«روزی روزگاری در هالیوود» 100 میلیون دلاری شد / «شیرشاه» در رده 12 پرفروش‌ترین‌های تاریخ سینما

فیلم جدید کوئنتین تارانتینو ازمرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش در سینماهای آمریکا عبور کرد.

 سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین:

فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته جدید کوئنتین تارانتینو در سومین هفته اکرانش در سینماهای آمریکا موفق شد تا از مرز 100 میلیون دلار فروش بگذرد.

به این ترتیب این چهارمین فیلم تارانتینو است که چنین فروشی را تجربه کرده است.

به گزارش مستقل‌آنلاین و  به نقل از اسکرین، گرچه این فیلم در سومین هفته اکرانش با کاهش فروش ۴۲ درصدی روبه رو شد اما در نهایت ۱۱.۶ میلیون دلار فروش را در این هفته ثبت کرد تا در مجموع فروش ۱۰۰.۳ میلیون دلاری را ثبت کند.

با این فروش فیلم در رده پنجم پرفروش‌های هفته در آمریکای شمالی قرار گرفت و سومین فیلم پرفروش تارانتینو پس از «جانگوی از بند رها شده» با فروش ۱۶۲.۸ میلیون در همین بازه زمانی، «لعنتی‌های بی‌آبرو» با فروش ۱۲۰.۵ میلیون دلار و «داستان عامه پسند» با فروش ۱۰۷.۹ میلیون دلار شد.  

لز سوی دیگر «هابز و شاو» برای دومین هفته فیلم صدرنشین فهرست فروش در آمریکا شد و ۲۵.۴ میلیون دلار دیگر فروش کرد تا مجموع فروشش به ۱۰۸.۵ میلیون دلار برسد.

«داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» که گی‌یرمو دل تورو تهیه کننده‌اش بوده نیز با فروش ۲۰.۸ میلیون دلار از فروش در ۳۱۳۵ سالن سینما فیلم دوم هفته شد. این فیلم ساخته آندری اووردال با اقتباس از کتاب ترسناک پرفروش کودکان نوشته آلوین شوارتس ساخته شده است.

«شیرشاه» با فروش ۲۰ میلیون دلار دیگر، فیلم سوم هفته در آمریکای شمالی شد وهمین هفته ۵۱.۴ میلیون دلار دیگر هم در ۵۴ بازار بین‌المللی فروش کرد. این فیلم در هفته اخیر چندین رکورد را جا به جا کرد که از جمله آنها بدل شدن به بزرگ‌ترین فروش جهانی همه دوران دیزنی از فیلمی لایو اکشن بوده که در این بازه زمانی فروشش را به ۱.۳۴ میلیارد دلار در جهان رسانده است. این فیلم تاکنون دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ است و به دوازدهمین فیلم پرفروش جهان هم بدل شده است.

فیلم خانوادگی پارامونت با عنوان «دورا و شهر گمشده طلا» هم جایگاه چهارم را کسب کرد و ۱۷ میلیون دلار از نمایش در ۳۷۳۵ سالن سینما فروش کرد.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها