علیرضا اکبرپور:

شرایط تیم محلات بهتر از استقلال است! برخی با التماس و سفارش مربی این تیم می‌شوند

علیرضا اکبرپور گفت: فقط یک سال تکلیف مدیرعامل و مربی تیم قطعی بود که مشاهده کردید استقلال توانست بدون باخت قهرمان لیگ برتر شود. از نظر حرفه‌ای باشگاهی مانند استقلال نباید وقت (آمادگی پیش‌فصل) را از دست بدهد، چرا که در مسیر قهرمانی با مشکل مواجه می‌شود. ما پیشکسوت‌ها بابت این شرایط ناراحت و گلایه‌مند هستیم. شرایط تیم محلات در حال حاضر از استقلال بهتر است.

شرایط تیم محلات بهتر از استقلال است! برخی با التماس و سفارش مربی این تیم می‌شوند

به گزارش مستقل آنلاین؛ علیرضا اکبرپور در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: در چند سال اخیر وضعیت استقلال بعد از پایان لیگ، معمولاً همین‌طور نامشخص است، به طوری که تیم نه مدیر دارد و نه مربی. تکلیف بازیکنان هم طبیعتاً بعد از انتخاب این نفرات باید مشخص شود. فقط یک سال تکلیف مدیرعامل و مربی تیم قطعی بود که مشاهده کردید استقلال توانست بدون باخت قهرمان لیگ برتر شود. از نظر حرفه‌ای باشگاهی مانند استقلال نباید وقت (آمادگی پیش‌فصل) را از دست بدهد، چرا که در مسیر قهرمانی با مشکل مواجه می‌شود. ما پیشکسوت‌ها بابت این شرایط ناراحت و گلایه‌مند هستیم. شرایط تیم محلات در حال حاضر از استقلال بهتر است.

وی درباره گزینه‌های هدایت استقلال گفت: من به فرد اشاره نمی‌کنم، چرا که معتقدم هر کسی قرار است سرمربی استقلال شود باید یکسری ویژگی داشته باشد. قطعاً آن فرد باید روزمه کاری کافی در لیگ برتر و فوتبال کشور داشته و از توانایی مدیریت بازیکنان و جلب رضایت هواداران برخوردار باشد، یعنی هواداران نظر مساعد و مثبتی روی او داشته باشند. در مجموع فردی که به‌عنوان سرمربی استقلال انتخاب می‌شود باید بتواند به تیم کمک کند و در حد و اندازه آن باشد و البته به دلیل مسائل حرفه‌ای هر چه سریع‌تر هم انتخاب شود، چون وقت نداریم.

پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به انتخاب دستیاران سرمربی بعدی این تیم تأکید کرد: معمولاً سرمربیانی که هدایت استقلال را بر عهده می‌گیرند از ترس آنکه دستیار جای‌شان را در ادامه نگیرد یا گزینه دوم هدایت تیم نباشد، معمولاً از دستیاران ضعیف‌تر از خود استفاده می‌کنند. این موضوع به تیم ضربه می‌زند و زمانی که تیم نیاز به تغییر ایده دارد دستیار ضعیف نمی‌تواند مشورت خوبی بدهد. متأسفانه خیلی وقت‌ها دستیاران تیم‌ها با سفارش تلفنی هم‌تیمی‌های سابق و التماس انتخاب می‌شوند! حتی تدارکات استقلال هم باید جزو نفرات حوزه خودشان باشند. آنها که با التماس در استقلال مربی می‌شوند و برای خود رزومه درست می‌کنند، در عمل و کار فنی هیچ چیزی برای ارائه ندارند، اما در ادعا خودشان را خیلی سطح بالا می‌دانند. امیدوارم مربیان و دستیاران بعدی استقلال براساس شایستگی انتخاب شوند، نه ارتباطات! چرا در فوتبال ما به افرادی که مربیگری را پله پله طی کردند و در لیگ سه، دو و ... تیم داشتند به‌عنوان دستیار اعتماد نمی‌شود؟

اکبرپور راجع به قانون سقف قرارداد تصریح کرد: هر سال از این حرف‌ها می‌شنویم، اما خیلی زیر و روی سقف رعایت نمی‌شود! با رومیزی و زیرمیزی قانون سقف قرارداد را دور می‌زنند. با قانون سقف قرارداد موافق نیستم، بنده می‌گویم به جای اینکه از این قوانین بگذاریم دنبال توانمندسازی مالی باشگاه‌ها برویم. قبول دارم که در حال حاضر فوتبال ما اوضاع مالی خوبی ندارد، اما برای حل این مشکل به مدیران درآمدزا نیاز داریم. همانند تیم‌های سطح اول اروپا و جهان می‌توانیم درآمدزایی کنیم، ولی مدیر و متخصص این کار باید باشد. وقتی چنین مدیرانی در فوتبال کشورمان نباشند همچنان دست و چشم تیم‌ها باید به این طرف و آن طرف باشد تا بودجه تزریق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها