محمدخانی: لیست کی‌روش نشان داد برای تسویه حساب برنگشته است

خط خوردن از تیم ملی همیشه اتفاقی تلخ است اما باید دوباره برخاست و تلاش کرد.

کی‌روش طی هشت سال سرمربیگری ایران بازیکنان زیادی به تیم ملی دعوت کرد و نشان داد روی مهره خاصی تعصب ندارد اما نفرات اصلی او در خط دفاع طی سالهای پایانی حضورش شامل مرتضی پورعلی‌گنجی، سیدمجید حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان و یکی دو مدافع دیگر بوده و شجاع خلیل‌زاده بازیکن فیکس اسکوچیچ در آن جایی نداشت.

با رفتن کارلوس کی‌روش او به یکی از بازیکنان ثابت  تیم ملی در کنار محمد حسین کنعانی زادگان تبدیل شد و توانست به خوبی در  قلب خط دفاعی بازی کند.با بازگشت کی‌روش، این مدافع آماده و لژیونر نگران خط خوردن از لیست تیم ملی برای جام جهانی قطر شده بود. پیگیری‌های خبرنگاران ورزشی نیز نشان می‌داد شاید کی‌روش به دلیل مصاحبه‌های خلیل زاده قصد حذف نام شجاع را داشته باشد اما...

کارلوس کی‌روش با توجه به عملکرد این بازیکن در بازی‌های مقدماتی و زوج خوبی که در کنار محمد حسین کنعانی زادگان تشکیل داده بود این بازیکن را به اردو دعوت کرد و حالا ناصرمحمدخانی در این خصوص می گوید: من نمی دانم ماجرا چیست اما شجاع خلیل زاده در حال حاضر یکی از بهترین مدافعان ایران است که از تجربه خوبی هم در تیم ملی برخوردار شده است. او در کنار محمد حسین کنعانی زادگان یکی از بهترین زوج‌های مرکز خط دفاع تیم ملی را تشکیل داده و حق اش بود به اردوی تیم دعوت شود.

محمدخانی ادامه می دهد: ظاهرا کارلوس کی‌روش این بار برای دعوا و جنجال به ایران نیامده و لیست او نشان داد برای تسویه حساب با تیمی یا شخصی به ایران نیامده است. امیدوارم در ادامه هم سرمربی تیم ملی ایران به خاطر منافع ملی بهترین‌ها را فارغ از هر مسئله ای به تیم ملی دعوت کند.

او در خصوص حضور ۵ پرسپولیسی در اردوی تیم ملی نیز تصریح می کند: تیم ملی جای بهترین‌هاست. پرسپولیس همیشه بیشترین ملی پوشان را به تیم کشورمان معرفی کرده و این بار هم با افتخاراین تعداد بازیکن در اردو دارد. هرچند شاید پرسپولیس می توانست نفرات دیگری مثل دانیال اسماعیلی فر و سروش رفیعی هم در تیم داشته باشد اما این سلیقه سرمربی است. این دو می توانند با عملکرد مثبت در ادامه و قبل از جام جهانی خودشان را به تیم ملی تحمیل کنند.

محمدخانی با اشاره به خط خوردن سعید صادقی، خاطرنشان می کند: سعید صادقی هم جزو بازیکنان تکنیکی و باهوش فوتبال ماست. او فصل گذشته بیشترین پاس گل‌ها را داده و این فصل هم عملکرد خوبی داشته است. خط خوردن از تیم ملی همیشه اتفاقی تلخ است اما باید دوباره برخاست و تلاش کرد. سعید صادقی باید هر چه زودتر خودش را ریکاوری کرده و آماده مسابقات پرسپولیس کند. او هنوز فرصت دارد که به تیم ملی دعوت یا حتی به جام جهانی برود. هرچند رقیبان قدری در تیم ملی دارد اما توانایی‌های زیادی دارد.

ستاره پیشین خط حمله تیم ملی ایران در خصوص دراگان اسکوچیچ نیز می گوید: او زحمات خود را کشید و شاید خیلی‌ها موافق حضورش در تیم ملی نبودند اما به هر حال توانست تیم ایران را به جام جهانی برساند. بهتر است فدراسیون فوتبال نسبت به او مهربان تر باشد و حداقل دستمزدش را به موقع پرداخت کند. شاید یکی از دلایل اصلی اخراج او بازیکنانی بودند که نتوانست آنها را مدیریت کند ولی برای صعود بی دغدغه تیم ملی به جام جهانی تلاش زیادی کرد.

محمد خانی درخصوص شرایط پرسپولیس نیز چنین می گوید: شاید قضاوت پس از ۶ هفته زود باشد اما پرسپولیس نشان داده که بهترین تیم فعلی لیگ برتر است و با قدرت به صدرجدول رسیده است. این صدرنشینی یک نقطه قوت و اطمینان برای این تیم است و باید حفظ شود. البته باید بگویم حفظ صدرنشینی هم آسان نیست اما هدف بعدی پرسپولیس باید فاصله انداختن با رقیبان در بالای جدول باشد.

او در پایان به تشکر اخیر یحیی گل محمدی از پیشکسوتان و هواداران به خاطر حمایت از تیمش پرداخته و تصریح می کند: این وظیفه ماست که از تیم محبوب خودمان حمایت کنیم. یحیی پسر با معرفت و درحال حاضر مربی با دانش و کاربلدی است که خودم به شخصه تا جایی که بشود از او و تیمش حمایت خواهم کرد. این تیم نیاز به حمایت دارد تا انشالله بتواند در پایان جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها