مذاکرات وین به بن بست خورد؟

یک مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده با اشاره به وجود اختلافات جدی در برخی حوزه‌ها در گفت‌وگوهای مربوط به احیای توافق هسته‌ای برجام و مذاکرات غیرمستقیم آمریکا با ایران، گفت دور هفتم این گفت‌وگوها در آینده نزدیک برگزار می‌شود.

این مقام ارشد وزارت خارجه روز پنجشنبه سوم تیر در گفت‌وگویی تلفنی با خبرنگاران گفت: «در مورد برخی گزارش‌های منتشر شده که توافق نزدیک است یا حاصل شده، باید بگویم اگر توافق‌ نهایی شده بود نیازی به دور دیگری از گفت‌وگوها نبود.»

او همچنین افزود: «در برخی حوزه‌ها - از جمله گام‌‌هایی که ایران باید در فعالیت هسته‌ای بردارد، یا تحریم‌هایی که مورد بحث است و یا ترتیب گام‌هایی که دو طرف باید بردارند - هنوز اختلافات جدی وجود دارد که [برطرف نشده است.]»

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت:‌ «تا وقتی همه چیز مورد توافق قرار نگرفته باشد،‌ توافقی حاصل نشده و تا آن زمان، ما هیچ چیز قطعی نداریم و هنوز مسائل مهمی مانده که باید حل شود. اگر هم فکر می‌کردیم توافق ممکن نیست، برای دور هفتم برنامه مذاکره نمی‌گذاشتیم. هدف ما توافق است و ما فکر می‌کنیم ممکن است. ولی من در مورد آینده و زمان‌بندی آن پیش‌بینی نمی‌کنم.»

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها