منصوریان: بازی با استقلال نقطه عطفی برای آینده فولاد است

این الگو در استقلال و پرسپولیس دیده می‌شود و باید در سایر تیم‌ها نیز پیاده شود.

منصوریان: بازی با استقلال نقطه عطفی برای آینده فولاد است

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازی فردا نقطه عطفی برای آینده فولاد است و می‌تواند بازیکنان‌مان را بلند کند. 

 علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار فردای فولاد خوزستان مقابل استقلال در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال، گفت: به استقلال خوشامد می‌گویم و امیدوارم میزبان خوبی برای آنها باشیم. به طور حتم بازی فردا سخت و زیبا خواهد شد. هر روز که می‌گذرد شکل تیم ما همگن‌تر و یکنواخت‌تر می‌شود. کاملاً استقلال را می‌شناسیم و شکل بازی‌هایش را پس از بازی با مس کرمان آنالیز کرده‌ایم. امیدوارم با حلقه تاکتیک اتحاد که به نظرم مهم‌تر از تاکتیک داخل زمین است، پرانرژی ظاهر شویم. اگر بازیکنان ما شرایط و ریتم بازی با ملوان را داشته باشند می‌توانیم سربلند از زمین خارج شویم.

وی در مورد اینکه فولاد با وجود بازیکنان زیادی که گرفته، نتایج خوبی نگرفته و آینده این تیم را چطور می‌بیند، گفت: شرایط خیلی سخت است چون مصدوم زیاد داریم. زمانی که آمدم سه، چهار بازیکن مصدوم هستند. حوزه لجستیک ما دچار آسیب است و باید سریع جمع و جور کنیم. بازی‌های جام حذفی سخت است و باید ابتدا با تیم گل‌گهرِ امیرخان (قلعه‌نویی) بازی کنیم و سپس برنده‌مان به مصاف پرسپولیس برود. با تمام وجود تلاش می‌کنیم از پرچمی که امانت در اختیارمان است دفاع کنیم. نگاه نمی‌کنیم در چه حوزه‌هایی آسیب خورده‌ایم، وظیفه‌مان این است که هشت بازی در لیگ برتر داریم که برای من حکم حذفی را دارد. بازی فردا نقطه عطفی برای آینده فولاد است و می‌تواند بازیکنان‌مان را بلند کند.

سرمربی فولاد خوزستان درباره محروم و مصدومان تیمش برای دیدار فردا تصریح کرد: اسماعیلی، علیاری و قربانی را نداریم و سوکیتا را 50 - 50 داریم. ساسان انصاری را به دلیل 4 اخطاره بودن در اختیار نخواهیم داشت. کم کم نگاه‌مان به بنزین سبزمان هست چون برخی از بازیکنان جوان افق بلندی دارند و به سمتی خواهیم رفت که بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

منصوریان در خصوص اینکه چطور توانسته با مربی اسپانیایی که در کادرفنی قبلی فولاد حضور داشت، تعامل کند، گفت: ما گاردی نداریم. دستیار خارجی زیادی چه در نفت تهران، استقلال و ذوب‌آهن داشتم. کافی است با آنها هم زبان شوید، آن وقت راحت‌تر با شما کار می‌کنند. اعلام کردم هر دو دستیار خارجی را می‌خواهم و از نادر غبیشاوی نیز تشکر می‌کنم که به ما اضافه شد. خبر خوبی دارم که با باشگاه قول و قرار گذاشتیم تا تولید مربی کنیم. نمی‌شود در دو دهه گذشته این همه پیشکسوت داشته باشیم ولی تولید مربی نداشته باشد. از اولین نسل کاپیتان فولاد یعنی سیاوش بختیاری‌زاده تشکر می‌کنم که بنده نوازی کرد. همینطور، حبیب خدریان، کوروش و سهراب بختیاری‌زاده و دیگران. اینها دو دهه از نسل‌شان گذشته و فولاد فعالیتی برای دعوت آنها و منجسم‌تر کردن تیم‌شان نکرده است و می‌توان به باشگاه خرده گرفت. سال‌هاست سیاوش بختیاری‌زاده در باشگاه نیست.

وی ادامه داد: لفته حمیدی را پس از 15 سال دیدم و کم کم قصد داریم او را نیز اضافه کنیم. به دور از شرط شرایط باشگاه می‌خواهم فولادی‌ها را بیاوریم چون من سالیان سال که اینجا نخواهم بود. چمدان دست‌مان هست و اگر اثری در حوزه بازیکن و مربیگری بگذاریم، برد کرده‌ایم. امروز اینجا حضور دارم و در باشگاه فولاد برای حوزه مربیگری باز است. اگر خدا کمک کرد و سال بعد اینجا بودیم بازیکنان تاپ گذشته را به خانه‌شان بازمی‌گردانیم. همه تیم‌ها اسم شهرشان پشت‌شان است ولی معدود تیمی که استان پشت او قرار دارد، فولاد است.

سرمربی فولاد خوزستان در مورد اینکه چرا به مربیان خوزستانی بها داده نشده است، گفت: از پیشکسوتان هر استانی نباید دقیقه نود استفاده کنیم و اگر دست‌مان به جایی بند نباشد بگوییم کمک کنیم. در سال‌های گذشته که  از 1370 که فولاد درست شد، بازیکنان سابقش رها شدند. اینجا باشگاه باید صدای‌شان کرده و کار تعریف کند تا اگر باشگاه در روزهای سخت نیاز به کمک شد، دست‌شان را بگیرد. پیشکسوتان پس از دوران فوتبال به فضای بدی می‌خورند و اگر باشگاه حمایت‌شان نکند ممکن است دچار آسیب خانوادگی نیز شوند.

منصوریان در پایان گفت: مربیگری خساست نیست و نمی‌توانم بگویم فقط کادر خودم باشد. احمد آل نعمه در کادرفنی ما حضور دارد و مجاهد خذیراوی نیز اضافه خواهد شد. می‌خواهیم این مجموعه آنقدر قوی شود که در سال 1405 از مجموعه خودش 4،5 کاندیدا داشته باشد. منظورم نیست که فقط بومی گرایی شود ولی کسانی که برای فولاد تکل و سر زده‌اند بعدها نگویند کجای این تیم بوده‌ایم. این الگو در استقلال و پرسپولیس دیده می‌شود و باید در سایر تیم‌ها نیز پیاده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها