ادعای عجیب کالدرون در مورد پرسپولیس

گابریل کالدرون با انتشار پستی در صفحه شخصی خود پاسخ انتقادات درباره تغییرات پیاپی در ترکیب تیمش را داد.

گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی پرسپولیس که نتوانسته آن طور که باید از نظر کیفی تیم را به شرایط مدنظر هواداران نزدیک کند و آنها طی ۱۱ هفته ابتدایی فصل نوزدهم با وجود چهار شکست به دنبال تداوم موفقیت‌های چند فصل اخیر خود هستند. یکی از موضوعاتی که این روزها به شدت مورد انتقاد هواداران و کارشناسان قرار گرفته به مساله تغییرات پیاپی در ترکیب این تیم طی بازی‌های اخیر است. گابریل کالدرون طی ۱۱ بازی فصل و دو دیدار در جام حذفی، همواره با تغییرات پیاپی در ترکیب، همه را سورپرایز کرده و اعتقاد چندانی به سود بردن از ترکیب ثابت ندارد.

گابریل کالدرون اما اکنون در صفحه شخصی خود ترجیح داده به این انتقادات پاسخ دهد و نکته جالب توجه مقایسه این شیوه خود با سرمربیان مطرح فوتبال اروپا و همچنین تیم‌هایی مثل بایرن مونیخ و رئال مادرید است.

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در صفحه شخصی خود نوشته است:

چرا در کشوری در این سطح بالای فوتبال به آمارها توجه نمی‌شود؟ آیا می‌دانستید: بایرن مونیخ در زمان مربیگری پپ گوآردیولا در ۱۰۰ بازی هرگز از یک ترکیب ثابت استفاده نکرد و سه قهرمانی به دست آورد؟ در این فصل و در ۱۵ بازی ابتدایی لیگ اسپانیا، تیم های رئال مادرید و بارسلون فقط یک مرتبه با ترکیب تکراری بازی کرده‌اند؟ در فصل جاری انگلستان، تیم منچسترسیتی در ۱۴ بازی از سه سیستم مختلف استفاده کرده است؟

گابریل کالدرون با اشاره به سه مورد شکل گرفته در لیگ‌های انگلستان، آلمان و اسپانیا به دنبال این بوده تا اثبات کند عملکرد و ذهنیت‌اش درباره تغییرات پیاپی در ترکیب پرسپولیس طی ۱۳ دیدار رسمی این فصل بی دلیل نبوده و نباید از این موضوع به عنوان انتقادی علیه او استفاده کرد.

با این حال پپ گوآردیولا دلیل تغییرات زیاد در ترکیب تیمش را در آن زمان و در بایرن مونیخ، درگیری آنها در بوندسلیگا، لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی، مصدومیت بازیکنان و البته حضور در تورنمنت‌های ملی عنوان کرده بود. پرسپولیس اما هنوز رقابت خود را در آسیا شروع نکرده و تنها دو بازی در جام حذفی داشته و تیم ملی نیز با از دست دادن فیفادی‌های چند وقت اخیر تنها در چهار بازی ملی به میدان رفته است.

با این حال با توجه به فشردگی موجود در لیگ‌های اروپایی و سطح کیفی بازیکنان و لیگ این کشورها خیلی سخت است که بخواهیم به تشبیه شرایط آنها بپردازیم و البته این مساله را باید در نظر گرفت که در نهایت موفقیت در کیفیت بازی و کسب نتیجه است که پاسخی به تمامی انتقادات است. چیزی که پرسپولیس کالدرون فعلا در رسیدن به آن موفق نبوده است.

در نهایت به نظر می رسد پاسخگویی به انتقادات فنی از طریق صفحه اینستاگرام راه جالب توجه و منحصر به فردی است که کالدرون آن را در پیش گرفته است. مساله ای که اگرچه هواداران فوتبال را با ذهنیت این مربی درباره فوتبال بیشتر آشنا می کند اما چاره ساز نخواهد بود چرا که موضوع مهم در فوتبال، کیفیت نمایش و نتیجه گیری است نه توضیح اینکه یک مربی چه تصمیماتی برای ارنج تیم خود می‌گیرد.

 

منبع: پارس فوتبال
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها