مورایس و انتقام گرفتن در بهترین زمان

عجیب اینجاست ژوزه مورایس پیش از بازی دیروز مقابل پرسپولیس، با خونریزی از ناحیه چشم مواجه شده بود و حتی این مسئله در چهره او نیز مشخص بود.

مورایس و انتقام گرفتن در بهترین زمان

ژوزه مورایس پای سوار شدن به اتوبوس، تمایلی به مصاحبه رسمی نشان داده و تنها با چهره ای مستاصل و ناراحت، مدعی شد پرونده این شکست برایش تمام شده و دیگر به از دست دادن شانس قهرمانی در جام حذفی فکر نمی‌کند. اما همانجا نیز مشخص بود ژوزه مورایس تنها و تنها در سودای انتقام و برتری مقابل پرسپولیس در بازی حساس در لیگ برتر بوده و برای بازی حدود سه هفته بعد، از همان شب لحظه شماری می کرد.

عجیب اینجاست ژوزه مورایس پیش از بازی دیروز مقابل پرسپولیس، با خونریزی از ناحیه چشم مواجه شده بود و حتی این مسئله در چهره او نیز مشخص بود. احتمالا فکر کردن بیش از اندازه به تمامی ابعاد این دیدار حساس، نوعی تنش و عصبیت در ژوزه مورایس ایجاد کرده و باعث این حادثه غیرمنتظره شد و حتی پزشک نیز به او توصیه کرده بود حدالامکان از قرار گرفتن در موقعیت های تنش زا و عصبی کننده در بازی با پرسپولیس خودداری کند.

پس تقابل دشوار با قرمزپوشان در تهران با این حادثه عجیب برای ژوزه مورایس آغاز شد. نباید فراموش کرد پرسپولیس در این فصل تیمی پرمهره و پرستاره بوده و البته به علت درخشش فصول اخیر و قهرمانی های پیاپی، احتمالا از نظر ذهنیت و شخصیت قهرمانی و موفقیت، در شرایطی بهتر از سپاهان قرار داشته و مملو از بازیکنانی است که رقابت را در بازی‌های بزرگ را به خوبی بلد هستند.

نمایش تهاجمی و بالای سپاهان در نیمه اول بازی با پرسپولیس در اصفهان، احتمالا جدی ترین علت باخت سنگین آنها بود. پس دیروز ژوزه مورایس مرکز میدان خود را شلوغ تر از مسابقه قبل کرده و دیگر و تا قبل از اخراج پریرا، بی مهابا به مدافعان کناری خود و به خصوص رامین رضاییان اجازه نفوذ نمی‌داد. اما در سمت دیگر، میلاد زکی پور به خوبی از فضای پشت سر دانیال بهره برده و چندین بار روی دروازه پرسپولسی خطرساز شد (حتی به ثمر رساندن یک گل سالم) و سرماخوردگی هنانوف، یکی از بدشانسی‌های بزرگ تیم یحیی در بازی دیروز بود.

سپاهان در مسابقه دیروز از همان ابتدا سعی بر مهار وینگرهای پرسپولیس داشته و تقریبا و بر خلاف بازی قبل، اجازه خلق یک موقعیت خطرناک را نیز به محمد عمری و مهدی ترابی نداد. برتری عددی در میانه میدان در روز نه چندان خوب سرلک و کمال، باعث شد حتی در نیمه اول نیز سپاهان به وضوح تیم برتر زمین باشد و البته همه چیز نیز به سود زردپوشان پیش رفت.

بر خلاف بازی قبل، این بار محمد کریمی نیمکت نشین نبود و جالب اینجاست او هر دو گل سپاهان در این دیدار را به ثمر رساند که البته یکی نیز مردود شد. این بار رامین بر خلاف تقابل اصفهان اجازه نفوذ مکرر نداشت و در این شرایط، عجیب نیست این ستاره هجومی در نیمه دوم تعویض شده باشد. البته علی‌رغم 10 نفره شدن رقیب نیز سپاهان فاصله ای تا کسب تساوی نداشت و اگر عدم تمرکز خط دفاعی پرسپولیس نبود، آنها با تنها یک امتیاز تهران را به مقصد اصفهان ترک می کردند.

اما گل مهم و فراموش نشدنی محمد کریمی همه معادلات را به سود ژوزه مورایس و تیمش تغییر داد و آنها از همین حالا قهرمان قطعی سال 1401 لقب گرفته اند. اما نکته اصلی در مورد این سرمربی پرتغالی، اتفاقاتی بود که بعد از بازی رخ داد. جشن مفصل و طولانی بازیکنان و هواداران سپاهان اتفاق عجیبی نیست و آنها کری‌های ستاره‌های پرسپولیس در اصفهان را جبران کردند.

اما جالب اینجاست هیچ تصویری از ژوزه مورایس در این جشن ثبت نشده و سرمربی پرتغالی سپاهان ترجیح داد خیلی زود زمین را ترک کند. حتی اصرار امید نورافکن در میانه میدان نیز نظر ژوزه مورایس را عوض نکرد و او به سرعت راهی رختکن شد. این سرمربی باتجربه بعد از پایان مسابقه اوج رفتار حرفه ای خود را در نشست نشان داده و تاکید کرد این بازی نیز یک مسابقه مانند دیگر دیدارهای تیمش در این فصل بوده و دلیلی برای جشن گرفتن زودهنگام نمی بیند.

همچنین او با رفتاری ستودنی و ستایش برانگیز، مدعی شد به احترام هواداران تیم رقیب و ناراحتی آنها، تمایلی به شرکت در جشن پیروزی نداشته و به این علت در بین آن تصاویر جذاب برای طرفداران سپاهان، غایب بوده است. قطعا این رفتار از انرژی منفی و حواشی اطراف سپاهان کم می‌کند و در همین ساعات اخیر و بعد از مسابقه، منش ژوزه مورایس حتی به شدت مورد تمجید هواداران تیم های رقیب نیز قرار گرفت.

اما نکته شگفت انگیز دیگر، تمجید ژوزه مورایس از عملکرد داوری این دیدار بود. گرچه قطعا گل سالم سپاهان مردود شد و این تصمیم حتی می‌توانست سرنوشت فصل را عوض کند، اما مورایس مدعی شد داوران نیز مانند بازیکنان و مربیان اشتباه می‌کنند و بروز چنین اتفاقاتی تا زمان ورود تکنولوژی بازبینی صحنه، امری طبیعی است.

ژوزه مورایس که به نظر توصیه‌های پزشک خود را جدی گرفته بود، دیروز از بروز هر گونه تنش جلوگیری کرده و در بهترین شرایط ممکن راهی اصفهان شد. مردی که در ماه‌های اخیر چه از نظر فنی و چه رفتاری تحسین اغلب هواداران فوتبال را برانگیخته و البته تیمش در مسیر رسیدن به یک افتخار بزرگ قرار دارد.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.