پشت پرده بازی عزل دراگان اسکوچیچ از تیم ملی‌!

شایعه شده اطرافیان اسکوچیچ سعی دارند افشین قطبی را به کادرفنی تیم ملی اضافه کنند.

هیات رییسه فدراسیون فوتبال بدون توجه به مصوبه کمیته فنی، دستوری که از بالا رسیده بود را اجرا کرد و اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی ابقا شد.

به گزارش طرفداری، ابقایی که خیلی از اهالی فوتبال و رسانه معتقدند فقط تا 40 روز دیگر دوام دارد و رییس پیروز انتخابات 8 شهریورماه اگر هر کسی غیر از میرشاد ماجدی باشد، حکم به عزل دراگان اسکوچیچ می دهد.

بعد از جنجال هایی که ماجرای بازگشت کی روش ایجاد کرد و موج اعتراضی که برخی پیشکسوتان فوتبال علیه سرمربی اسبق تیم ملی راه انداختند، وزارت ورزش و نهاد بالا دستی که به نوعی در آغاز پروژه کارلوس کی روش نقش داشتند، از ادامه دادن به این بازی منصرف شدند و تمرکزشان را روی حمایت از تیم ملی گذاشتند.

پیش از این شایعه شده بود وزارت ورزش و نهاد بالا دستی فقط در صورتی حاضر به حمایت همه جانبه از تیم ملی هستند که فدراسیون فوتبال، اسکوچیچ را برکنار کند و کارلوس کی روش را برگرداند اما حالا دولت و عواملش به طور قاطعانه اعلام کردند هیچ توصیه ای در تغییر سرمربی تیم ملی ندارند و اساس کار آن ها حمایت از تیم ملی خواهد بود.

در فضای رسانه ها اما خیلی ها معتقد هستند فدراسیون از اول هم خواهان حفظ اسکوچیچ بود و فقط با افکار عمومی بازی کرد. بسیاری از فعالان رسانه ای معتقدند فدراسیون بعد از اینکه وزارت را قانع کرد امکان بازگشت کارلوس کی روش به خاطر فضای ملتهب فوتبال ایران وجود ندارد، عامدانه اسم چند مربی ایرانی را بر سر زبان ها انداخت تا مردم به همان اسکوچیچ قانع شوند و پروژه تغییر سرمربی تیم ملی را به کلی فراموش کنند.

واقعیت ماجرا این است که فدراسیون فوتبال به صورت غیرمستقیم نام هایی مثل امیر قلعه نویی، جواد نکونام و علی دایی را به عنوان گزینه های هدایت تیم ملی بر سر زبان ها انداخت اما در حقیقت فقط و فقط به علی دایی سرمربیگری تیم ملی را تعارف زد.

فدراسیون فوتبال نه مذاکره با امیر قلعه نویی داشت و نه پیشنهادی به جواد نکونام داد و تنها یک تماس از میرشاد ماجدی با علی دایی گرفته شد که شهریار فوتبال ایران ابتدا 24 ساعت از فدراسیون مهلت خواست و بعد از 24 ساعت اعلام کرد آمادگی پذیرش هدایت تیم ملی را در مقطع فعلی ندارد.

همه این شواهد نشان می دهد فدراسیون موقت از اول هم اراده ای برای تغییر اسکوچیچ نداشت و فقط با فشارهای بیرونی و توصیه های بالا دستی حاضر شد پرونده عزل اسکوچیچ را برای چند روز باز کند.

فدراسیون برای اینکه از خودش سلب مسئولیت کند، کمیته فنی را وسط کشید و از آن ها مصوبه خواست. اعضای کمیته فنی هم به هوای اینکه تصمیم گیری آن ها در عزل سرمربی تیم ملی نقش دارد، بعد از جلسه ای که داشتند، مصوبه شان را علنی کردند و خبر از برکناری دراگان دادند در حالی که فدراسیون اصلا چنین قصدی نداشت و فقط این رفت و برگشت چند روزه اسکوچیچ تبدیل به سوزه خنده رسانه های خارجی شد.

رسانه هایی مثل اکیپ فرانسه، سان انگلیس و اوجوگو پرتغال به تصمیم خنده دار فدراسیون فوتبال که کمیته فنی اش اسکوچیچ را برکنار کرد و 6 روز بعد هیات رییسه اش اسکوچیچ را ابقا کرد، خندیدند!

اما از همه خنده دار تر افشین قطبی بود که در این فاصله، شروع به اشتراک گذاشتن مطالبی در شبکه های اجتماعی کرد تا به اهالی فوتبال بگوید من هم هستم، اگر دنبال مربی ایران هستید، به من هم نگاه کنید!

شایعه شده اطرافیان اسکوچیچ سعی دارند افشین قطبی را به کادرفنی تیم ملی اضافه کنند تا آن شخص جدیدی که قرار است طبق وعده سخنگوی هیات رییسه برای کمک به اتحاد و همدلی ملی پوشان به کادرفنی تیم ملی اضافه شود، یک غریبه نباشد و کار همچنان دست خودی ها باقی بماند!

اما چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید، این سناریو فقط تا 8 شهریورماه دوام دارد و هر شخصی غیر از میرشاد ماجدی رییس فدراسیون شود، احتمالا تا قبل از 28 شهریور که فیفادی رسمی شروع می شود، این کادرفنی تیم ملی را مرخص می کند و کار را به گروه جدیدی می سپرد.

باز هم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید، در آن مقطع که دیگر کمتر از 2 ماه تا جام جهانی باقی مانده، چاره ای جز انتخاب مربی ایرانی برای نیمکت تیم ملی نیست...

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها