رکوردشکنی تیم‌های لالیگا برای خرید بازیکن در تابستان سال جاری

مجموع هزینه‌ای که باشگاه‌های لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا برای خرید بازیکنان جدید اختصاص داده‌اند، به رقمی بی‌سابقه رسیده است.

 رکوردشکنی تیم‌های لالیگا برای خرید بازیکن در تابستان سال جاری

به نقل از نشریه آس اسپانیا، باشگاه‌های لالیگا در پنجره نقل‌وانتقالات تابستان امسال که هنوز بیش از دو هفته دیگر به پایان آن باقی مانده است، رکورد خرید بازیکن را شکستند. مجموع ارقامی که 20 باشگاه حاضر در لیگ دسته اول فوتبال برای خرید بازیکن پرداخته‌اند به یک میلیارد و 266 میلیون یورو می‌رسد و این در حالی است که آنها از فروش بازیکن 975 میلیون یورو درآمد داشته‌اند و به این ترتیب تراز مالی تیم‌های لالیگا به منفی 291 میلیون رسیده است.

پیش از این رکورد بالاترین رقم برای خرید بازیکن در لالیگا 887.9 میلیون یورو بود که فصل گذشته به ثبت رسید. در این میان رئال مادرید با اختصاص بودجه‌ای 305 میلیون یورویی، در صدر رده‌بندی تیم‌هایی که بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام داده‌اند، قرار گرفته است. پس از کهکشانی‌ها، بارسلونا با 255 میلیون یورو و اتلتیکومادرید با 243.5 میلیون یورو در رده‌های بعدی قرار دارند. البته این رده‌بندی ممکن است با انتقال نیمار از پاری‌سن‌ژرمن به بارسلونا یا رفتن رودریگو از رئال مادرید به اتلتیکومادرید دستخوش تغییر شود.

در رده‌بندی تیم‌های دارای گران‌ترین خرید‌های تابستانی لالیگا، اتلتیکومادرید بابت پرداخت 126 میلیون یورو برای خرید ژوائو فلیکس از بنفیکا، بارسلونا بابت پرداخت 120 میلیون یورو برای خرید آنتوان گریزمان از اتلتیکومادرید و رئال مادرید بابت پرداخت 100 میلیون یورو برای خرید ادن ازار از چلسی رتبه‌های اول تا سوم را در اختیار دارند.

رده‌بندی تیم‌های لالیگا بر اساس خرید بازیکن در تابستان سال 2019 (ارقام به میلیون یورو هستند)

منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها