سکانس اول؛ چالش سخت یوزهای ایرانی با سه‌شیر

کی‌روش که در سال‌های 2014 و 2018 هم هدایت ایران را در جام جهانی به‌عهده داشت، سابقه درخشانی با ایران در تقابل با تیم‌های بزرگ دنیا دارد.

سرانجام پس از روزها انتظار، جام جهانی قطر از روز گذشته با دیدار افتتاحیه قطر و اکوادور در شهر دوحه آغاز شد، جایی که حالا امروز تیم ایران در نخستین بازی خود در گروه B به مصاف انگلیس خواهد رفت تا اولین نمایش شاگردان کی‌روش در جَنگ ستارگان قطر، مقابل یکی از مدعیان قهرمانی رقم بخورد.

کی‌روش که در سال‌های 2014 و 2018 هم هدایت ایران را در جام جهانی به‌عهده داشت، سابقه درخشانی با ایران در تقابل با تیم‌های بزرگ دنیا دارد، از بازی درخشان مقابل آرژانتین در 2014 گرفته تا دیدارهای خاطره‌انگیز با مراکش، اسپانیا و پرتغال در سال 2018، بازی‌هایی که مرور آن حداقل امید را در دل فوتبال‌دوستان ایرانی برای ارائه یک عملکرد قابل قبول مقابل انگلیسِ مدعی زنده نگه می‌دارد.

رؤیای شیرین یوزهای ایرانی در ششمین تجربه حضور در جام‌های جهانی اما صعود از مرحله گروهی جام جهانی است، اتفاقی که شاید این بار شانس ایران از هر دوره دیگری برای رسیدن به آن بیشتر باشد و حضور ستاره‌های بین‌المللی مانند سردار آزمون، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش هواداران را به سه دیدار ابتدایی امیدوار کند.

انگلیس اما تیمی مدعی با سابقه 15 دوره حضور و یک دوره قهرمانی در جام‌های جهانی است. سه‌شیر که بار دیگر با هدایت گرت ساوت‌گیت پا به جام جهانی خواهد گذاشت، پس از کسب عنوان چهارمی دوره قبل و نایب‌قهرمانی یورو2020، حالا امیدوار است طلسم 56ساله خود در جام‌های جهانی را در اولین دوره میزبانی این مسابقات در خاورمیانه بشکند.

انگلیس در حالی جواز حضور در بیست‌‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی را به دست آورده است که در مرحله انتخابی جام جهانی در منطقه اروپا عملکرد خوبی از خود در گروه I این رقابت‌ها و در مصاف با تیم‌های لهستان، آلبانی، مجارستان، آندورا و سن‌مارینو داشت و با کسب هشت برد و دو تساوی از 10 بازی به‌عنوان صدرنشین گروه مسافر قطر شد. این تیم با حضور ستارگان پُرتعداد خود بدون شک یکی از قدرت‌های اصلی جام به‌شمار می‌رود و رویارویی ستاره‌هایی مانند هری کین با مدافعان ایران؛ از اصلی‌ترین سوژه‌های نبرد یوزهای ایرانی و سه‌شیر خواهد بود.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها