امیدوارم رئیسی متوجه شده باشد که تندروها باعث به نتیجه‌نرسیدن مذاکرات شدند

امیدوارم آقای رئیسی متوجه شده باشد که تندروها چه آسیب‌هایی در حوزه سیاست خارجی به کشور زده‌اند و چه میزان باعث به نتیجه‌نرسیدن مذاکرات شده‌اند.

امیدوارم رئیسی متوجه شده باشد که تندروها باعث به نتیجه‌نرسیدن مذاکرات شدند

سفر اخیر رافائل گروسی به ایران بسیاری از کارشناسان را به سمت این تحلیل کشاند که ممکن است در آینده‌ای نزدیک و با رفع مشکلات میان ایران و آژانس مذاکرات برجامی هم از سر گرفته شود.

منصور حقیقت‌پور، فعال اصولگرا و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره رویکرد ایران در مذاکرات هسته ای برجام، به نامه نیوز گفت: «من سفر اخیر آقای گروسی به تهران را مثبت ارزیابی می‌کنم. ایران اهل گفت‌وگو است و چون در گفت‌وگو منطق دارد، از گفت‌وگو هم استقبال می‌کند و این آژانس بوده است که همواره به آهنگ صهیونیست‌ها رقصیده است اما چون ایران پای منطق گفت‌وگو ایستاده است، غربی‌ها مجبور می‌شوند با ما از در گفت‌وگو وارد شوند و حالا هم در این سفر نتایج مثبتی را شاهد بودیم».

او ادامه داد: «این سفر باعث می‌شود که سوءتفاهم‌ها برطرف شود و در این صورت بستر احیای برجام هم فراهم می‌شود. از سوی دیگر نگرانی‌های بیهوده اروپایی‌ها هم کم خواهد شد و ایران توانست فضای ایران‌هراسی که صهیونیست‌ها ایجاد کرده بودند را بکشند».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «من امیدوارم در داخل هم قدرت تندروها کم شود. تصور هم می‌کنم آقای رئیسی متوجه شده باشد که تندروها چه آسیب‌هایی در حوزه سیاست خارجی به کشور زده‌اند و چه میزان باعث به نتیجه‌نرسیدن مذاکرات شده‌اند. واقعیت این است که تندروها نامهربانی‌های زیادی در حق ایران کردند و حالا مسئولان دریافته‌اند که چنین نیروهایی نباید تصمیم‌ساز باشند زیرا اینها ایران را در عرصه بین‌المللی به انزوا می‌کشانند».

حقیقت‌پور در پایان درباره تیم مذاکره‌کننده گفت: «اگر رویکرد تیم مذاکره‌کننده تغییر کند می‌توانند مثبت عمل کنند اما اگر نه، به نتیجه نمی‌رسند. من پیشنهاد می‌کنم آقای عراقچی به عنوان مسئول تیم مذاکره‌کننده یا حداقل به عنوان مشاور تیم مذاکره‌کننده به کار گرفته شود».

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.