چشمی:پتانسیل استقلال همین قدر است

مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: ما هر سال اول فصل را از دست می‌دهیم و واقعاً با این تعداد بازیکن که جابه‌جا می‌کنیم تیم نمی‌تواند بعد از فصل بدنسازی هماهنگ شود.

چشمی:پتانسیل استقلال همین قدر است

روزبه چشمی در حاشیه تمرین امروز استقلال تهران گفت: جا دارد از هواداران تشکر کنم که در این چند بازی پشت تیم بودند و حمایت کردند با این که نتیجه نگرفته بودیم ولی در یکی دو بازی هم بدشانس بودیم فکر می‌کنم می‌توانستیم سه امتیازها را بگیریم ولی دقایق آخر گل خوردیم. حالا در لیگ شرایط‌مان زیاد خوب نیست اما خدا را شکر در جام حذفی توانستیم با برد شروع کنیم. ان‌شاءالله این استارت کارمان باشد که بتوانیم جواب هواداران را هم بدهیم.

چشمی در مورد عدم لژیونر شدنش گفت: یکی دو مسئله پیش آمد که نتوانستم امسال بروم و الان دو سه هفته‌ای است سر تمرین هستم تمام تلاش‌مان این است که بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم. تمام تمرکزمان هم روی نتیجه گرفتن است. 

هافبک آبی‌های تهران در مورد اینکه آیا بدشانسی دلیل نتیجه نگرفتن این تیم گفت: ما تغییرات زیاد داشتیم چه در فصل پیش  و چه در فصل قبل از آن و فکر می‌کنم این طبیعی است تیم‌های بزرگ اروپایی را که ببینید هر فصل چند بازیکن اضافه می‌کنند و چند بازیکن از آنها جدا می‌شوند اما تغییرات ما زیاد است و هر فصل هم بیشتر می‌شود. پنج بازیکن می‌شود 10 بازیکن و 10- بازیکن می‌شود 12 بازیکن. فکر می‌کنم باید برای نگه داشتن بازیکنان صحبت شود شاید بعضی‌ها را نشود نگه داشت شاید برخی را به خاطر کم کاری بوده که نتوانستیم نگه داریم ولی باید این صحبت را داشته باشیم تا بتوانیم نتیجه‌گیری کنیم. ما هر سال اول فصل را از دست می‌دهیم و واقعاً با این تعداد بازیکن که جابه‌جا می‌کنیم تیم نمی‌تواند بعد از فصل بدنسازی هماهنگ شود. مسئولان باشگاه و جاهای دیگر که به آنها مربوط است باید کمک کنند که بازیکنان را حفظ کنند تا اینقدر تغییر نداشته باشیم. 

چشمی در مورد اینکه بازیکنان استقلال نمی‌توانند از ضربات پنالتی به خوبی استفاده کنند، گفت: فکر می‌کنم به خاطر بدشانسی باشد چون تمام بازیکنانی که پنالتی‌زن هستند و پنالتی تمرین کرده‌اند در تمرینات گل می‌زنند این بدشانسی است که ضربه‌های بچه‌ها اینطور می‌شود. آنها هم تمرین می‌کنند هم تمام تلاش‌شان را به کار می‌گیرند. چه در بازی و چه در ضربات پنالتی تمام تلاش‌شان را می‌کنند هواداران تا اینجا حمایت کردند ما هم می‌دانیم در لیگ نتایج خوبی نگرفته‌ایم ولی پتانسیل تیم همین است هیچ بازیکنی نمی‌تواند در این زمان از مسابقات اضافه شود. باید این بازیکنانی را که داریم نگه داریم. اینکه بخواهیم روی یک بازیکن زوم کنیم همین پتانسیل بازیکنان را هم از دست می‌دهیم.

وی در مورد اینکه در فضای مجازی هم پتانسیل خوبی دارد، گفت: من فکر می‌کنم در پست خودم حرف بدی نزده‌ام و ادبیات ناشایستی هم نداشته‌ام. شاید عکس العمل زیاد جالبی بعد از آن بازی از طرف من نبود ولی من حرف بدی نزدم. فکر می‌کنم می‌خواهند محکم برخورد کنند ان‌شاءالله که جواب بدهد. اتفاقاتی نبود که محرومیت‌های دربی بخواهد اینقدر زیاد باشد. در دربی از 20 سال پیش همچین درگیری‌هایی را داشته‌ایم. اینکه با یک خطا یا به قول معروف دست زدن برای داور بخواهیم جریمه کنیم فکر می‌کنم زیاد درست نبود برای دربی خیلی سخت‌گیرانه بود اما به هر حال روندی است که پیش گرفتند ولی می‌شد خیلی بهتر از اینها هم کنترل کرد.

چشمی در مورد اینکه پیشکسوتان استقلال معتقدند این تیم الان بزرگتر ندارد، گفت: این نظر آنها است اما این را تحمیل نکنیم به تیم. خیلی از پیشکسوتان هم حمایت کردند اما یکسری چون نظرات‌شان را پشت‌سر هم می‌گویند این به تیم تحمیل می‌شود که تیم بزرگتر ندارد و تأثیر می‌گذارد. دست تک‌تک آنها درد نکند حمایت می‌کنند ولی آن پیشکسوتانی هم که نظر دارند سعی کنند به گونه‌ای مطرح کنند که به تیم فشار نیاید چون تیم ما با این پتانسیل و با این بازیکنان هیچ کاری نمی‌شود کرد نمی‌توانیم کسی را اضافه کنیم  اگر کسی را هم   کم کنیم از پتانسیل تیم کم می‌شود چه خوب چه بد، بنابراین فکر می‌کنم اگر نظرات‌شان را بهتر بیان کنند چه هواداران و چه پیشکسوتان بهتر است و باید دست به دست هم دهیم تا روند خوبی را در پیش بگیریم.

 

چشمی در مورد سیستم 3-5-2 استراماچونی گفت: این سیستمی است که سرمربی تیم در نظر گرفته و فکر می‌کنم با این ابزاری که دارد می‌تواند این سیستم را بازی کند. سیستمی است که خیلی باید کار کرد برای اینکه بتوانیم نتیجه بگیریم. با این تعداد جلساتی که کار کردیم و با بازی‌های دربی، ذوب‌آهن و گل ریحان فکر می‌کنم روند خوبی را داشتیم شاید نتیجه‌گیری‌مان خوب نبوده اما روند بازی‌مان خوب بوده ان‌شاءالله کار کنند با همین سیستم یا هر سیستم دیگری که سرمربی می‌خواهد تا تیم روند خوبی بگیرد.ان‌شاءالله پیشکسوتان و هواداران هم حمایت کنند و بازیکنان هم تلاش کنند که ان‌شاءالله این بردها ادامه داشته باشد و استقلال به روزهای خوب خودش برسد.

وی در مورد محرومیت هواداران استقلال از بازی روز جمعه گفت: فکر می‌کنم این حکم کمی تند بود. ما هیچ وقت دربی آرامی را پشت‌سر نگذاشتیم که بگوییم این دربی بوده و خیلی تنش داشته است اتفاقاً این دربی تنشی تا دقایق آخر نداشت تا اینکه خطایی لب خط شد. فکر می‌کنم چیز مهمی نبود چه در مورد بازیکنان تیم خودمان و چه در مورد محرومیت هواداران‌مان فکر می‌کنم سختگیرانه بود و می‌شد خیلی بهتر رفتار کرد و بهتر این موضوع را جمع کرد ولی به هر حال نظرشان بود باز هم می‌گویم می‌شد بیشتر دقت کنند. 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها