به روحانی گفتم طرح صیانت را اجرا کند اما اهمیت نداد

از اوایل کار دولت روحانی در جلسه شورای اداری از وی خواستم اجرای طرح صیانت را در کشور اجرا کند که به سخنان بنده اعتنا نشد، در حالی که هیچ هزینه‌ای نیز نداشت و اجرای این طرح بسیار حائز اهمیت و اساسی است. سرعت تحولات دنیا عجیب است اما ما خوابیده‌ایم، در حالی که روزانه در سراسر دنیا در کشورهای پیشرفته منابع ملی را با سرعت ارتقا می‌دهند اما نباید ما از قافله عقب بمانیم.

امام جمعه اردبیل: از اوایل کار دولت روحانی، از او خواستم «طرح صیانت» را در ایران اجرا کند که به سخنان بنده اعتنا نشد

امام جمعه اردبیل گفت: دانشجویان باید مطالبه‌گر باشند چرا که مشکلات فرهنگی ما ریشه تمامی مشکلات اعم از مشکلات اقتصادی است و اگر این زیرساخت‌ها درست نشود و عرق ملی و فرهنگ دینی احیا نشود با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی ظهر دیروز در مجمع مطالبه‌گران در اردبیل اظهار داشت: مطالبات مهم استان اردبیل باید مورد توجه واقع شود و از دولت خواسته شود هر تک تک خواسته‌های مهم استان را باید مطالبه‌گری کنیم، چرا که این موضوع در حال حاضر بیشتر از هر مسئله دیگری حائز اهمیت‌تر است.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های مهم استانی یکی از اولویت‌های مهم است که باید از آن‌ها به نحو احسن استفاده شود که در این راستا باید مسئولان مطالبه‌گری کنند تا نسبت به رفع مشکلات جامعه گام‌های اساسی برداشته شود.

وی تصریح کرد: با سخنرانی و وعده دادن کاری از پیش نمی‌رود و اگر واقعاً کسی می‌خواهد اقدامی انجام دهد که نتیجه‌بخش باشد باید به آن مسئله ورود جدی داشته باشد.

امام جمعه اردبیل افزود: از اوایل کار دولت روحانی در جلسه شورای اداری از وی خواستم اجرای طرح صیانت را در کشور اجرا کند که به سخنان بنده اعتنا نشد، در حالی که هیچ هزینه‌ای نیز نداشت و اجرای این طرح بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

عاملی بیان کرد: سرعت تحولات دنیا عجیب است اما ما خوابیده‌ایم، در حالی که روزانه در سراسر دنیا در کشورهای پیشرفته منابع ملی را با سرعت ارتقا می‌دهند اما نباید ما از قافله عقب بمانیم.

وی تصریح کرد: اگر در کشور مان سپاه نبود و یافته‌های علمی بسیج و گروه‌های جهادی نبود، با بحران‌های جدی در تمامی زمینه‌ها مواجه بودیم، چرا که دولت‌ها در این زمینه اقدام آن‌چنانی انجام ندادند و یکی از این موارد پالایشگاه خلیج فارس است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: تصمیم‌گیری دولت کلان است و می‌تواند به عنوان معمار اقتصادی در عرصه‌های مختلفی ورود پیدا کند و در این راستا دانشجویان باید مطالبه‌گر باشند چرا که مشکلات فرهنگی ما ریشه تمامی مشکلات اعم از مشکلات اقتصادی است و اگر این زیرساخت‌ها درست نشود و عرق ملی و فرهنگ دینی احیا نشود با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: تربیت اخلاق‌مداری در بین جامعه امروزی بسیار اولویت اساسی و مهم است که در این زمینه استان اردبیل افرادی داشته که بسیار محترم و دارای ارزش و قداست بالایی بوده‌اند./تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها