اظهار نظر شاه غلام در مورد عملکرد فرهاد مجیدی در تیم امید

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال امید ایران در خصوص نحوه فعالیت فوتبال ایران در رده امیدها حرف‌های جالب و قابل تاملی زد.

اظهار نظر شاه غلام در مورد عملکرد فرهاد مجیدی در تیم امید

غلام پیروانی ، درخصوص انتقاداتی که به تیم ملی فوتبال امید ایران وارد می‌شود و این تیم تحت هدایت فرهاد مجیدی دو بازی مقابل ازبکستان را واگذار کرده است گفت: من در مسابقات گوانجو مربی تیم ملی  امید بودم و اگر  یادتان باشد تیم‌هایی مثل تاجیکستان و بحرین را هم شکست دادیم اما به ژاپن و کره با حداقل گل بازی را واگذار کردیم. هر دو تیمی هم که ما را بردند در المپیک سوم و چهارم این مسابقات شدند.همان زمان به مسئولان گفتم شخصیتی که به تیم ملی بزرگسالان می‌دهید به امیدها بدهید اما کمیته فنی انتقاد می‌کرد ولی باید قبول کنیم ما بذری نکاشته‌ایم که بخواهیم درو کنیم. 

سرمربی سابق تیم‌های برق شیراز، فجر سپاسی، نفت آبادان و تیم امید افزود: شما به سراسر ایران بروید اکثر باشگاه‌ها بازیکنان امیدشان را می‌فروشند بجز باشگاه‌های فولاد و سپاهان. من می‌گویم فونداسیون کار خراب است و شما دقت کنید در همان بازی‌هایی که ما حضور داشتیم امثال انصاری‌فرد و حاج صفی در تیم ما بودند که همین حالا هم در حال حکومت در فوتبال ایران هستند شما مثل این بازیکنان در چند سال اخیر چند نفر دیده‌اید. متاسفانه روی تیم‌های جوانان و امید سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد و اگر می‌بینید ما نتیجه نمی‌گیریم به مجیدی و امثال او ربطی ندارد. 

پیروانی تاکید کرد: بعد از مسابقات سال 1976 مونترال و 1980 مسکو که تیم تحریم شد همه مربیانی که به اینجا آمدند دچار مشکل شدند. باید کارشناسی بدون غرض صورت بگیرد و آنهایی که صحبت می‌کنند خدا را هم در نظر داشته باشند. زمانی که وینگادا آمد از بین 16 تیم شانزدهم شدیم ولی وقتی من در مسابقات با تیمم چهارم شدم سرم را بریدند، تازه آن زمان ما نه بازی تدارکاتی داشتیم و نه امکانات خوب ضمن آنکه بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال اختلافات زیادی وجود داشت. 

وی ادامه داد: مجیدی مربی خوبی است و جوان است ضمن آنکه او از همه نظر تامین است و خوشبختانه اهل دلالی و این مسائل نیست پس باید به این مربیان زمان داد. ما باید اصل موضوع را پیدا کنیم. اگر ازبکستان ما را شکست می‌دهد مطمئن باشید بهتر از ایران کار کرده‌اند. تا زمانی که روی باشگاه‌هایمان نظارت و سرمایه‌گذاری نکنیم همین است و مجیدی با یکی دو ماه حضور نمی‌تواند شق القمر کند. مگر کوردس نیامد و مربی تیم امید نشد؟ او رفت و وسط راه برنگشت ولی در اینجا مرغ همسایه غاز است. 

پیروانی در ادامه تاکید کرد: ما همیشه درجا زده‌ایم. همه تیم های امید و جوانان را رها کرده‌اند و در شهرستان‌ها تیم را بدست دلال‌ها می‌دهند و می‌گویند برو از بازیکنان پول بگیرد و تیم را راه بینداز. آیا فدراسیون جلوی این کارها را گرفته است؟ آیا سری به شهرستان‌ها زده تا ببیند در  تیم‌های جوانان امید چه خبر است؟ من می‌گویم مجیدی را نباید تضعیف کنید و بهتر است موج مثبت به او بدهید. زمانی صفایی فراهانی تیم‌ها را الزام کرد 20 بازیکن در فهرست داشته باشند و دو بازیکن امید حتما به مدت 10 دقیقه در مسابقات استفاده شود ولی این کار پایدار نبود. اینها مشکلاتی است که باید کالبدشکافی شود و مطمئن باشید اگر مشکلات پیدا و روی آ‌ن کار شود می‌توانیم در آینده نتایج خوبی بگیریم. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها