وام 1میلیون تومانی را به بچه رییس بانک مرکزی بدهید قهر می‌کند!

جلسه علنی امروز مجلس با انتقاد نایب رئیس مجلس از تاخیر وزیر بهداشت و حضور نداشتن رئیس سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس آغاز شد.

حجم ویدیو: 2.17M | مدت زمان ویدیو: 00:01:10

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 19 فروردین) با طرح سه‌ فوریتی برای تعطیلی یک ماهه کشور جهت مقابله با بیماری کرونا مخالفت کردند.

جلسه علنی مجلس

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی را به عهده داشت، درباره این طرح سه فوریتی اعلام کرد که اصلا هیئت‌رئیسه مجلس نباید این طرح را می‌پذیرفت، زیرا دولت باید با فراهم کردن سازوکارهای آن جهت تعطیلی کشور، لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد.

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء به روش قیام و قعود با این طرح سه‌فوریتی مخالفت کردند.

امروز همه وقت مجلس درباره موضوع بررسی وضعیت کرونا است

مسعود پزشکیان در ادامه افزود: در جلسه امروز وزیر کشور، وزیر بهداشت در جلسه حضور داشته و گزارشی از وضعیت اقتصادی، بیماری و اتفاقات در کشور و منطقه خواهند داشت.

نایب رئیس مجلس گفت: جمع‌بندی موضوعات مطرح شده در جلسه امروز را بعد از صحبت دولتمردان خواهیم داشت.

پزشکیان تصریح کرد: لازم است از زحمات مردم، صدا و سیما، دولت، سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کنم ضمن اینکه صدا و سیما با تمام تلاش اطلاع‌رسانی کرده است.

پزشکیان خاطرنشان کرد: اگر با قدرت یک ماه برای مبارزه با کرونا عمل کنیم و در این مسیر اقداماتی عالمانه با اعتقاد و مشارکت همه مردم داشته باشیم می‌‌توانیم از این بحران عبور کنیم.

وی گفت: در جلسه امروز مسائل اقتصادی و معیشتی که پس از شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آمده است را بررسی خواهیم کرد.

رحمانی فضلی: روند کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی شده است

وزیر کشور با بیان این که وزارت بهداشت در آمادگی لازم شناخت مناسب و تامین امکانات و تجهیزات است گفت که روند شیوع کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی شده است.

جلسه علنی مجلس

عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: روند کرونا در خیلی از استان‌ها کاهشی است مثلا از گیلان پرسیدم که گفتند در ایام عید ۲۰۰۰ نفر در تخت بیمارستانی بستری بودند که الان به ۴۰۰ تخت رسیده است.

وضعیت مازندران و خراسان هم همینگونه است البته این بدان معنا نیست که شرایط به گونه‌ای است که فعالیت‌ها عادی باشد. باید  کار را ادامه دهیم.

از یک طرف نظام حاکمیت و مسوولان هستند و از طرف دیگر مردم که به خوبی مشارکت داشته و باید ادامه دهند. امیدواریم طول عمر بیماری و میزان فوتی‌ها و هزینه‌های انسانی کم شود.

وام یک میلیون تومانی چه فایده ای دارد؟ 

جلسه علنی مجلس

اکبریان، نماینده مجلس گفت: اینکه گفته شده وام یک میلیون تومانی می‌دهند چه فایده‌ای دارد که تلویزیون هم مدام درباره‌ی آن حرف می‌زند؟ اگر همین یک میلیون تومان را به بچه رییس بانک مرکزی بدهند قهر می‌کند.

این پول تنها می‌تواند صرف خرید مایحتاج چند روز خانواده شود.

تست کرونای ۱۱ نفر مثبت بوده است

در جریان بررسی طرح سه فوریتی اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای دادن مجوز جهت برگزاری جلسات مجازی در موارد اضطراری و بحرانی، محمدرضا تابش نماینده اردکان به عنوان یکی از طراحان خطاب به نمایندگان گفت: دلیل این‌که این طرح با قید سه فوریت مطرح شده است آن است که طی دیروز و امروز از نمایندگان تست کرونا گرفته شده و ممکن است تست ۵۰ نفر آنها مثبت بوده و بعد دیگر فردا جلسه علنی برگزار نشود.

در خلال این صحبت‌های تابش، اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: تست کرونای ۱۱ نفر مثبت بوده است.

جلسه علنی مجلس

بر اساس اعلام بسیج جامعه پزشکی کشور ۲۷۰ نماینده مجلس شورای اسلامی و دیگر کارمندان پارلمان مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

امروز مجلس شورای اسلامی بعد از حدود یک ماه تعطیلی به دلیل توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا جلسات‌ش را برگزار کرد.

نمکی: تا پایان اردیبهشت به مهار ویروس کرونا می رسیم

نمکی، وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس گفت:

انشالله تا پایان اردیبهشت ماه به مهار ویروس کرونا خواهیم رسید. حمایت مقام معظم رهبری در مبارزه با ویروس کرونا قوت قلبی برای ما بود.

جلسه علنی مجلس

در حال حاضر کشور در مرحله مدیریت بیماری است و نباید دچار توهم شده و تصور کرد که به مرحله مهار و کنترل رسیده‌ایم.

تاکنون ۷۱ میلیون نفر در بستر پرونده الکترونیک، در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا شرکت کرده‌اند.

در حال حاضر حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های ایران خالی است، علاوه بر این تعداد حدود ۱۵ هزار تخت در نقاهتگاه‌ها آماده است.

آثار اقتصادی کرونا به دو بخش دولت و مردم وارد شده است

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس گفت:

با توجه به شرایط رکودی و تصمیم درست دولت برای همکاری با بنگاه‌های دولتی، امهال سه ماهه برای مالیات صورت گرفت که منابع مالیاتی ما با کاهش رو به رو شده است.

آثار اقتصادی کرونا به دو بخش دولت و مردم وارد شده است.

بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومان برای حمایت معیشتی و ۱۲ هزار میلیارد تومان در خصوص خرید تضمینی گندم اختصاص یافت و البته اینها مفروض است. 

فردا (چهارشنبه ۲۰ فروردین) باید  ۴۴۰۰ میلیارد تومان برای یارانه پرداخت شود و این از محل افزایش قیمت بنزین است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها