فراکسیون سیر و بادمجان و تخم‌ مرغ در مجلس قانونگذاری!

عده‌ای در مجلس درخواست تشکیل فراکسیون «عدس و سیر»‌ را داشته‌اند. نماینده محلات در مجلس شورای گفت: "تاکنون حدود 100 درخواست تشکیل فراکسیون به هیات رییسه مجلس واصل شده که تعداد آنها همچنان رو به افزایش است.

فراکسیون سیر و بادمجان و تخم‌ مرغ در مجلس قانونگذاری!

درخواست نمایندگان برای تشکیل فراکسیون عدس و سیر!

"علیرضا سلیمی" عضو هیات رییسه مجلس یازدهم از پیشنهادهای پرشمار وبعضا عجیب برخی نمایندگان مجلس برای تشکیل فراکسیون ‌های مختلف در مجلس خبر داده است.

سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون حدود ۱۰۰ درخواست تشکیل فراکسیون به هیأت رئیسه مجلس واصل شده که تعداد آن‌ها همچنان رو به افزایش است. از سوی دیگر، تشکیل فراکسیون‌های دیگری همچون فراکسیون عدس و سیر به هیأت رئیسه واصل شده که سؤال اینجاست شأن یک فراکسیون در این حد پایین آورده شود؟

نماینده محلات و دلیجان (استان مرکزی) در مجلس ضمن انتقاد از پیشنهادهای برخی نمایندگان برای تشکیل دهها فراکسیون مختلف و موازی در مجلس گفته:" با تصمیم هیات رییسه مجلس تشکیل فراکسیون ‌ها در مجلس متوقف شده است."

عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: تعدادی از فراکسیون‌ها عملا در مسیر موازی با یکدیگر حرکت می‌کنند و ما شاهد موازی کاری در تشکیل این فراکسیون‌ها هستیم؛ به عنوان مثال فراکسیون تعاون و کار و فراکسیون تعاون و همیاری از جمله مواردی است که درخواست تشکیل آنها به هیأت رئیسه واصل شده که هر سه درواقع یک مسیر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال می‌کند.

وی افزود: با توجه به این موارد هیات رییسه تصمیم گرفته تا فعلا جلوی تشکیل فراکسیون‌ها گرفته شود تا سازوکار مناسبی برای تشکیل آنها در نظر گرفته شود، البته در مورد فراکسیون‌هایی همچون روحانیت و ایثارگران خط مشی آنها مشخص است و امکان تشکیل فراکسیون همسو و موازی با آنها وجود ندارد.

عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: اخبار و اطلاعاتی به گوش می‌رسد که وزارتخانه‌ها در تشکیل تعدادی از این فراکسیون‌ها نقش دارند تا از این طریق بتوانند ذهن نمایندگان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جهت‌دهی کنند و از این طریق در مجلس نفوذ داشته باشند که این باعث کندی تیغ نظارت نمایندگان و همچنین تأثیر وزارتخانه‌ها بر روند قانون گذاری می‌شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس از دو ماه قبل از تشکیل مجلس یازدهم به دنبال تشکیل فراکسیون‌های خود بوده و موجودیت فراکسیون مورد نظر خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام می‌کردند و این درخواست‌ها برای تشکیل فراکسیون در حالی است که ما مقدم بر آنها بحث کمیسیون‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم و مجلس ابتدا باید کمیسیون‌هایش تشکیل شود و کار در کمیسیون‌ها مورد پیگیری قرار گیرد.

واکنش ها به تشکیل فراکسیون عدس و سیر

ولی فراکسیون سیر و بادمجون و تخم‌ مرغ باید ائتلاف کنن و فراکسیون میرزاقاسمی رو تشکیل بدن!

فراکسیون عدس و سیر

فراکسیون عدس و سیر

فراکسیون عدس و سیر

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها