کارچاق‌کن پرونده‌سازها و خالص‌سازها نشوید

با افزایش زمان احراز صلاحیت به بیش از ۴ ماه پرونده‌سازان و خالص‌سازان فرصت باقلوایی و طولانی پیدا می‌کنند تا علیه هرکس که از او خوششان نمی‌آید سند جمع کنند.

کارچاق‌کن پرونده‌سازها و خالص‌سازها نشوید

زمان احراز صلاحیتِ انتخابات، بیش از ۴ ماه

محمد مهاجری در کانال تلگرامی‌اش نوشت:

از: مااصولگراها

به: نمایندگان محترم مجلس

موضوع: کارچاق‌کن پرونده‌سازها و خالص‌سازها نشوید

با سلام.

در تغییر و اصلاح قانون انتخابات، قرار است ثبت نام کاندیداها دومرحله‌ای شود. یعنی نامزدها یک مرحله اقدام به پیش ثبت نام می‌کنند و بعضی مدارک‌شان را تحویل می‌دهند و در مرحله دوم به ثبت نام قطعی می‌پردازند.

ظاهر قضیه قشنگ و موجه است و مثلا معنایش این است که عده‌ای در مرحله اول بدلیل نداشتن شرایطی مانند سن و مدرک تحصیلی حذف می‌شوند و کار در مرحله دوم راحت تر انجام می‌شود، چون تعداد کاهش می‌یابد.

اما در ورای این ظاهر خوشگل، عملا یک اتفاق دیگر می‌افتد. چه اتفاقی؟ در قانون قبلی زمان احراز صلاحیت ۶۰ روز بود و الان این زمان به بیش از ۴ ماه افزایش می‌یابد. اینجاست که عملا پرونده‌سازان و خالص‌سازان فرصت باقلوایی و طولانی پیدا می‌کنند تا علیه هرکس که از او خوششان نمی‌آید سند جمع کنند و اگر سندی نبود، جعل کنند و در اختیار شورای نگهبان قرار دهند.

 نتیجه‌اش چه می‌شود؟ این می‌شود که برخی چهره‌های شایسته (همانگونه که در ۱۴۰۰ شاهد بودیم) حذف می‌شوند و مجلسی به وجود می‌آید که جرات مطالبه حق مردم و حساب کشیدن از دولت مستاصل سیزدهم را نخواهد داشت.

 آن وقت است که خیلی خوش به حال‌مان می‌شود مااصولگراها!

ایام خالص‌سازی مستدام

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها