نفت ایران در اختیار ونزوئلا!

با توافق دولت قرار شده است نفت ایران از این پس در اختیار ونزوئلا قرار بگیرد.

به گزارش مستقل آنلاین خبرگزاری رویترز نوشت:

اسناد شرکت نفت دولتی PDVSA نشان داد که ونزوئلا واردات نفت خام سنگین ایران را برای تغذیه پالایشگاه‌های داخلی خود آغاز کرده است، قراردادی که تفاهم سوآپ امضا شده در سال گذشته توسط کشورهای تحریم‌شده آمریکا را گسترش می‌دهد.

 

 

تهران و کاراکاس دو سال پیش در ابتدا با یک قرارداد سوآپ موافقت کردند که PDVSA میعانات گازی ایران را برای رقیق کردن و فرآوری نفت فوق سنگین خود برای صادرات وارد کند. در مقابل، نفت خام ونزوئلا از طریق شرکت ملی نفت ایران (NIOC) حمل می شد.

نفت خام سنگین ایران که از نظر کیفیت مشابه نفت خام مسا 30 ونزوئلا است، قرار است نفت داخلی را که به پالایشگاه های PDVSA تغذیه می شود، افزایش دهد. ونزوئلا همچنین در سال های اخیر قطعات و تجهیزات ایرانی را برای بازسازی پالایشگاه های خود دریافت کرده است.

حداقل 200000 بشکه نفت خام سنگین ایران در اواسط آوریل به پالایشگاه 310000 بشکه در روز Cardon دومین پالایشگاه بزرگ ونزوئلا، تحویل داده شد، در حالی که بسته 400،000 بشکه ای دیگر نفت ایران این هفته در Jose این کشور تخلیه می شود.

این کشور خاورمیانه نیز اخیراً میعانات گازی را با نفتکش های با پرچم ایران به ونزوئلا ارسال کرده است.

با سنگین‌تر شدن تولید نفت داخلی، ونزوئلا در سال‌های اخیر برای تامین گریدهای متوسط ​​و سبک برای پالایشگاه‌های خود تلاش کرد که به تولید محدود و کمبود متناوب سوخت موتور کمک کرد.

تولید نفت سنگین این کشور آمریکای جنوبی نیز به طور فزاینده ای به نفت خام سبک تر یا محصولات تصفیه شده برای استفاده به عنوان رقیق کننده نیاز دارد تا بتواند گریدهای قابل صادرات تولید کند.

جواد اوجی، وزیر نفت ایران هفته گذشته به ونزوئلا سفر کرد تا با نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره توافقات تجاری با همتای خود، طارق الایسامی، گفتگو کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها