امام جمعه کرج: زنان در آمریکا امنیت ندارند

آمریکایی‌ها ۱۹۰ هزار دختر، زن و دختر بچه را هتک حیثیت کردند. آمریکا نیز در بین ۱۰ کشور نخست ناامن برای زنان در دنیا قرار دارد،.

امام جمعه کرج: زنان در آمریکا امنیت ندارند

حجت الاسلام سید« محمد مهدی حسینی همدانی» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام جواد(ع) افزود: تیرماه پر از حوادثی است که دشمنان ما به خصوص آمریکا برای ما ایجاد کرده است، هفته حقوق بشر آمریکایی به همین مناسبت نامگذاری تا بیشتر با خوی استکباری و ددمنشی آن آشنا بشویم، در ششم تیر ماه سال 1360 حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) را ترور کردند که حکمت الهی بر این بود که این شخصیت فرزانه و حکیم زنده مانده و کشتی انقلاب را مدیریت و اداره کند.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: در زمانی آمریکا به ایران، وحشی گفته بود که امام(ره) در همان موقع موضعی گرفته و بیان کردند" کسی که از آن طرف دنیا می آید و این طرف دنیا را تهدید می کند که من چه کنم و چه می کنم، این وحشی است یا آنکه که می گوید بگذارید ما سر جای خودمان و کشور خودمان آزاد باشیم؟ در منطق آنها وحشی کسی است که رام آنها نباشد چنان که تروریسم آن است که تابع آنها نباشد".

حسینی همدانی افزود: وحشی گری آمریکا در تاریخ بسیار عجیب نوشته شده که در کتابی به قلم نویسنده آلمانی به نام "وقتی سربازها آمدند" در این کتاب در خصوص جنایات آمریکا در جنگ جهانی دوم و فقط در آلمان مرتکب شده مسایلی عنوان که تنها ۱۹۰ هزار دختر، زن و دختر بچه را هتک حیثیت کرده بودند، وحشی گری همین است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر وضعیت گروه های تروریستی به خصوص منافقان برای تمام دنیا روشن می باشد اما به آنها کمک کرده و حمایت می کنند و جلسه می گذارند و اینها را تروریست نمی دانند.

وی تاکید کرد: اما آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نیروی مسلح رسمی کشور می باشد و همگی خدمات آن را دیده، تروریست می دانند! وظیفه سپاهی که حفظ کیان جامعه و کشور را بر عهده دارد تروریستی می دانند، حزب الله لبنان را که در مقابل زیادی خواهی آمریکا و نوچه های آن ایستاده است را تروریست معرفی می کنند، یمن مظلوم هم با حمایت همین مدافعان حقوق بشر، هر روز سرکوب می شود.

خطیب جمعه کرج بیان داشت: متاسفانه حقوق بشر را به ابزار سلطه گری کشورها و ملت ها تبدیل کرده اند؛ البته مردم آمریکا از این حقوق بشری که دولتمردان آن بیان می کنند بیشتر لطمه خورده اند و جنایاتی در حق کشور و مردم خودشان انجام می دهند.

وی افزود: در واقع این جرثومه های فساد که به خودشان نیز رحم نمی کنند چگونه وعده های حقوق بشری به دیگران می دهند؟ برای اینکه منافع سرمایه داران صهیونیستی در صنعت تولید سلاح و تراز بالای سهام کارخانه های اسلحه سازی در بازار بورس را حفظ کنند قانون آزادی حمل سلاح را تصویب کردند که حق حیات انسان ها را نقض کنند.

حسینی همدانی گفت: نزدیک به ۹۰ درصد از کشتارهایی که با سلاح گرم صورت می گیرد در ایالات متحده آمریکا رخ می دهد؛ سلاح گرم دومین عامل مرگ در کودکان و نوجوانان آمریکایی و اولین دلیل مرگ کودکان و نوجوانان سیاهپوست در این کشور است.

وی تصریح کرد: سالانه نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ کودک و نوجوان با اسلحه به قتل می رسند و دومین مورد، خشونت پلیس است که طبق آمار پلیس آمریکا در یک سال تنها ۱۴ روز خشونت علیه مردم نداشته است.

وی ادامه داد: این مدافعان دروغین حقوق بشر دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران را مورد انتقاد قرار می دهند که چرا شریعت اسلام را اجرا و در مواردی حکم اعدام می دهند، اما خودشان اعدام می کنند آن هم با بدترین نوع از آمپول هوا گرفته تا صندلی الکترونیکی، در واقع نقض حقوق اولویت های دینی و مذهبی به خصوص مسلمانان که کمتر از یک درصد از جمعیت شهروندی را دارند و تبعیض نژادی سیاهپوستان که ۱۳ درصد جمعیت آمریکا می باشند، غوغا است.

نماینده ولی فقیه در البرز خاطرنشان کرد: در بحث نقض حقوق زنان و انواع خشونت هایی که علیه آنها اعمال می شود، آمریکا نیز در بین ۱۰ کشور نخست ناامن برای زنان در دنیا قرار دارد، همچنین نقض حقوق پناهجویان، حریم خصوصی، حقوق مطبوعات و دهها موارد دیگر از کارنامه نقض حقوق بشری در داخل آمریکا است.

حسینی همدانی افزود: در عرصه بین المللی نیز وضعیت آمریکا وخیم تر است، یکی از دردناکترین اتفاقات این است که بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در دنیا و بلکه در تاریخ بشر مدعی حقوق بشر می باشد، در هر جایی که وارد شدند نخستین اقدامی که کردند از بین بردن جامعه و خانواده بود که اکنون می بینید در کشور ما نیز متاسفانه با روش های مختلف خانواده را مورد هجوم قرار داده و نسل ما را تهدید می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت رو به افول آمریکا تصریح کرد: رییس جمهور کم حافظه آمریکا اخیرا سفرهایی دارد و علیه ایران در حال اقدام است تا برخی از کشورها را با هدف تحت فشار قرار دادن ایران متحد کند.

وی افزود: بیش از ۴۰ سال است که دست به چنین کارهایی زده اند اما به چه چیزی رسیده اند؟ با سختی تمام فشار آوردید و پول دادید و خودتان نیز اعتراف کرده اید که شکست خوردید.

وی تاکید کرد : کرک و پرشان در منطقه توسط خط مقاومت با هدایت ایران ریخته و بهتر است برگردند و به خودشان برسند البته اگر گوش شنوا داشته باشند؛ امروز تمام مظلومان دنیا از هر قوم و ملتی وقتی نام آمریکا می آید فقط شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

حسینی همدانی گفت: از سوی دیگر چند ماهی است که رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت و به خصوص ایران لجن پراکنی می کند و بعضا اقداماتی دارد و ایران هراسی به راه انداخته است، با توجه به اینکه ایران اعلام کرده که به خاطر ترورهای صورت گرفته انتقام خواهد گرفت می دانند که ایران به وعده های خود عمل و در نتیجه وحشت به جان رژیم صهیونیستی افتاده و سعی می کنند به هر وسیله ای که شده جلوی اقدامات ایران را بگیرند.

وی ادامه داد: حتی همانگونه که مسبوق به سابقه نیز هست و در برخی از کشورها اقداماتی بکنند و بگویند کار ایران هست تا پروژه ایران هراسی را تکمیل کنند.

خطیب جمعه کرج تاکید کرد: اخیرا صهیونیست ها به شهروندان خود گفته اند که به کشورهای اطراف ایران سفر نکنند چرا که احتمال سوء قصد وجود دارد اما این رژیم جعلی خوب می داند که ما با مردم عادی کاری نداریم و اگر اراده انتقامی وجود داشته به طور قطع قلب اسراییل را مورد هدف قرار می دهیم.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این رابطه عنوان کرد: معظم له فرمودند که اگر یک وقت اتفاقاتی بیافتد تلاویو را مورد انتقام قرار می دهیم.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضاییه گفت: از نظر اسلام منصب قضا یکی از حساسترین و پر خطر ترین مسوولیت های اجتماعی در جامعه است، امام(ره) در شرایط ویژه در آن سالها بالاترین مقام در قوه قضاییه را به دست شهید بهشتی سپرد و تا آن زمان هیچ روحانی در دولت مسوولیت نداشت.

حسینی همدانی ادامه داد: انتظارات مردم از این دستگاه برقراری امنیت و سلامت اجتماعی به همراه عدالت در همه جا است،چرا که اجرای عدالت و برقراری امنیت مقدمه هر تحول و اقدام مثبت در جامعه بوده و در این بین دستگاه قضا در عین استقلال بایستی قدرتمند و کارآمد برخورد با مجرمان را قاطعانه و بدون ملاحظه در دستور کار خود قرار دهد تا امید مظلومان در این مسیر ناامید نشود.

وی ادامه داد: دستگاه قضا باید ملجا ستمدیدگان بوده و در اجرای عدالت، بی طرف بوده و برای قاضی خط فکری، جناح سیاسی و امثال اینها فرقی نداشته باشد و گرایشی به طرفین دعوا نداشته باشد و فقط به مدد الهی و بدون ترس از اشخاص، غرض ورزی ها، شایعه سازی و غوغاسالاری ها ی رسانه ای که این روزها خیلی قوت دارد، با قدرت و مستحکم بر اساس عدله اجرا کند.

خطیب جمعه کرج سرعت در رسیدگی و اجرای حکم را موجب قوت در دستگاه قضا عنوان و تصریح کرد: گاهی مجازات آنقدر به طول می انجامد که اثر مثبت خود را از دست داده و تنفری که مردم از مجرم داشته اند آرام و آرام تبدیل به ترحم می شود، بر همین اساس نباید احقاق حق در کام مردم تلخ شود.

 

حسینی همدانی ادامه داد: البته در این بین دولت نیز بایستی کمک کند تا دستگاه قضا توانمندی ها لازم را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات کافی فراهم کند، مجلس شورای اسلامی نیز در تصویب قوانین بازدارنده باید به قوه قضاییه کمک نماید.

وی گفت: در واقع هفته قوه قضاییه فرصت مناسبی است تا تشکیلات قضایی و تلاش های مستمر و طاقت فرسای آنها به جامعه گفته شود، نقشی که این دستگاه در تحقق شعار سال، مبارزه با مفاسد و تصرفات غیر قانونی دستگاه و اشخاص دارند و نقش شان در برقراری امنیت و جلوگیری از وقوع جرم، تاثیرشان در احقاق حقوق و منافع ملی و بین المللی دارند باید بیان شود تا مردم بدانند چرا که همه اینها امید آفرین و مردم را نسبت به احقاق حقوق شان دلگرم می کند.

نماینده ولی فقیه در البرز خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که رهبر معظم انقلاب فرمودند در همین جلسه اخیر با عشایر دستور العمل هایی در این رابطه دادند که باید این دستور العمل ها نصب العین همگی قرار بگیرد امیدآفرینی بود، بیان خدماتی که به جامعه می شود در واقع خودش امید آفرین و مردم را دلگرم می کند.

حسینی همدانی افزود: همچنین نقطه ای که ایشان مورد تاکید قرار دادند پیگیری های بین المللی در احقاق حقوق مردم نسبت به تعددی های مختلفی که انجام می شود به خصوص تهدیدات سایبری و امثال اینها که کشورهای متجاوز نسبت به ایران داشته اند که این موارد باید پیگیری شود.

وی در ادامه به وضعیت دستگاه قضا در استان البرز اشاره کرد و گفت: دادگستری استان با یک آرامش و اطمینان خاطر در چند بخش کارهای خود را در حال دنبال کردن است که جای تقدیر دارد، هم ساختاری در حال حرکت است که ترمیم و تربیت سازمان با توجه به نوپا بودن استان انجام می شود و هم رسیدگی به مسایل مردم که تمام تلاش بر این است که رضایت مردم صورت بگیرد، حضور رییس کل دادگستری استان به همراه معاونین در محلات و مساجد به صورت منظم و شنیدن مشکلات مردم و دنبال کردم حقوق آنها توسط دادستان و برخورد با مسوولانی که ترک فعل و کم کاری از سوی دادگستری قابل تقدیر است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: البته ممکن است در بخش هایی نقص هایی که در همه جا هست وجود داشته باشد اما تلاش آقایان برای رشد و بهبود اوضاع عدالت و امنیت استان است، انتخاب روسای جوان برای ادارات البرز که نشاط آفرینی در کار بوجود می آورد از جمله مسایلی است که دادگستری استان در حال انجام می باشد.

وی افزود: همچنین رییس کل دادگستری البرز خلاقیت هایی داشته و ابتکارات ارزنده مدیریتی از جمله ایجاد قرارگاه های مختلف برای کم کردن جرم و بزه در استان و فعال شدن معاونت پیشگیری داشته است، راه اندازی معاونت پیشگیری به نوبه خود کار خوبی بوده چرا که اگر این معاونت پیشگیری از وقوع جرم در دستگاه قضا تقویت شود هزینه های دادگاه کاهش می یابد.

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به شخصیت شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: گذشته از ویژگی های این شهید در کار تشکیلاتی و کادر سازی، ویژگی های منحصر به فردی داشتند که به عنوان الگو همگی باید آن را قرار بدهیم توجه به وقت و زمان و مدیریت زمان بود اینها برای ما درس است و به آن توجه کرد، هم کار تشکیلاتی و کادر سازی دچار ضعف هستیم و باید احیا شود و هم مسوولان به خصوص جوانان باید نسبت به وقت دقت داشته باشند.وی با بیان اینکه شهید بهشتی ملاحظه احدی را نیز نداشت ادامه داد:

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت به مردم افغانستان برای وقوع زلزله در این کشور گفت: در اینجا نیز آمریکا و کشورهایی نمی گذارد که مردم و دیگر کشورها کمک کنند که جا دارد جامعه جهانی و حقوق بشر اگر راست می گویند به کمک مردم آسیب دیده بشتابند./ایرنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها