مردم منتظر دلار پنجاه هزارتومانی باشند!

اینکه امروز تخم مرغ که ساده ترین ماده غذایی مصرفی مردم بود در مدتی کوتاه یکباره %۸۰-۷۰ گران می شود و خیلی ها دیگر توان تهیه آن را هم ندارند نشان از بی برنامگی در کنترل بازار است. مردم دیگر چه کنند؟ مثل گیاهان با فتوسنتز تغذیه کنند؟ آن از وضعیت بورس، آن از وضعیت سکه و طلا و ارز، با این بی برنامگی ها اقتصادی و عدم توان در کنترل بازار، مردم منتظر دلار پنجاه هزارتومانی باشند.

مردم منتظر دلار پنجاه هزارتومانی باشند!

 امام جمعه اسالم گیلان: مردم با فتوسنتر تغذیه کنند؟ دلار ۵۰ هزار تومانی در راه است 

حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی امام جمعه اسالم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و بیان فضیلت زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین گفت: هر چند امسال به خاطر پیشگیری از گسترش ویروس کرونا همایش میلیونی و جهانی پیاده روی اربعین مثل سالهای گذشته برگزار نمی‌شود ولی همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ با زیارت از راه دور و توسل به ساحت قدسی اباعبدالله الحسین (ع) نجات بشریت از این ویروس عالمگیر را از خداوند منان مسئلت می‌نماییم.

خطیب جمعه اسالم در خطبه دوم نماز جمعه با انتقاد از وضعیت گرانی‌ها و افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت‌ها که حتی سبب کمیاب و یا نایاب شدن برخی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار شده است، گفت: سالهاست مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای فریاد می‌زنند که دشمن با ما وارد جنگ اقتصادی شده است. بارها فرمودند: که بنده شمشیر را کشیده‌ام و در وسط میدان ضربه می‌زنم. اما بعضی‌ها هنوز باورشان نشده است که ما در جنگ اقتصادی قرار داریم.

باقری اظهار داشت: اینکه کسانی که خودشان حل تمام مشکلات اقتصادی را به رابطه با آمریکا و مذاکره با غربی‌ها گره زده بودند و حالا بیایند و به مردم بگویند که آدرس همه لعن و نفرین‌ها کاخ سفید در واشنگتن دی سی است یعنی تازه فهمیده‌اند که مسیر و راه را اشتباه رفته‌اند و حالا به اشتباه خود پی برده اند.

باقری افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب واژه «جنگ اقتصادی» را بیان کردند راه کارهای مقابله با آن مثل اقتصاد مقاومتی، اقتصاد بدون نفت و سیاست‌های اقتصادی دور و نزدیک را هم بیان کردند ولی افرادی که باید آن را اجرا می‌کردند چون برنامه‌ای مدون و دقیق نداشتند نتوانستند آن را اجرا کنند و دائماً مشکلات اقتصادی را به خارج از کشور گره زدند.

وی یادور شد: اینکه امروز تخم مرغ که ساده‌ترین ماده غذایی مصرفی مردم بود در مدتی کوتاه یکباره  ۸۰-۷۰ درصد گران می‌شود و خیلی‌ها دیگر توان تهیه آن را هم ندارند نشان از بی‌برنامگی در کنترل بازار است. مردم دیگر چه کنند؟ مثل گیاهان با فتوسنتز تغذیه کنند؟ آن از وضعیت بورس، آن از وضعیت سکه و طلا و ارز، با این بی‌برنامگی‌ها اقتصادی و عدم توان در کنترل بازار، مردم منتظر دلار پنجاه هزارتومانی باشند.

امام جمعه اسالم با اشاره به وقوع درگیری‌های نظامی بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ گفت: از دیرباز قره باغ منطقه مسلمان‌نشین بوده و در طول تاریخ به خاطر سیاست‌های استعماری تبدیل به منطقه ارمنی‌نشین شده است. اما امروز مهم‌تر از مسائل دینی و قومی حفظ آرامش منطقه است. دو کشور درگیر حواسشان باشد که با تحریک بیگانگان و به بهانه‌های مختلف قره باغ به سوریه دوم تبدیل نگردد.

خطیب جمعه اسالم در پایان به مشکلات باغداران کیوی جهت صادرات محصولات خود اشاره کرد و گفت: کیوی محصول عمده باغداران غرب گیلان و عامل رونق اقتصاد این منطقه است که علاوه بر مصرف خوراکی مصارف دیگری در صنایع بهداشتی هم دارد. اعمال محدودیت برای زمان صادرات باعث از بین رفتن محصول باغداران می‌شود. وزارت جهاد کشاورزی ترتیبی اتخاذ کند تا هر چه سریع‌تر محصول کیوی باغداران تالش صادر شود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها