طرح دو فوریتی مقابله با رژیم صهیونیستی تصویب شد

نمایندگان مجلس، کلیات طرح دو فوریتی مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تصویب کردند. نمایندگان مجلس همچنین در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، معیارهای قاچاق ارز را مشخص کردند.

حجم ویدیو: 6.06M | مدت زمان ویدیو: 00:02:15

طرح دو فوریت «مقابله با اقدامات خصمانه اسرائیل علیه صلح و امنیت» در دستور کار دیروز نمایندگان قرار گرفت و بهارستانی ها که هفته گذشته فوریت این طرح را به تصویب رسانده بودند روز گذشته کلیات این طرح را با اتفاق آرا تصویب کردند. 

پس از آنکه علی لاریجانی که ریاست مجلس را به عهده داشت اعلام کرد کلیات با اتفاق آرا تصویب شد نمایندگان در صحن علنی شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند. 

مشارکت از وزارت خارجه تا اطلاعات سپاه در اصلاح این طرح 

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیش از رای گیری درباره این طرح گفت: طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی در آستانه روز جهانی قدس که روز خیزش همه مسلمانان علیه رژیم متجاوز صهیونیستی است تهیه شده و دو فوریت آن در هفته گذشته به تصویب رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: در این مدت جلسات متعددی با حضور نمایندگان وزارت خارجه، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه تشکیل شده و از نظرات و دیدگاه‌های همه بهره گرفته شده است. نهایتا طرح با عنوان طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت با ۱۶ ماده به تصویب کمیسیون رسید.

بنا به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت، بر روی تمام مواد این طرح چه از لحاظ حقوق داخلی و چه از لحاظ حقوق بین‌الملل کار تخصصی انجام شده است. وی خطاب به نمایندگان گفت: از همه دوستان تقاضا دارم که در تصویب مواد همکاری داشته باشند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها