب این هوادار جای دارد. باور کنید من وقتی می‌شنوم افرادی می‌خواهند استقلال را خراب کنند خنده‌ام می‌گیرد. در جواب این آقایان باید بگویم شما اصلاً در اندازه این حرف‌ها نیستید که بخواهید چنین کاری کنید. اما اگر کسی بخواهد با احترام حرفی بزند بحثش کاملاً فرق دارد و او با احترام جواب می‌شنود اما اگر بی‌احترامی در کار باشد دیگر نباید انتظار جواب محترمانه را داشته باشید. اگر کسی حرفی بی‌ربطی نزند که ما با او کاری نداریم. حتماً حرف ناجوری زده می‌شود که ما را وادار به واکنش علیه خودش می‌کند.»


 وی در ادامه گفت: «امیر قلعه نوعی هم در استقلال وهم در تیم ملی همبازی من بوده و لباس مقدس استقلال را سال‌ها بر تنش کرده و کاپیتان و مربی استقلال بوده و من رضا حسن‌زاده نمی‌توانم چشمم را در مقابل توهین هایی که علیه او به‌عنوان یک فرد پرافتخار در استقلال می‌شود ببندم. من بیشتر از این نمی‌خواهم جواب بدهم چون شأن و مقام خودم را در سطح این‌گونه افراد پایین می‌آورم. چرا باید جواب کسی را بدهم که حتی نصف افتخارات من را در دوران فوتبالش ندارد و حتی روی حرف خودش نمی‌تواند بایستد. در مورد این استوری هم بگویم دو تن از دوستان من در همین خصوص استوری را منتشر کردند و من تنها به انتشار این عکس کفایت کردم و خودش فکر کنم کافی باشد. من حرف آخرم این است که اگر کسی درجایی محروم می‌شود که دیگر نباید تا این اندازه حرف بزند باید یاد بگیرد بیشتر سکوت کند.»


حسن‌زاده پس‌ازاین موضوع به‌عنوان سرمربی امید استقلال ضمن ابراز ناراحتی بسیار زیاد از تعطیلی رقابت‌های امید گفت: «من بلافاصله بعد از شنیدن این خبر یک بیانیه صادر کردم و گفتم که هیچ جای دنیا من چنین چیزی ندیدم و اگر هم بود بلافاصله توسط فیفا با واکنش روبرو شدند.


آن‌ها آمدند در جلسه عنوان کردند که حالا که استقلال فصل گذشته باوجود قهرمانی به مسابقات کشوری نرفته است حالا بیایم دو تیم اول و دوم را وارد مسابقات کشوری کنیم. اما تیم اول را نیروی زمینی و تیم دوم استقلال اعلام کنیم. من به این شکل جواب دوستان را می‌دهم که ما اصلاً مسابقات کشوری نمی‌خواهیم، اما استقلال را اول اعلام کنید و با تمام احترامی که برای تیم نیروی زمینی قائلم این تیم را دوم اعلام دارید ولی به مسابقات کشوری بفرستید. انصافاً برای تیم ما از ابتدا تابه‌حال که در چنین موقعیتی هستیم زحمات بسیاری کشیده شده است. من ممکن است از حق خودم بگذرم اما نمی‌توانم حق بچه‌های تیم خود را نادیده بگیرم و از آن بگذرم، چرا چون بهترین خط دفاع، بهترین خط حمله راداریم. آقای گل مسابقات از تیم ما است و بهترین خط هافبک مسابقات را در اختیارمان است من چطور توانایی این تیم را نادیده بگیرم و باوجود شانس به مقام دومی کفایت کنم؟


برای تک‌تک این بچه‌ها زحمات زیادی کشیده شده است، اما کمیته مسابقات بدون در نظر گرفتن این مسائل به‌راحتی بازی‌ها را لغو می‌کند درحالی‌که ما هنوز شانس قهرمانی داریم و نباید این شانس را از ما بگیرید.


از آقای سعادتمند هم بسیار متشکرم که وقتی در جریان کار قرار گرفت قول همکاری داد و حتماً این مسئله را دنبال می‌کنند اما درواقع من تا آخرین لحظه از حق تیمم نمی‌گذرم.»


وی در پایان درخصوص احضار فرشید اسماعیلی به کمیته انضباطی باشگاه نیز تأکید کرد: «باوجوداینکه این‌گونه صحبت‌ها را در رسانه‌ها نمی‌پذیرم و توصیه می‌کنم اگر حرفی است خودشان مستقیماً با باشگاه در میان بگذارند اما فکر می‌کنم فرشید ممکن است دریک لحظه دچار احساسات شده باشد و خواهشم از مسئولان باشگاه این است که این موضوع درون خانواده را سریع حل‌وفصل کنند و این صحبت او را نادیده بگیرند. من نظرم این است که بچه‌های استقلال به مدیریت باشگاه فرصت بیشتری دهند تا در آینده مشکلاتشان برطرف شود و بدانند که این‌گونه حرف‌ها فقط باعث ایجاد تنش و حاشیه خواهد شد.»

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها