علی صوفی:خاتمی گفت که رهبر جریان اصلاحات نیست

وزیر دولت اصلاحات انتقادات اخیر کرباسچی را دو حالت تعبیر می‌کند. نخست، دلگیری‌ای که همچنان از دهه 70 در ماجرای دادگاهی شدنش اتفاق افتاده و دوم او را از طرفداران پر و پا قرص شورایی شدن رهبری اصلاحات می‌داند.

علی صوفی:خاتمی گفت که رهبر جریان اصلاحات نیست

«علی صوفی» وزیر دولت اصلاحات و دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات می‌گوید که این اظهارات تازگی ندارد و مسبوق به سابقه است و تقریبا از سال 92 به بعد این موضوع مطرح شده است. قبلا به صورت زمزمه بوده اما پس از 92 جدی‌تر شد.

وی با صحه گذاشتن بر خبر تشکیل شورای رهبری اصلاحات می‌گوید: آقایان حتی در این زمینه مکتوب به آقای خاتمی نامه نوشتند و از ایشان درخواست کردند که اصلاحات از حالت فردگرایی به خاطر آینده این جریان خارج شود چرا که می‌گویند این وضع شکننده است و بهتر است این وضع تغییر کند و شورایی شود.

صوفی می‌گوید که سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات پاسخ مطرح کنندگان شورای رهبری را داده و گفته که من رهبر جریان اصلاحات نیستم. اما بنا به دلایلی رسانه‌ای نشده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب انتقادات اخیر کرباسچی را دو حالت تعبیر می‌کند. نخست دلگیری که کرباسچی همچنان از سال 70 و در ماجرای دادگاهی شدنش اتفاق افتاده و دوم کرباسچی را از طرفداران پر و پا قرص شورایی شدن رهبری اصلاحات می‌داند.

وی می‌گوید: آن زمان آقایان بحث شورایی شدن رهبری جریان اصلاحات را مطرح کردند، پاسخشان را گرفتند اما دیگر «پیگیری» نکردند.

وقتی از صوفی خواستیم منظورش را از پیگیری نکردن را بهتر توضیح دهد، گفت: می‌بایست بدیلی ایجاد می‌کردند به نوعی آقای خاتمی را حذف می‌کردند و کسانی که این پیشنهاد را کردند می‌توانستند برای آقای خاتمی شرط بگذارند که اگر نپذیرید مجبوریم کار دیگری کنیم و بعد با نفوذ و تشکیلات و مجمعی که داشتند طرح را به شور می‌گذاشتند و سپس شورای رهبری اصلاحات را تشکیل می‌دادند. البته آقای کرباسچی مدعی است که باید خودش عضو شورای رهبری باشد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها