برانکو چند سال پیش هشدار داده بود که فوتبال ایران به زودی تمام می‌شود

اظهارات خمس و مورایس، هشدار چند سال پیش ایوانکوویچ را در اذهان تداعی کرد.

برانکو چند سال پیش هشدار داده بود که فوتبال ایران به زودی تمام می‌شود

شاید یکی از مشهورترین اظهارنظرهای به‌جامانده از برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پیشین پرسپولیس، جمله‌ای بود که کمی پیش از ترک ایران بر زبان مرد کروات جاری شد و در این سال‌ها خیلی زیاد به آن ارجاع داده شده است. برانکو یک‌بار گفته بود: «با ادامه این شرایط فوتبال ایران به‌زودی آماتور می‌شود.»

مبنای منطقی حرف برانکو، مشکلات سخت‌افزاری و روزافزون فوتبال ایران بود؛ اینکه باشگاه‌ها مشکل مالی دارند، دستمزد بازیکنان به‌موقع پرداخت نمی‌شود، زمین چمن مناسب در دسترس نیست، به تیم‌های پایه به اندازه کافی رسیدگی نمی‌شود و مسائلی از این دست.

حالا جالب است که ۲سرمربی خارجی مطرح شاغل در لیگ برتر یعنی ژوزه مورایس و پاکو خمس هم به نوعی همین مطلب را تکرار کرده‌اند.

سرمربی سپاهان در مصاحبه با یک رسانه پرتغالی گفته انتظار داشته شرایط ایران بهتر از این باشد و اینجا به شکل عجیبی به مسئله زمین بی‌توجهی می‌شود.

سرمربی تراکتور اما پا را فراتر گذاشته و در نشست خبری پیش از بازی با شمس آذر قزوین از تردیدهایش برای ادامه حضور در ایران سخن گفته است. خمس گفته: «با این شرایط ایران نمی‌تواند لیگ حرفه‌ای داشته باشد؛ بعضی اوقات فکر می‌کنم ارزش دارد اینجا کار کنم؟»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها