دولت باید خانه تکانی کند

نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه «دولت باید خانه تکانی کند»، اظهار کرد: کارمندان بالای ۳۵ سال سابقه خدمت باید جای خود را به جوانان بدهند.

علیرضا نظری، عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در جلسه روز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان شد و گفت برخی از فرهنگیان دو سال است که پاداش پایان خدمت خود را نگرفته‌اند.

وی همچنین در تذکر دیگری با بیان اینکه وضعیت معیشتی کارکنان قراردادی در بدنه دولت مناسب نیست، تاکید کرد: لازم است دولت نسبت به ساماندهی نیروهای قراردادی خود و همچنین بسیاری از کارمندان شوراهای حل اختلاف و نیروهای خدماتی مدارس و آموزش و پرورش که به شدت از لحاظ حقوق و معیشت در مضیقه هستند رسیدگی نمایند.

این نماینده همچنین اظهار کرد: متاسفانه سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در بسیاری از شهرستان ها قطع شده است در حالی‌که بر اساس قانون دولت موظف است هر سال سهمیه مناسبی را از طریق تامین اجتماعی اختصاص دهند.

نظری با بیان اینکه دولت باید خانه تکانی کند، تاکید کرد: کارمندان بالای ۳۵ سال سابقه خدمت باید جای خود را به جوانان بدهند؛ متاسفانه در دولت این موضوع با تبعیض اجرا می‌شود؛ باید با مدیرعامل بانک مسکن که بر خلاف قانون با ۳۵ سال سابقه در راس کار است برخورد شود./ ایسنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها