مدارس، دانش آموزان را به نماز جمعه ببرند

آموزش و پرورش طرحی را اجرا کند که دانش‌آموزان در نماز جمعه حضور پیدا کنند.

مدارس، دانش آموزان را به نماز جمعه ببرند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: باید تمام فعالیت‌های مختلف نظام را با هم ببینیم؛ چرا که تک بعدی دیدن آن‌ها، آثار منفی دارد و برای جلوگیری از این آثار باید همه را تبیین کنیم.

حجت‌الاسلام سید احمد محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به هفته تکریم جایگاه معلم در اسلام اظهار داشت: در اسلام معلمان جایگاه بالایی دارند و پیامبر فرمودند خداوند و ملائکه بر معلم درود می‌فرستند.

وی ادامه داد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی نیز فرمودند معلمی جایگاه انبیا الهی است. جایگاه تعلیم و تربیت بسیار ویژه است.

وی گفت: مسئولان فکر و اندیشه شهید مطهری را در مدارس و آموزش عالی اجرا کنند هر چقدر بودجه برای آموزش و پرورش اختصاص داده شود، هدر نرفته است و در جای مناسب خود را نشان خواهد داد.

محمودی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در کنار برنامه‌های خود طرحی را اجرا کند که دانش‌آموزان در نماز جمعه حضور پیدا کنند؛ چرا که یکی از برکات این نظام همین نماز جمعه است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بیان کرد: باید تمام فعالیت‌های مختلف نظام را با هم ببینیم چرا که تک بعدی دیدن آن‌ها، آثار منفی دارد و برای جلوگیری از این آثار باید همه را تبیین کنیم.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: ملاک اصلی قبولی اعمال و رسیدن به کمالات معنوی تقوا است. توجه داشته باشیم که حسنات و اعمال خوب جمع‌آوری شده ماه رمضان را پاک نکنیم./تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها