عقب نشینی یحیی از بازی با دو مهاجم؟

در آستانه این مسابقه اما درباره ترکیب پرسپولیس چند ابهام و سؤال بزرگ وجود دارد.

عقب نشینی یحیی از بازی با دو مهاجم؟

بازی با سپاهان بازی مرگ و زندگی است. معمولاً عادت داریم این تقابل را در نیمه نهایی یا فینال جام حذفی ببینیم اما این بار این بازی در یک هشتم نهایی برگزار می‌شود. جالب اینکه از همین حالا خیلی‌ها می‌گویند برنده این بازی قهرمان جام حذفی خواهد شد.

در آستانه این مسابقه اما درباره ترکیب پرسپولیس چند ابهام و سؤال بزرگ وجود دارد و برخلاف بازی‌های لیگ برتر این بار حدس زدن ترکیب یازده نفره و ابتدایی مد نظر یحیی دشوار است و ابهامات زیادی دارد.

 

1)ریسک بازی با دو مهاجم؟

پرسپولیس این فصل با سیستم 1-1-4-4 کار را شروع کرد که بعضاً به 3-3-4 هم شیفت می‌شد تا اینکه بعد از رفتن لوکادیا به سیستم بدون مهاجم نوک 6-4 روی آورد و بعدتر طی سه بازی گذشته بعد از بازگشت به سیستم تک مهاجمه، به سیستم 2-4-4 هم روی آورد و حتی در نیمه دوم بازی با هوادار 3-4-3 بازی کرد.

با این شرایط حدس زدن سیستم مد نظر یحیی برای بازی با سپاهان هم دشوار شده چه برسد به ترکیب اصلی. به نظر می‌رسد بازی با دو مهاجم در خانه حریف قدرتمند و پیش چشم تماشاگرانش آن هم در شرایطی که در پایان این مسابقه بازنده از یک جام بیرون می‌افتد ریسک بسیار بالایی خواهد داشت و بعید است گل‌محمدی با وجود نیاز مبرم به پیروزی چنین تصمیمی بگیرد.

به نظر می‌رسد احتمال بازگشت یحیی به سیستم یک مهاجم نوک و یک مهاجم سایه و استفاده از دو هافبک تدافعی در مرکز زمین بالا باشد.

 

2) عمری می‌ماند، سروش نمی‌آید

با وجود شایعات مختلفی که درباره ترکیب اصلی پرسپولیس در بازی فردا به گوش می‌رسد اما حدس زدن چند نقطه از ارنج یازده نفره فوق‌العاده دشوار به نظر می‌رسد. با این حال اگر قرار بر استفاده از یک مهاجم نوک و یک مهاجم سایه در زمین باشد به احتمال بسیار زیاد عمری بهترین گزینه برای بازی پشت مهاجم نوک به حساب می‌آید چرا که با وجود گل نزدن در بازی‌های اخیر آماده و سرحال به نظر می‌رسد. در عین حال بازگشت سروش رفیعی به ترکیب هم منتفی است چرا که بعید است یحیی از بین دو هافبک میانی یکی را سروش بگذارد. سروش احتمالاً وقتی فیکس خواهد شد که یحیی به سیستم 1-3-2-4 روی بیاورد.

 

3)عیسی، پریرا یا دیاباته؟

شنیده شده در صورت بازی با دو مهاجم نوک دیاباته از ارنج بیرون می‌آید و برای اولین بار شاهد به میدان رفتن زوج آل‌کثیر – پریرا در زمین هستیم اما موضوع وقتی پیچیده‌تر می‌شود که یحیی قصد داشته باشد با تک مهاجم نوک به میدان برود. در این صورت ابهام‌ها بیشتر می‌شود. از یک سو بحث استفاده از پریرا از ابتدا مطرح است و از سوی دیگر گفته می‌شود یحیی به عیسی اعتقاد و اعتماد دارد ضمن اینکه از دیاباته هم نمی‌توان براحتی عبور کرد.

 

4) کمال برمی‌گردد

به احتمال بسیار زیاد کمال کامیابی‌نیا به ترکیب اصلی پرسپولیس باز خواهد گشت چرا که کاپیتان دوم پرسپولیس بازیکن باتجربه‌ای است و می‌تواند در بازی‌های بزرگ دست یحیی را بگیرد. در دو سه هفته گذشته زوج سرلک در خط میانی بین اسدبیگی و کمال متغیر بوده اما به نظر می‌رسد در اصفهان نوبت کمال باشد که فیکس بازی کند چرا که او مختصات این بازی‌های بزرگ را بهتر می‌شناسد و البته دو بار هم مقابل سپاهان گل زده.

 

5) امیری را هافبک بدانید

در شرایطی که سعید صادقی دوباره مصدوم شده و در این بازی غایب است احتمال جلو آوردن وحید امیری وجود دارد تا میزان کارهای ترکیبی و خلاقانه در خط میانی بالا برود. اگر یحیی بخواهد با چهار هافبک بازی کند به احتمال زیاد ترجیح خواهد داد امیری را یک خط جلوتر بیاورد تا اینکه به عالیشاه میدان دهد. البته اگر قرار بر استفاده از دو مهاجم نوک در زمین باشد احتمال استفاده از محمد عمری هم در کناره‌های خط میانی وجود دارد. با این حال چنانچه امیری جلوتر بیاید علی نعمتی دوباره مدافع چپ خواهد شد و به ترکیب اصلی برمی‌گردد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.