تجربه باورنکردنی آندرس اینیستا در مسیر پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو + تصاویر

ستاره پیشین تیم ملی فوتبال اسپانیا و باشگاه بارسلونا وارد پروژه تبلیغاتی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو از یک ویدئو در خصوص فوتبال پنج نفره ویژه نابینایان با حضور آندرس اینیستا، هافبک سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا و باشگاه بارسلونا رونمایی کرد.

در این ویدئو که با عنوان «تجربه باورنکردنی» منتشر شده، اعضای تیم ملی فوتبال پنج نفره ژاپن نشان داده می‌شوند که با مهارتی فوق‌العاده و فقط با شنیدن صدای توپ مخصوص این رشته در حال بازی هستند.

در تیم مقابل ژاپن، آندرس اینیستا حضور دارد. «ریو کاوامورا» کاپیتان تیم ملی ژاپن نمی‌تواند باور کند که فرصت بازی با اینیستا برایش فراهم شده است. او در این باره گفت: این مانند یک رویا است. زمانی که این پیشنهاد را دریافت کردم، نمی‌توانستم باور کنم. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا روی اینیستا تأثیر بگذاریم.

بازیکنان فوتبال پنج نفره علاوه بر شرایط جسمانی مطلوب و سرعت و استقامت، باید از آگاهی مکانی خیلی خوبی هم برخوردار باشند. اینیستا که هم اکنون در در لیگ ژاپن بازی می‌کند، به مدت 16 سال در بارسلونا به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان حضور داشت. وی با بیان اینکه با انجام بازی فوتبال پنج نفره، یک تجربه باورنکردنی را پشت سر گذاشته است، گفت: این یک تجربه شگفت‌انگیز برایم بود، زیرا توانستم در کنار این بچه‌ها باشم و کارهای بزرگی را که انجام می‌دهند، از نزدیک ببینم. واقعاً کار بسیار پیچیده‌ و سختی است. امیدوارم برای تماشای بازی آنها فرصت پیدا کنم.

حضور اینیستا در فوتبال پنج نفره در حالی بود که پیش از این بازیکنانی همچون دیوید بکام و لیونل مسی هم این کار را تجربه کرده بودند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها