ناصر محمدخانی: از دیدن بازی تیم یحیی کیف کردم

در جام حذفی چیزی به اسم نایب قهرمان هم مفهومی‌ندارد و انشالله پرسپولیس بتواند در این رقابت‌ها هم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

ناصر محمدخانی: از دیدن بازی تیم یحیی کیف کردم

پیروزی شاگردان یحیی گل محمدی و صعود به جمع ۸ تیم پایانی رقابت‌های جام حذفی، باعث خوشحالی هواداران و پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس شده است. یکی از این پیشکسوتان ناصرمحمدخانی است.

ستاره گریزپای خط حمله پرسپولیس در دهه ۶۰ در رابطه با این بازی حساس حذفی می‌گوید: باور کنید بعد از مدت‌ها از پای تلویزیون تکان نخوردم و ۱۲۰ دقیقه یک فوتبال واقعی دیدم. انصافا اسم این بازی را می‌شد ال کلاسیکو گذاشت چرا که همه چیز داشت. ۶ گل در پی داشت و همه کسانی که در استادیوم یا از طریق گیرنده‌های تلوزیونی آن را تماشا کردند لذت بردند. باید به سرمربیان و بازیکنان هر دو تیم هم تبریک گفت که هرگز به دفاع و ضد فوتبال فکر نکردند و با ارائه یک نمایش عالی ثابت کردند در رقالت‌های حساس هم می‌شود فوتبال زیبا بازی کرد.

او ادامه می‌دهد: به شخصه از دیدن بازی شاگردان یحیی کیف کردم و به اطرافیانم هم گفتم که بنازم به این پرسپولیس! همه بچه‌ها در این دیدار از جان مایه گذاشتند، دویدند، جنگیدند و یک پیروزی شیرین را از دهان شیر بیرون کشیدند. بردن سپاهان در اصفهان و ورزشگاه نقش جهان اصلا کار آسانی نیست. این را همه فوتبالی‌ها می‌دانند و یحیی گل محمدی و شاگردانش گُل کاشتند. خود من بعد از بدشانسی‌های اخیر و به ویژه شکست مقابل تیم هوادار شاید انتظار چنین نمایشی از پرسپولیس نداشتم اما بروبچه‌های این تیم من را سورپرایز کردند. تیم سپاهان هم مهره‌های زیادی داشت و در خانه اش خوب بازی کرد اما تیم پرسپولیس به اعتقاد من شایسته تر بود و مزد زحماتش را هم گرفت.

مهاجم اسبق پرسپولیس درباره عملکرد بازیکنان خط حمله این تیم مقابل سپاهان نیز عنوان می‌کند: محمد عمری یک مهاجم تخصصی نیست. او یک هافبک و وینگر است تا مهاجم مکمل اما از آنجایی که تکنیک خوبی دارد می‌تواند در خط حمله هم بازی کند. عمری خیلی با استعداد است و با اعتماد به نفس بالا بازی می‌کند و در این دیدار هم با تیزهوشی یک پنالتی گرفت تا گل اول بازی زده شده و تیم پرسپولیس با شرایط بهتری ادامه دهد. عیسی آل کثیر هم نشان داد گلزن بازی‌های بزرگ است. سانتر مرتضی پورعلی گنجی در شرایط سختی ارسال شد و واقعا خوب بود اما نباید از جایگیری و چرخش سر آل کثیر هم گذشت. عیسی با این گل نشان داد در مسیر بازگشت به روزهای خوبش است و اگر آماده باشد بهترین فروارد پرسپولیس خواهد بود.

ناصرمحمدخانی در ادامه ضمن اشاره به مصدومیت شیخ دیاباته خاطرنشان می‌کند: نمی‌دانم به خاطر سن و سال است یا چیز دیگری اما مصدومیت‌های شیخ دیاباته بیش از اندازه استاندارد است. او همین که گل می‌زند بلافاصله مصدوم می‌شود و چند هفته ای قادر به همراهی تیم نمی‌شود. در مورد لئاندرو پریرا هنوز قضاوت سخت است و با یک بازی نمی‌توان زیاد در موردش حرف زد. به نظر می‌رسد بیشتر یک مهاجم قدرتی و دونده باشد تا تکنیکی و سرعتی و حتی گلزن! باید دید یحیی با چه تفکراتی او را خریده و امیدوارم در ادامه مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، نمایش‌های خوبی از این مهاجم برزیلی ببینیم.

از مهاجم پیشین پرسپولیس در خصوص دربی احتمالی در جام حذفی می‌پرسیم که می‌گوید: چه اشکالی دارد؟ پرسپولیس و استقلال مثل رئال مادرید و بارسلونا در ایران هستند و هر چه قدر بیشتر با هم بازی کنند تماشاگران بیشتر لذت می‌برند. این دو تیم می‌توانند تا فینال بالا بیایند و بعد با هم بازی کنند اما جام حذفی بر اساس قرعه کشی است و ممکن است در مرحله بعدی به یکدیگر بخورند. هر احتمالی وجود دارد اما تیمی‌که می‌خواهد قهرمان جام حذفی شود باید همه را ببرد. در جام حذفی چیزی به اسم نایب قهرمان هم مفهومی‌ندارد و انشالله پرسپولیس بتواند در این رقابت‌ها هم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

ناصرمحمدخانی در پایان در خصوص شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر نیز می‌گوید: پرسپولیس، سپاهان اصفهان و استقلال به نظر من شانس‌های اصلی قهرمانی هستند. پرسپولیس حالا با این برد روحیه بخش مقابل سپاهان، می‌تواند در لیگ برتر هم اوج گرفته و نمایش بهتری ارائه دهد. یحیی و شاگردانش به این پیروزی نیاز داشتند و امیدوارم به آن برسند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.