دلایل ناکامی تیم ملی والیبال در کسب سهمیه المپیک

کارشناس والیبال با تاکید بر اینکه سرمربی تیم ملی قبل از بازی برابر روسیه اشتباه بزرگی کرد گفت: ایگور کولاکوویچ اعتماد به نفس بازیکنان را گرفته است.

دلایل ناکامی تیم ملی والیبال در کسب سهمیه المپیک

جبار قوچان نژاد  درباره نتایج تیم ملی والیبال در مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک گفت: نتیجه با تیم روسیه خوشایند نبود، می‌توانست نتیجه بهتری رقم بخورد. چالش تیم ملی همان عدم جسارت و اقتدار سرمربی تیم است. امیدوارم در مسابقات آسیایی به دور از مشکل بتوانیم صعود و مشکلی رخ ندهد.

کارشناس والیبال گفت: سه بازی برابر کوبا، مکزیک و روسیه نشان داد مشکل عمده تیم ملی که همان تصمیمات ایگور است حل نشده و همچنان درگیر عدم جسارت و اعتماد به نفس ایگور هستیم. کولاکوویچ قبل از بازی برابر روسیه گاف داد و  اعلام کرد اگر روز بد روسیه باشد پیروز می‌شویم! این یعنی اگر روز خوب روس‌ها باشد تیم ملی خواهد باخت.

وی افزود: با این صحبت‌های سرمربی بازیکنان در خلوت خود فکر می‌کنند و متوجه می‌شوند سرمربی تیم اعتقادی به پیروزی بازیکنانش ندارد. ایگور گاف بزرگی داد و این بر عملکرد و اعتماد به نفس بازیکنان تاثیر گذار بود.

قوچان نژاد در پاسخ به این سوال که برای حضور در قهرمانی آسیا می‌توان از ترکیب جوان استفاده کرد و وارد مسابقات انتخابی المپیک شد؟ گفت: می‌توان از ترکیب جوان استفاده کرد اما ایگور طوری عمل کرده است که  اعتماد به نفس را از جوانان گرفته است. امیدوارم به مرحله بعد صعود و وارد المپیک شویم، سپس بازنگری در این زمینه صورت گیرد چرا که ملی پوشان از جان و دل مایه می‌گذارند، تلاش می‌کنند و در زمین با تمام قدرت می‌جنگند قفل کار جای دیگری است.

وی تاکید کرد: سرمربی تیم ملی به بازیکنان باور ندارد. بازیکنان با تجربه تر مرتب در مسابقات استفاده می‌شوند و روند فرسایشی در پیش گرفتند. با شروع شدن مسابقات لیگ برتر نیز مسیر فرسایشی تر و آسیب پذیر تر نیز خواهد شد. این‌ها مسائلی است که باید شدیدا مورد مدیریت روانشناسی قرار گیرند.

کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که تیم ملی در جایگاهی قرار دارد که انتظار مردم از تیم بالا است و باید حتما به المپیک صعود کند؟ گفت: این باور مردم است و حقم است. در حال حاضر تیم ملی والیبال ایران شانه به شانه قدرت‌های جهانی پیش می‌رود. ملی پوشان با انگیزه، قدرت مثال زدنی و پر تلاش در زمین ظاهر می‌شوند اما یک جاهایی نیکمت کادرفنی نیز باید به کمک آنها بیاید. انتظار مردم بجا است چون بازیکنان ایران لیاقت و شایستگی آن را دارند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها